Plaża Étretat Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Étretat Beach to kolejne miejsce, które jest dowodem na to, że plaże we Francji są wyjątkowo zróżnicowane. Ta z kolei znajduje się na zachodnim wybrzeżu w okolicy Kanału La Manche. Z każdej strony jest otoczona wysokimi, stromymi klifami, które robią piorunujące wrażenie, gdy stoi się u ich podnóża na złocistym piasku. Étretat Beach z pewnością zapewnia niesamowite widoki, ale również bardzo dobre warunki do wypoczynku. Jest długa i piaszczysta, nawet w szczycie sezonu nie ma tutaj tłumów, co gwarantuje spokojny i kameralny wypoczynek. Plaża ma dobrą infrastrukturę dla osób, które szukają nieco więcej wygód niż tylko miejsce na piasku i piękny widok na morze i skały. Można spędzać tu czas zarówno na plażowaniu, jak i na aktywnym wypoczynku i uprawianiu sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Étretat Beach

Piękne plaże Francji można znaleźć na wszystkich wybrzeżach, nie tylko nad Morzem Śródziemnym. Podróżowanie do tego niezwykłego kraju to okazja zarówno do spędzenia czasu na plażowaniu i nadmorskich atrakcjach, jak i do zwiedzania znanych na całym świecie miast, atrakcji turystycznych i muzeów. Jeśli wybierasz się w północne rejony Francji, koniecznie zajrzyj na Étretat Beach.

Francja kojarzy się przede wszystkim ze słynnymi miastami, w tym stolicą – Paryżem, niezwykłą architekturą, słoneczną Prowansją i jeszcze bardziej gorącym Lazurowym Wybrzeżem. Okazuje się jednak, że w innych regionach kraju również można znaleźć miejsca idealne do wypoczynku na plaży i nie tylko. W tym celu warto wybrać się do Normandii w okolice Kanału La Manche. Plaża Étretat Beach to jedno z miejsc, które zachwycają widokami i sprawiają, że z wakacji pozostają wspaniałe wspomnienia i chęć odwiedzenia Francji jeszcze niejednokrotnie. Wyprawa do Francji polecana jest zarówno turystom, którym marzy się plażowanie, jak i osobom, które nastawiają się na aktywny wypoczynek i zwiedzanie najciekawszych atrakcji turystycznych. Możesz pojechać tu na własną rękę lub wybrać się na wczasy z biurem podróży – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i wakacyjnych planów.

Étretat Beach Francja to propozycja dla miłośników niezwykłych widoków. Znajduje się na wybrzeżu niedaleko Kanału La Manche w miejscu, gdzie przyroda stworzyła potężne klify i naturalne łuki. Inspirowały one na przestrzeni stuleci słynnych artystów do tworzenia monumentalnych dzieł, malarskich i nie tylko. Sama plaża jest długa i piaszczysta, znajduje się na dole klifów. Plażowicze mają więc niesamowity widok nie tylko na morze, ale również na wysokie szczyty, które zachwycają swoim ogromem. Na plaży nie można zbierać kamyków na pamiątkę, gdyż grozi za to dosyć wysoka grzywna. Podobnie jest w przypadku karmienia mew. Warto więc jeszcze przed wyprawą w to miejsce dokładnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi na Étretat Beach. Miejsce jest idealne przede wszystkim dla aktywnych podróżników, niewiele osób decyduje się na plażowanie. Woda w tym miejscu może być dosyć niespokojna, a wysokie fale w połączeniu ze skałami wystającymi gdzieniegdzie z wody mogą być sporą przeszkodą dla pływaków. Najlepiej więc podziwiać widoki z lądu – z pewnością można tutaj zrobić niezapomniane fotografie z wakacji.

Étretat Beach plaża

Étretat Beach plaża / shutterstock.com / Rini Kools

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twojej wakacyjnej wyprawy jest słoneczna Francja, Étretat Beach z pewnością się Tobie spodoba pod wieloma względami. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to typowa turystyczna plaża, na której znajduje się pełna infrastruktura dla plażowiczów. Bliżej jej do dzikiej plaży, na której największe wrażenie robią warunki naturalne i niezwykłe widoki. Na samej plaży nie ma infrastruktury, wypożyczalni leżaków czy sprzętu wodnego. W okolicy można jednak znaleźć dobrą ofertę gastronomiczną. Dużym atutem jest również położenie w niezwykłej Normandii niedaleko słynnego Kanału La Manche. Nie brakuje tu miejsc, które warto zobaczyć i które zdecydowanie trzeba uwzględnić w planie zwiedzania plaży i okolic.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Étretat Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Étretat Beach jest miejscem dosyć trudnym ze względu na położenie, co sprawia, że warunki do beztroskiego plażowania są tutaj nieco słabe w porównaniu do innych, łatwiej dostępnych plaż. Jeśli wybierasz się do Francji z dziećmi i szukasz idealnej plaży na rodzinny wypoczynek. Étretat Beach raczej nie będzie dobrym wyborem. Otoczenie jest tutaj surowe, owszem, są piękne widoki, ale infrastruktura nie zachęca do wygodnego wypoczynku. Turyści, którzy planują rodzinne, francuskie wakacje, powinni wybierać raczej piaszczyste, wygodne plaże na Lazurowym Wybrzeżu lub na Korsyce. Bez względu na to, jaką plażę wybierzesz, przed rodzinnym wypadem warto zdobyć jak najwięcej informacji o wybranej lokalizacji. Najlepiej decydować się na te miejsca, które są polecane przez tych turystów, którzy już mieli okazję być w nich całą rodziną i nie mają żadnych uwag co do jakości wypoczynku czy standardu w wybranym obiekcie. Wakacje we Francji z dziećmi mogą być naprawdę udane, ale pod warunkiem, że będą w stu procentach zaplanowane.

Plaża Étretat Beach

Plaża Étretat Beach / shutterstock.com / Marti Bug Catcher

Nasza ocena plaży Étretat Beach

W naszej ocenie plaża Étretat Beach to miejsce, które jest wyjątkowo atrakcyjne pod względem krajobrazowym. Niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki to coś, co zdecydowanie warto zobaczyć podczas zwiedzania najciekawszych zakątków Francji. Nie jest to raczej plaża na wielodniowe plażowanie, jednak na jednodniowy wypad w ciekawe miejsce będzie idealna. Jeśli chcesz poczuć wiatr we włosach, być blisko monumentalnej natury, a przy okazji zrobić świetne zdjęcia z wakacji, Étretat Beach na pewno będzie miejscem, które się Tobie spodoba.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.