Plaża Porquerolles Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli szukasz pięknej plaży z niezwykłymi widokami, warto wybrać się również na Porquerolles Beach, plażę, która znajduje się na wysepce o tej samej nazwie, leżącej na Riwierze Francuskiej w okolicy miasta Hueres. To typowo piaszczysta plaża z jasnym piaskiem i łagodnym zejściem do wody. Posiada dobrą infrastrukturę, jest idealna zarówno dla plażowiczów, jak i turystów nastawionych na bardziej aktywny wypoczynek. Wybierając się w to miejsce możesz mieć pewność, że Twoje francuskie wakacje będą w jak najlepszym wydaniu.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Porquerolles Beach

Gdzie znaleźć najpiękniejsze plaże w Europie? Oczywiście we Francji – wybór jest tutaj naprawdę spory zarówno na Lazurowym Wybrzeżu, jak i w innych regionach kraju. Planując wakacje we Francji warto zadbać o to, by znalazł się czas na aktywne zwiedzanie i na plażowanie. Porquerolles Beach to jedna z plaż, która z pewnością zachwyci każdego, nawet najbardziej wybrednego turystę.

Francja zwykle kojarzy nam się z zabytkami, wspaniałą architekturą, muzeami, miastami, które warto odwiedzić na weekend czy na dłużej. Wielu turystów na plaże wybiera się w inne rejony Europy. Tymczasem to właśnie we Francji znajduje się jeden z najpiękniejszych plażowych regionów na świecie – Lazurowe Wybrzeże, czyli Riwiera Francuska nad Morzem Śródziemnym. Wypoczynek w tym miejscu cieszy się dużą popularnością wśród francuskich gwiazd i celebrytów. Jeśli wybierzesz się tu na wakacje, możesz spotkać gwiazdy kina, piosenki, a także innych dziedzin sztuki i nie tylko. Riwiera Francuska to gwarancja doskonałej pogody nie tylko w sezonie letnim – znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który zapewnia mnóstwo słońca i zero opadów deszczu. Można tutaj wypoczywać od wiosny do jesieni, ciesząc się wszystkimi słonecznymi atrakcjami. Plaża Porquerolles Beach to jeden z kierunków, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wakacji.

Porquerolles Beach Francja łączy w sobie świetną pogodę, piękne widoki i niezwykłe położenie. Nie znajduje się bowiem na lądzie, a na niewielkiej wyspie o tej samej nazwie, położonej w pobliżu miejscowości Hyeres. Plaża jest długa i piaszczysta, w całości pokryta jasnym, niemal białym piaskiem, który niezwykle kontrastuje z błękitnym morzem. Z tyłu otoczona jest wzgórzami porośniętymi bujną roślinnością. Jest tu więc wyjątkowy mikroklimat, a także sporo cienia, który przydaje się w upalne dni. Plaża jest popularna wśród turystów i często polecana, jednak ze względu na swoją rozległość może zapewnić kameralny wypoczynek z dala od tłumów. Każdy turysta może znaleźć dla siebie miejsce, gdzie zrelaksuje się w ciszy i spokoju. Plaża Porquerolles Beach jest również doskonała do kąpieli. Wybrzeże na całej długości plaży jest łagodne, zapewnia bezproblemowe zejście do wody. Nie ma tutaj wiatrów ani wysokich fal, morze jest spokojne, a dno nie ma spadków głębokości czy uskoków. Kąpiel będzie bezpieczna dla dzieci oraz osób, które nie czują się zbyt dobrymi pływakami i nie chcą wchodzić do głębokiej wody. Plaża Porquerolles Beach spełnia oczekiwania zarówno osób, które nastawiają się tylko na plażowanie, jak i turystów, którym zależy na bardziej zróżnicowanym i aktywnym wypoczynku.

Porquerolles Beach plaża

Porquerolles Beach plaża / shutterstock.com / Michael Mulkens

Atrakcje na plaży

Plażowanie na Riwerze Francuskiej to z pewnością atrakcja sama w sobie. Można bowiem znaleźć tu wszystko, z czego słynie Francja. Porquerolles Beach to świetne warunki naturalne, a także dobra infrastruktura dla turystów, choć nieco uboższa niż w przypadku plaż znajdujących się na stałym lądzie. Plaża posiada miejsca, gdzie można wynająć akcesoria do sportów wodnych, łódki czy żaglówki. W okolicy nie brakuje również miejsc, gdzie można zjeść lokalne jedzenie z pięknymi widokami na lazurowe morze. Porquerolles Beach to również dobra baza hotelowa, w okolicy znajdują się hotele i pensjonaty, w których można znaleźć wypoczynek w wersji all inclusive, a także miejsca noclegowe dla osób, którym zależy na nieco tańszym wypoczynku.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Porquerolles Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Porquerolles Beach jest spełnieniem marzeń o francuskich, słonecznych wakacjach. Jeśli wybierasz się do Francji z całą rodziną, także z najmłodszymi, warto wziąć pod uwagę właśnie tę lokalizację podczas planowania wypadu. Plaża Porquerolles Beach pod każdym względem sprawdzi się jako miejsce dla dzieci – jest tu jasny, piaszczysty piasek, ciepła woda w morzu, doskonałe jedzenie, a także place zabaw i miejsca rekreacji w okolicy. Wybierając się na tu na wypoczynek z rodziną można mieć pewność, że nikt nie będzie się nudził. Podczas planowania wakacji we Francji, warto jednak kierować się opiniami osób, które już miały okazję w danym miejscu wypoczywać. Dotyczy to przede wszystkim obiektów noclegowych, które powinny być sprawdzone pod każdym względem. Sprawdź, jak daleko znajduje się hotel od plaży, czy faktycznie jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi i czy zapewnia wszystko do komfortowego wypoczynku.

Plaża Porquerolles Beach

Plaża Porquerolles Beach / shutterstock.com / andre quinou

Nasza ocena plaży Porquerolles Beach

Plażę Porquerolles Beach możemy z czystym sumieniem polecić każdemu, kto szuka dla siebie urokliwego i rajskiego miejsca na wypoczynek we Francji. To wyjątkowy zakątek, w którym wspaniałe widoki łączą się w wieloma atrakcjami zarówno dla plażowiczów, jak i dla osób, które chcą czas na wakacjach spędzać aktywnie na rekreacji, zwiedzaniu i poznawaniu nowych miejsc. Plaża Porquerolles Beach nie bez powodu uważana jest za jedną z najładniejszych we Francji – warto przekonać się o tym na żywo. Z pewnością przywieziesz z wakacji wspomnienia i chęć powrotu do tego miejsca podczas kolejnego urlopu.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.