Plaża Palombaggia Beach - Francja

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzy się Tobie wyjątkowo słoneczna i wakacyjna Francja, plaża Palombaggia na pewno przypadnie Tobie do gustu. Przede wszystkim dlatego, że znajduje się na największej francuskiej wyspie Korsyce lezącej na Morzu Śródziemnym. A takie położenie oznacza, że znajduje się w strefie klimatu śródziemnomorskiego, idealnego do plażowania od wiosny do jesieni. Plaża Palombaggia to ponad 2 kilometry piaszczystego wybrzeża. Jest dosyć długa, ale niezbyt szeroka. Pomimo to każdy bez problemu znajdzie dla siebie miejsce do wypoczynku. Plaża zapewnia wspaniałe warunki naturalne, niezwykłe widoki, idealną scenerię dla fotografii z wakacji i spacerów brzegiem morza. Bardzo dobra jest tutaj także infrastruktura – turyści mogą liczyć na wszelkie udogodnienia, jakie są potrzebne w czasie plażowania. Są wypożyczalnie leżaków i parasoli, akcesoriów do sportów wodnych i łódek. Są miejsca, gdzie można zjeść regionalne jedzenie, a także odpocząć w cieniu czy spędzić czas na lądowych sportach. Jeśli dodamy do tego sporo atrakcji turystycznych na Korsyce, które można obejrzeć w przerwie pomiędzy plażowaniem i kąpielami, plaża Palombaggia będzie idealnym kierunkiem na wakacje.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Opis plaży Palombaggia Beach

Wakacje we Francji to doskonały pomysł dla osób, które chcą połączyć aktywny wypoczynek z plażowaniem. W tym kraju mamy do wyboru całe mnóstwo piaszczystych plaż, rozlokowanych w różnych miejscach wybrzeża, a także na francuskich wyspach. Jedną z nich jest Palombaggia, przepiękna plaża na Korsyce, która co roku przyciąga turystów z całego świata.

Jeśli szukasz wakacyjnego kierunku w Europie, z czystym sumieniem możemy polecić Francję. To kraj, w którym coś dla siebie znajdą wielbiciele zwiedzania, podziwiania najpiękniejszych miast i zabytków, a także miłośnicy spokojnego wypoczynku. Francja wybrzeże ma dosyć duże i zróżnicowane – na północy leży nad Morzem Północnym, od zachodu oblewają ją wody Zatoki Biskajskiej i Oceanu Atlantyckiego, a na południu mamy wspaniałą Riwierę Francuską nad Morzem Śródziemnym. Pogoda jest tutaj idealna na plażowanie i czerpanie pełnymi garściami ze wszystkich słonecznych atrakcji. Na uwagę zasługuje również Korsyka, największa francuska wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym, słynąca z pięknych plaż i doskonałych warunków dla turystów. Plaża Palombaggia jest jednym z tych miejsc, które zapewniają idealne, rajskie warunki do plażowania, a przepiękne widoki na długo pozostają w pamięci.

Palombaggia Francja to miejsce, które spodoba się zarówno miłośnikom plażowania, jak i wielbicielom aktywnego wypoczynku nad wodą. Plaża leży na wyspie Korsyka pomiędzy miejscowościami Porto-Vecchio a Bonifacio na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego. Jest dosyć długa, bo rozciąga się na długości ponad 2 kilometrów, nie jest jednak zbyt szeroka. To po prostu pas piaszczystej plaży oddzielający tereny zielone od lazurowego morza. Plaża od strony lądu otoczona jest czerwonymi skałami, a także wysokimi sosnami, które dostarczają cienia i tworzą wyjątkowy mikroklimat. Wybrzeże na całej długości zapewnia wygodne i bezpieczne zejście do wody. Zarówno plaża, jak i dno morskie są piaszczyste, wodza przy brzegu jest płytka i pozbawiona uskoków i spadków głębokości. To bardzo dobre miejsce dla najmłodszych – dzieci mogą się tutaj pluskać w bezpiecznych warunkach. Plaża jest wyjątkowo efektowna wizualnie, zapewnia wspaniałe widoki i krajobrazy, które pięknie prezentują się na fotografiach z wakacji. Warto wybrać się choć raz na spacer o zachodzie słońca, gdy barwy są wyjątkowo piękne.

Palombaggia Beach plaża

Palombaggia Beach plaża / shutterstock.com / Pawel Kazmierczak

Atrakcje na plaży

Jeśli celem Twoich wakacyjnych podróży jest Francja, Palombaggia z pewnością jest miejscem, które się Tobie spodoba. Można tu spędzić zarówno jeden dzień plażowania, jak i cały, długi urlop. Plaża zapewnia nie tylko efektowne krajobrazy i doskonałe warunki naturalne, ale również bardzo dobrą infrastrukturę dla turystów, którym zależy na wszelkich udogodnieniach. Przy plaży znajdują się wypożyczalnie akcesoriów do opalania, a także sprzętów do sportów wodnych. Nie brakuje barów z regionalnymi przysmakami i doskonałej jakości daniami, które można zjeść z pięknym widokiem na morze. W okolicy jest wiele hoteli i pensjonatów, zapewniających komfortowy wypoczynek. Na terenie plaży znajduje się klub jachtowy, wypożyczalnia sprzętu do nurkowania. Są narty i rowery wodne. Po wypożyczeniu jachtu lub łódki można wybrać się na wyprawę w kierunku niewielkich, niezamieszkałych wysepek leżących niedaleko Korsyki.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.
Czy plaża Palombaggia Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Francuska plaża Palombaggia pod każdym względem będzie odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Piaszczysty teren i płytka, szybko nagrzewająca się woda to gwarancja udanego wypoczynku zarówno w sezonie letnim, jak i wiosną oraz jesienią. Maluchy i starsze dzieci mogą tu liczyć na całkiem sporo atrakcji, nie tylko w wodzie, ale również na lądzie. W okolicy znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne dla dzieci, między innymi place zabaw czy parki rozrywki, w których można aktywnie spędzić czas w przerwie pomiędzy godzinami plażowania. Jeśli wybierasz się na wypoczynek z najmłodszymi, warto już na etapie rezerwowania pobytu bardzo uważnie sprawdzić wybrany obiekt i lokalizację. Chodzi o to, by mieć pewność, że hotel spełnia wszystkie standardy rodzinnego wypoczynku. Dobrze jest również upewnić się, czy w okolicy nie ma klubów nocnych i dyskotek, które raczej nie sprzyjają urlopowi z pociechami.

Plaża Palombaggia Beach

Plaża Palombaggia Beach / shutterstock.com / Samuel Borges Photography

Nasza ocena plaży Palombaggia Beach

Plaża Palombaggia na Korsyce to miejsce, które jest warte uwagi i polecenia na wakacyjne wojaże. Nie bez powodu jest nazywana jedną z najpiękniejszych plaż Francji. Wspaniałe widoki, piękne krajobrazy, doskonałe warunki do plażowania i rozbudowana infrastruktura sprawiają, że wakacje w tym miejscu zawsze są udane. Jeśli zdecydujesz się na plażowanie na Palombaggia, możesz mieć pewność, że przywieziesz z wakacji nie tylko piękną opaleniznę, ale również wspaniałe wspomnienia i chęć powrotu do Francji jeszcze niejeden raz podczas kolejnych urlopów.

Zobacz oferty już od 1 345 zł za os.