Plaża Anse Coco Beach - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Anse Coco Beach na wyspie La Digue na pewno spodoba się miłośnikom dzikich plaż, na których można w pełni poczuć prawdziwy klimat naturalnych, bliskich naturze Seszeli. Plaża jest długa i piaszczysta, gdzieniegdzie pojawiają się granitowe głazy, które tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca. Morze przy brzegu jest bardzo spokojne, co sprawia, że można kąpać się tutaj nawet bez większych umiejętności pływackich. Plaża jest całkowicie dzika, nie ma tutaj żadnej infrastruktury turystycznej. Jednak to, co dla niektórych wydaje się być wadą, dla innych jest zaletą. Można tutaj wypocząć w kameralnych warunkach z dala od cywilizacji. Jeśli planujesz wybrać się na Anse Coco Beach, warto dobrze sprawdzić trasę, a także zabrać ze sobą wszystko, co będzie potrzebne do plażowania. Na plaży nie ma bowiem ani restauracji, ani wypożyczalni sprzętu. Są za to przepiękne widoki, które w stu procentach rekompensują te braki.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Anse Coco Beach

Jeśli marzą się Tobie egzotyczne plaże, o każdej porze roku doskonałym kierunkiem wakacyjnych eskapad będą Seszele. Te niezwykłe, rajskie wyspy cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, którzy poszukują słońca i niezapomnianych wrażeń. Wybierając się na Seszele warto sprawdzić, które plaże są szczególnie godne uwagi i polecenia. Jedną z nich jest z pewnością Anse Coco Beach, która zachwyca nie tylko egzotyczną nazwą.

Wyjazdy na Seszele można bez problemu znaleźć w większości biur podróży. Nic w tym dziwnego – kierunek jest wyjątkowo popularny, szczególnie wśród turystów, którzy szukają nieco bardziej odległych miejsc niż sprawdzone plaże na południu Europy. Wakacje na Seszelach nie należą do najtańszych, konieczne jest również nastawienie się na dosyć długą podróż samolotem. Archipelag Seszeli znajduje się bowiem na Oceanie Indyjskim w odległości ponad 1600 kilometrów od wybrzeży wschodniej Afryki. Podróż jest długa, jednak na miejscu bardzo szybko zapomina się o wszystkich trudach w samolocie. Od razu po wyjściu z niego można bowiem poczuć nadchodzące kilka czy kilkanaście dni w prawdziwym raju. Wybierając się na Seszele możesz mieć pewność, że zobaczysz najpiękniejsze plaże świata, poznasz wyspy od ich dzikiej i nieodkrytej strony, zrelaksujesz się i oderwiesz od rzeczywistości podczas plażowania na śnieżnobiałym piasku nad szmaragdową wodą. Plaża Anse Coco Beach jest jednym z tych miejsc, które pozwalają na wypoczynek w idealnych warunkach.

Anse Coco Beach Seszele to połączenie dobrej lokalizacji z jeszcze lepszymi warunkami naturalnymi. Plaża znajduje się na popularnej wyspie La Digue w jej wschodniej części. Na całej długości plaży znajduje się drobny, biały piasek, po którym można wygodnie chodzić nawet na boso. Gdzieniegdzie pojawiają się duże, granitowe głazy, które dodają uroku okolicy. Zejście do wody jest bezpieczne i wygodne, a sama woda krystalicznie czysta. Przy brzegu warunki do pluskania się w oceanie są idealne. Nieco dalej jednak nie należy się wypuszczać, gdyż fale bywają w tym miejscu dosyć wysokie, a morze niespokojne. To dobre warunki do surfowania i uprawiania sportów wodnych, jednak nienajlepsze dla osób, które nie czują się dobrymi pływakami. Uzupełnieniem pięknych plażowych widoków są palmy rosnące tuż nad wodą, a także bujna roślinność, która dostarcza cienia w wyjątkowo słoneczne dni. Na plażę można dotrzeć drogą lądową z miejscowości Grand Anse. Droga nie jest długa, ale na tyle skomplikowana, że przyda się pomoc lokalnego przewodnika.

Anse Coco Beach plaża

Anse Coco Beach plaża / shutterstock.com / fokke baarssen

Atrakcje na plaży

Wśród największych atrakcji na plaży grand Anse należy wymienić przede wszystkim niezapomniane widoki, które pozostają w pamięci na długo. Plaża jest idealnym wakacyjnym miejscem dla miłośników opalania się, kąpieli w ciepłej wodzie, a także amatorów sportów wodnych. Infrastruktura na plaży nie jest zbyt rozbudowana. Można spotkać sprzedawców chodzących między turystami i oferujących przekąski czy pamiątki. Nie ma jednak barów czy restauracji, dlatego też planując tutaj wypoczynek trzeba zabrać jedzenie i zapas picia ze sobą. Podobnie jest w przypadku osób, które nastawiają się na uprawianie sportów wodnych. Nie ma w pobliżu żadnych wypożyczalni, wszystko trzeba zabrać z ośrodka, z którego startujemy. Pomimo braku infrastruktury, plaża cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Pozwala bowiem na przebywanie w dzikich warunkach w pobliżu wyjątkowo pięknej natury.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Anse Coco Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli wybierasz się z rodziną na Seszele, Anse Coco Beach będzie dobrym miejscem w przypadku podróżowania ze starszymi dziećmi. Jeśli jednak podróżujesz z maluchami, warto szukać plaży łatwiej dostępnej, najlepiej takiej, która znajduje się w pobliżu hotelu. Co prawda Anse Coco Beach oferuje wszystko, co jest maluchom potrzebne do szczęścia, dotarcie tutaj może być dla nich męczące. Można wybrać się tu na spacer, jednak dla dzieci lepsze będą plaże z większą ilością wygód i udogodnień. Zanim zdecydujesz się na wakacje na Seszelach z całą rodziną, sprawdzaj dokładnie lokalizację, upewnij się, w jakiej odległości znajduje się hotel od plaży i czy jest faktycznie polecany przez osoby, które miały już okazję przebywać w nim z całą rodziną. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że nic podczas pobytu nas nie zaskoczy, a wyprawa do seszelskiego raju zachęci do dalszego eksplorowania egzotycznych miejsc.

Plaża Anse Coco Beach

Plaża Anse Coco Beach / shutterstock.com / fokke baarssen

Nasza ocena plaży Anse Coco Beach

Plaża Anse Coco Beach na Seszelach jest w naszej ocenie miejscem, które pod każdym względem spełnia wakacyjne oczekiwania. Jest tu wszystko, czego do szczęścia potrzebują zarówno plażowicze, jak i amatorzy bardziej aktywnego wypoczynku. Połączenie śnieżnobiałego piasku, turkusowej wody oraz bujnej roślinności tworzy idealne warunki do relaksu, wypoczynku, a także do pamiątkowych wakacyjnych sesji zdjęciowych. Jeśli zdecydujesz się na Anse Coco Beach, możesz mieć pewność, że przywieziesz z urlopu piękną opaleniznę i wyjątkowe wspomnienia.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.