Plaża Grand Anse - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Grand Anse uważana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na Seszelach, o czym świadczy nie tylko popularność wśród turystów, ale również obecność w wielu rankingach najlepszych plaż. Znajduje się w południowej części wyspy La Digue, ma długą linię brzegową i sporo miejsca do spokojnego wypoczynku. Choć jest popularna, nie jest zatłoczona i na pewno spodoba się osobom, które chcą spędzać wakacje z dala od tłumów turystów. Plaża jest idealna do opalania się i aktywności na świeżym powietrzu. Nieco gorzej jest z kąpielą czy sportami wodnymi – morze jest w tym miejscu dosyć niebezpieczne, w wielu miejscach plaży można spotkać znaki ostrzegawcze przestrzegające przed wchodzeniem wody. Jeśli ktoś jednak szuka plażowania pod palmami, miejsce na pewno będzie idealne. Dużym atutem jest też z pewnością rozbudowana infrastruktura – są tu hotele, restauracje, sklepiki z pamiątkami, wypożyczalnie sprzętu sportowego. Na pewno każdy turysta znajdzie na Grand Anse aktywności na miarę swoich upodobań.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Grand Anse

Jeśli marzą się Tobie najpiękniejsze plaże na świecie, warto na wakacyjne przygody wybrać Seszele. To wyspy, na których znajdziemy całe mnóstwo przepięknych miejsc, wśród których każdy turysta bez problemu wybierze coś na miarę swoich urlopowych oczekiwań. Przepiękne plaże zachwycają widokami, które na długo zostają w pamięci. Jedną z godnych polecenia jest Grand Anse, uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

Wyjeżdżając na Seszele można mieć pewność udanych i słonecznych wakacji bez względu na porę roku. Klimat jest tu wyjątkowo sprzyjający przez całe 12 miesięcy. Temperatury utrzymują się przez cały rok na poziomie około 25 stopni, natomiast woda w morzu ma temperaturę 25 stopni – można się tu kąpać nawet w grudniu. Seszele to archipelag 115 wysp położonych na Oceanie Indyjskim praktycznie pośrodku niczego – jeśli planujesz wakacje w raju, miejsce na pewno będzie odpowiednie. Jedynym mankamentem może być podróż. Na Seszele trzeba lecieć kilkanaście godzin w samolocie. To, co zastaniemy na miejscu pozwoli jednak zapomnieć o wszelkich niewygodach w czasie podróży. Plaża Grand Anse to jedno  miejsc, które są szczególnie polecane dla turystów przybywających na Seszele po raz pierwszy. Warto więc szukać rezerwacji w hotelach znajdujących się w jej bliskiej okolicy.

Grand Anse Seszele to plaża doceniana nie tylko przez turystów, ale również ekspertów z branży turystycznej. Regularnie pojawia się w rankingach najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych plaż świata, zajmując wysokie miejsca na podium. Plaża znajduje się na niewielkiej, ale bardzo urokliwej wyspie La Digue w jej południowej części. Ma długą linię brzegową, która niemal w całości jest pokryta jasnym, prawie białym jak śnieg piaskiem. Grand Anse jest największą plażą na wyspie, co jednak nie oznacza, że jest mocno zatłoczona. Choć cieszy się sporą popularnością, bez problemu można znaleźć tu miejsca oddalone od innych plażowiczów i wypoczywać w spokoju. Plaża otoczona jest wysokimi granitowymi skałami, które tworzą niesamowity efekt zapewniając piękne widoki i świetną scenerię do zdjęć z wakacji. W tym miejscu wybrzeże nie jest otoczone rafą koralową, co sprawia, że fale są dosyć wysokie. Można wejść do wody, przy brzegu jest dosyć płytko, jednak na bardziej aktywne pływanie nie jest to odpowiednie miejsce. Morze jest niebezpieczne i raczej nie zaleca się tutaj pływać, o czym może świadczyć sporo znaków ostrzegawczych stojących wzdłuż plaży.

Grand Anse plaża

Grand Anse plaża / shutterstock.com / Jakub Barzycki

Atrakcje na plaży

Jeśli planujesz wyjazd na Seszele, Grand Anse na pewno pozwoli Tobie na odkrywanie wyjątkowego piękna tego archipelagu. Plaża jest bowiem prawdziwą wizytówką Seszeli – połączenie białego piasku, szmaragdowej wody i granitowych tworzy urokliwą, niemal magiczną scenerię. Na plaży sporo jest roślinności, która daje schronienie przed słońcem, ale tylko do południa. Po południu trzeba liczyć się z tym, że położenie słońca nie pozwoli na znalezienie cienia. Grand Anse ma bardzo dobrą infrastrukturę turystyczną, szczególnie w jej wschodniej części. Są tu hotele i obiekty turystyczne oferujące miejsca noclegowe. Przy plaży można znaleźć sporo barów i punktów gastronomicznych serwujących lokalną kuchnię. Są niewielkie sklepiki i stoiska z pamiątkami, nie brakuje również sprzedawców, którzy krążą między plażowiczami oferując im zarówno coś do jedzenia, jak i rękodzieło. Można tu też wynająć sprzęt plażowy czy do sportów wodnych. Na szusowanie po wysokich falach powinni jednak decydować się wyłącznie doświadczeni surferzy.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Grand Anse jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Grand Anse jest dobrym miejscem na wypoczynek dla turystów, którzy poszukują spokojnego i klimatycznego miejsca w naturalnym otoczeniu. Dla rodzin z dziećmi może to być dobre miejsce, pod warunkiem, że maluchy nie nastawiają się na pluskanie w oceanie. W tym miejscu nie jest on spokojny i może być po prostu niebezpieczny. Sama plaża jest jednak idealna do zabaw w piasku, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Hotele znajdujące się w pobliżu Grand Anse w dużej mierze posiadają udogodnienia dla rodzin podróżujących z maluchami. Są place zabaw i punkty rozrywki dla dzieci, dzięki czemu można tu ciekawie spędzać czas nie tylko na plaży. Jeśli planujesz wypoczynek na Grand Anse z dziećmi, dokładnie czytaj oferty biur turystycznych i wybieraj hotele, które pod każdym względem spełniają oczekiwania rodzin z dziećmi. Najlepiej sprawdzać opinie w sieci pisane przez osoby, które w danym obiekcie już były i mogą z czystym sumieniem go polecić.

Plaża Grand Anse

Plaża Grand Anse / shutterstock.com / Jakub Barzycki

Nasza ocena plaży Grand Anse

Jako że Grand Anse na Seszelach jest plażą znaną i polecaną, a także znajdującą się wysoko w turystycznych rankingach, z pewnością jest to miejsce, którego nie można pominąć w planie zwiedzania Seszeli. Jeśli szukasz ciekawych plaż, nie chcesz spędzić całych wakacji w jednym miejscu i planujesz zwiedzać najciekawsze miejsca na wyspach, warto zarezerwować sobie cały dzień na Grand Anse. To miejsce, które przyciąga wspaniałymi widokami, zapewnia komfortowy wypoczynek, a także wyjątkowe tło dla fotografii z wakacji.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.