Plaża Anse Georgette - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli planujesz wyjazd na Seszele, najpiękniejsze plaże znajdziesz również na wyspie Praslin. Na jej północno-zachodnim wybrzeżu znajduje się plaża Anse Georgette, która spodoba się zarówno turystom szukającym spokojnego wypoczynku, jak i osobom, które poszukują wygód i wakacyjnych udogodnień. Plaża jest rozległa i piaszczysta, zapewnia idealne warunki nie tylko do opalania, ale również kąpieli w spokojnym morzu. Cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników nurkowania i snorkelingu. Morze jest tu spokojne, nie ma wysokich fal, dzięki czemu miejsce jest też polecane osobom wypoczywającym z małymi dziećmi. Plaża Anse Georgette posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Znajduje się tu sporo hoteli, barów i punktów gastronomicznych, sklepików oraz wypożyczalni sprzętu wodnego. Największym atutem są jednak nieziemskie widoki, które zachwycają już od pierwszego kroku, jaki postawimy na miękkim, białym piasku.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Anse Georgette

Rajskie wyspy po środku oceanu to wymarzone miejsce na wakacje z dala od cywilizacji. Właśnie takie warunki zapewniają Seszele, na które co roku decyduje się całe mnóstwo turystów. Wyspy są idealne dla osób, które poszukują słonecznych klimatów i możliwości korzystania z plażowania przez cały rok. Plaża Anse Georgette to jedno z miejsc, które zdecydowanie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników.

Seszele przepięknie prezentują się na pocztówkach i zdjęciach w katalogach firm turystycznych. Okazuje się, że na żywo są jeszcze piękniejsze, a turyści wracają z wakacji wręcz zachwyceni. Nie brakuje też osób, które po jednorazowym pobycie decydują się na kolejne wakacje właśnie tutaj. Seszele to archipelag 115 wysp, zarówno zamieszkałych, jak i zupełnie dzikich, znajdujący się w odległości 1600 kilometrów od wybrzeży wschodniej Afryki. Leżą na Oceanie Indyjskim w strefie klimatu równikowego, który charakteryzuje się dosyć jednolitym przebiegiem temperatur przez cały rok. Zarówno latem, jak i w środku zimy jest tu wyjątkowo ciepło, a temperatury utrzymują się na poziomie 28 stopni. To idealne warunki do opalania, sportów wodnych i kąpieli w ciepłym oceanie. Wybierając plażę Anse Georgette możesz mieć pewność, że Twoje wakacje na Seszelach będą pod każdym względem udane.

Anse Georgette Seszele to miejsce, które na pewno przypadnie do gustu osobom poszukującym spokojnego wypoczynku z dala od zatłoczonych plaż. Znajduje się na dosyć odległym, północno-zachodnim wybrzeżu wyspy Praslin. Nie ma tutaj tłumów turystów nawet w szczycie sezonu, dzięki czemu można spędzić urlop w spokoju, ciszy i na kontemplowaniu przepięknej w tym miejscu przyrody. Plaża jest duża i piaszczysta, z miękkim, niemal białym piaskiem, po którym bez obaw można chodzić bosymi stopami. Gdzieniegdzie pojawiają się duże, granitowe głazy, nie są one jednak przeszkodą, a ciekawym elementem krajobrazu. Na całej długości plaży brzeg jest łagodny, zejście do wody bezpieczne, a samo dno przez długi czas dosyć płytkie. Warunki są idealne do kąpieli nawet dla osób, które nie czują się zbyt dobrymi pływakami. Przy plaży i w wodzie nie ma dużych skał czy koralowców, jest więc bardzo bezpiecznie. Nieco dalej od brzegu pojawiają się wyższe fale, co jest prawdziwą gratką dla miłośników pływania. W okolicy plaży dobre warunki są także do nurkowania i snorkelingu.

Anse Georgette plaża

Anse Georgette plaża / shutterstock.com / Claudio Soldi

Atrakcje na plaży

Osobom, które wybierają się na wakacje na Seszele, Anse Georgette zapewnia spokojny i komfortowy wypoczynek. Największa atrakcja plaży to przede wszystkim jej bogactwo naturalne – wspaniały, biały piasek, szmaragdowa woda, a także otaczająca ją roślinność, która sprawia, że na pierwszy rzut oka plaża wygląda jak prawdziwy raj na ziemi. Bardzo dobra jest również infrastruktura dla turystów, którzy na wakacjach potrzebują nie tylko piasku i morza, ale również pewnych wygód. W okolicy znajdują się hotele i ośrodki turystyczne, w których można zaopatrzyć się w leżaki, inny sprzęt plażowy, a także sprzęt do sportów wodnych. W niedalekiej odległości od samej plaży znaleźć również można sporo punktów gastronomicznych, barów i restauracji serwujących bardzo dobre, lokalne jedzenie. Dojazd na plażę również jest wygodny i nie stwarza problemów – można się tu dostać zarówno drogą lądową, jak i wodnymi taksówkami, które kursują z popularnych miejscowości turystycznych. Ze względu na swoje położenie, Anse Georgette zapewnia również przepiękne widoki podczas zachodów słońca. Warto więc poświęcić jeden wieczór na spacer po plaży wieczorem, gdy gra świateł jest urzekająca, a warunki wręcz doskonałe do robienia wyjątkowych fotografii z wakacji.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Anse Georgette jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Anse Georgette jest jednym z tych miejsc na Seszelach, które z pewnością warto polecić rodzinom podróżującym ze swoimi pociechami. Maluchy znajdą tu wszystko, co jest im potrzebne do wakacyjnego szczęścia – całe mnóstwo miękkiego piasku, w którym można bawić się godzinami, ciepłą i krystalicznie czystą wodę, a także sporo dodatkowych atrakcji, szczególnie przy największych hotelach. Jeśli planujesz wypoczynek na Seszelach z dziećmi, zadbaj o dokładne sprawdzenie lokalizacji, upewnij się, w jakiej odległości znajduje się hotel od plaży, a także sprawdź, czy posiada wszystkie udogodnienia dla najmłodszych. Wybierając się na wakacje praktycznie na koniec świata dobrze jest mieć wszystkie kwestie dopięte na ostatni guzik.

Plaża Anse Georgette

Plaża Anse Georgette / shutterstock.com / Adel Newman

Nasza ocena plaży Anse Georgette

Anse Georgette na wyspie Praslin to plaża, która pod każdym względem jest godna polecenia i po prostu zobaczenia. Zachwyca wspaniałymi widokami, doskonałymi warunkami do spokojnego wypoczynku, a także do aktywnych atrakcji na świeżym powietrzu. Można tu znaleźć rozbudowaną infrastrukturę dla turystów, a także spokojny wypoczynek z dala od tłumów. Osoby, które już miały okazję wypoczywać w tym miejscu twierdzą, że jest to jedna z najpiękniejszych plaż na całych Seszelach. Warto sprawdzić to osobiście.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.