Plaża Anse Takamaka Beach - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Kolejną niemal dziką plażą, która urzeka turystów niezwykłymi widokami, jest Anse Takamaka Beach znajdująca się na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Mahe. W porównaniu do innych plaż na Seszelach jest dosyć niewielka, ma zaledwie pół kilometra długości. Zapewnia jednak doskonałe warunki do plażowania, kąpieli w oceanie, a także widoki, które pozostają w pamięci na długo. Plaża pozbawiona jest praktycznie infrastruktury – nie ma tutaj wypożyczalni sprzętu czy położonych w pobliżu hoteli. Jest natomiast jeden bar, który serwuje lokalne jedzenie. Niekoniecznie trzeba więc zabierać cały prowiant ze sobą. Anse Takamaka Beach to idealne miejsce dla turystów, którzy szukają odosobnienia i kameralnych warunków do wypoczynku.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Anse Takamaka Beach

Każda plaża na Seszelach to spełnienie marzenia o wakacjach w prawdziwym raju. Nie inaczej jest w przypadku Anse Takamaka Beach, przepięknej plaży zapewniającej doskonałe wakacje. Wybierając się na Seszele możesz mieć pewność, że o każdej porze roku przywieziesz doskonałe wspomnienia i chęć powrotu na te niezwykłe wyspy podczas kolejnego urlopu.

Położone na Oceanie Indyjskim Seszele są wyjątkowo popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Turyści, którzy mają dość zatłoczonych plaż i przepełnionych kurortów mogą odnaleźć tutaj spokój, wspaniałe widoki i plaże, które zachwycają niepowtarzalnym pięknem. Wiele plaż na Seszelach trafia co roku do rankingów najpiękniejszych plaż świata. Nie bez powodu – są długi, piaszczyste, idealne do opalania, kąpieli w oceanie, a także do aktywnego wypoczynku. Dużym atutem tego miejsca jest również pogoda. Podczas gdy wiele innych wakacyjnych kierunków można odwiedzać jedynie w ciągu kilku miesięcy w roku, na Seszelach doskonałe warunki do plażowania są przez cały rok. Od stycznia do grudnia temperatury utrzymują się na poziomie około 28 stopni – jest bardzo ciepło, nie ma jednak trudnych do wytrzymania upałów. Jeśli wybierasz się na Seszele, sprawdź, co do zaoferowania ma plaża Anse Takamaka Beach.

Anse Takamaka Beach Seszele to miejsce, które na pewno przypadnie do gustu turystom marzącym o rajskich wakacjach na końcu świata. Plaża znajduje się w niedużej zatoce na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Mahe. Zapewnia wygodny i bezproblemowy dojazd z lotniska, które znajduje się na tej samej wyspie. Można tu dotrzeć autobusem, jednak o wiele lepszym pomysłem będzie wynajęcie samochodu. Plaża nie jest długa, jeśli porównamy ją do wielu innych, wielokilometrowych plaż na Seszelach. Ma pół kilometra długości i około 20 metrów szerokości. Od strony lądu zamknięta jest iście tropikalną dżunglą pełną bujnej roślinności, która dostarcza sporo cienia w wyjątkowo słoneczne dni. Po obu stronach plaży znajdują się duże głazy, które chronią to miejsce przed silnymi falami i wiatrami, a jednocześnie zapewniają niepowtarzalną scenerię do fotografii z wakacji. Sama plaża jest piaszczysta, pokryta drobnym, jasnym piaskiem. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, dno oceanu przy brzegu jest pozbawione kamieni. Gdzieniegdzie mogą jednak zdarzać się jeżowce, dlatego zalecane jest noszenie specjalnych, gumowych butów do wody.

Anse Takamaka Beach plaża

Anse Takamaka Beach plaża / shutterstock.com / fokke baarssen

Atrakcje na plaży

Jeśli planujesz wyjazd na Seszele, Anse Takamaka Beach jest miejscem, które pozwoli Tobie odkrywać te wyspy w nieco dzikim wydaniu. Plaża nie posiada rozbudowanej infrastruktury, w jej pobliżu nie ma hoteli ani ośrodków wypoczynkowych. Osoby, które nastawiają się na nurkowanie czy uprawianie innych sportów wodnych, muszą pamiętać o tym, by cały sprzęt zabrać ze sobą – przy plaży nie ma bowiem żadnych wypożyczalni sprzętu wodnego. Nie ma też żadnych sklepów z pamiątkami. Osoby, które szukają zaplecza gastronomicznego, mogą znaleźć jedną restaurację, która serwuje dania kuchni kreolskiej. Plaża Anse Takamaka Beach jest miejscem lęgowym dużych żółwi morskich, jest więc pod stałym nadzorem policji. Nie przeszkadza to jednak w wypoczynku. Z uroków plaży mogą korzystać osoby szukające spokojnego miejsca do opalania, a także turyści nastawieni na parasailing czy windsurfing. Warunki są tutaj ku temu odpowiednie.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Anse Takamaka Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wielu turystów decyduje się na wyjazd na Seszele z całymi rodzinami. Nic w tym dziwnego, piękne, pełne piasku i bezpieczne plaże to prawdziwa gratka dla najmłodszych. Jeśli jednak zależy Tobie na dobrej infrastrukturze i bliskości hotelu od plaży, Anse Takamaka Beach nie do końca spełni oczekiwania. Jest położona na uboczu, aby do niej dotrzeć, trzeba spędzić nieco czasu na spacerze. Dla starszych dzieci wypad na plażę może być ciekawą atrakcją, jednak w przypadku najmłodszych lepiej jest wybrać bardziej dostępne i lepiej zorganizowane plaże. Zanim zdecydujesz się na wypoczynek w konkretnym miejscu sprawdź, jak wyglądają warunki w hotelu, czy posiada on udogodnienia dla najmłodszych, a także jak blisko plaży się znajduje. Im dokładniej sprawdzisz miejscówkę, tym większą możesz mieć pewność, że spełni ona wszystkie oczekiwania i nie dostarczy żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Plaża Anse Takamaka Beach

Plaża Anse Takamaka Beach / shutterstock.com / Lucky-photographer

Nasza ocena plaży Anse Takamaka Beach

W naszej ocenie plaża Anse Takamaka Beach to możliwość poznania prawdziwych, nieco dzikich i nieodkrytych Seszeli. Na plaży, która jest popularna, ale mało uczęszczana można znaleźć wszystko, czego oczekujemy od egzotycznych wakacji. Jest sporo piaszczystego terenu, ciepłe, szmaragdowe morze, potężne głazy i bujna roślinność, z której Seszele słyną na całym świecie. Decydując się na wypoczynek na Anse Takamaka Beach możesz mieć pewność, że Twoje wakacje będą pod każdym względem udane. Poznasz prawdziwe seszelskie klimaty i nabierzesz ochoty na kolejne wakacje właśnie w tym miejscu.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.