Plaża Anse Source d’Argent - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli marzą się Tobie dzikie Seszele, plaża Anse Source d’Argent na pewno przypadnie Tobie do gustu. Znajduje się na popularnej wyspie La Digue, słynącej z najpiękniejszych plaż na całych Seszelach. Jest długa, rozległa i piaszczysta, zachwyca nie tylko widokami bezkresnego piasku i szmaragdowej wody, ale również potężnymi, granitowymi głazami, które tworzą nieco kosmiczną scenerię. Z tego też względu plaża jest popularna nie tylko wśród turystów – często wybiera się ją na sesje fotograficzne do kampanii reklamowych i nie tylko. Co więcej, jest tu nawet fragment plaży zamknięty dla turystów, a dostępny dla osób chcących zrobić sesje ślubne w wyjątkowych warunkach. Pod względem infrastruktury plaża jest uboga – to dzikie miejsce, w którym nie znajdziemy wypożyczalni sprzętu wodnego czy restauracji i innych punktów gastronomicznych. Warto jednak wybrać się na zwiedzanie plaży, jeśli chcemy poznać prawdziwy, dziki klimat Seszeli.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Anse Source d’Argent

Wakacje na Seszelach to marzenie każdego turysty, który chce wypocząć w prawdziwie rajskich warunkach. Te niezwykłe wyspy, choć cieszą się ogromną popularnością wśród podróżników z całego świata, zachowały swój unikalny, dziki klimat. Dzięki temu nie trzeba się obawiać zatłoczonych plaż i miejsc mocno przekształconych ręką człowieka. Jednym z miejsc, z którymi kojarzą się Seszele, jest plaża Anse Source d’Argent, miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć, jeśli wybieramy się na wakacje na wyspy.

Seszele to wyjątkowy archipelag 115 mniejszych i większych wysp położonych na Oceanie Indyjskim w odległości około 1600 kilometrów od wschodniego wybrzeża Afryki. To odległe położenie oznacza, że aby dostać się na rajskie wakacje, trzeba spędzić kilkanaście godzin w samolocie. To, co zastaniemy na miejscu, jest jednak warte każdych trudów podróży. Seszele to wyjątkowe miejsce, zachwycające jasnymi plażami z białym piaskiem, turkusową wodą, a także wyjątkową roślinnością. Mieszkańcy Seszeli bardzo dbają o swoje dziedzictwo naturalne, dzięki czemu pomimo ruchu turystycznego możemy podziwiać wyspy w niemal niezmienionym wydaniu. Plaża Anse Source d’Argent z pewnością spodoba się osobom szukającym unikalnych klimatów i widoków, które na długo pozostają w pamięci.

Anse Source d’Argent Seszele to najpiękniejsza plaża na Seszelach, według wielu rankingów uważana również za najpiękniejszą plażę świata. Zdobywa wysokie miejsca w rankingach między innymi National Geographic, czyli jednego z najbardziej cenionych turystycznych wydawnictw świata. Plaża znajduje się na wyspie La Digue, która jest najbardziej dziką i najmniej przekształconą ręką człowieka wyspą na całych Seszelach. Zachwyca wspaniałymi widokami, jasnym piaskiem i krystaliczną wodą. To, co ją wyróżnia spośród innych plaż, z pewnością są wielkie, granitowe formacje skalne, tworzące wyjątkowy krajobraz. Dzięki tym niepowtarzalnym widokom plaża jest wykorzystywana do wielu sesji zdjęciowych czy kampanii reklamowych – na pewno każdy choć raz miał okazję podziwiać te widoki, nie zdając sobie sprawy z tego, że znajdują się na Seszelach. Plaża Anse Source d’Argent jest ogólnodostępna dla turystów, są jednak wydzielone miejsca, do których nie ma wstępu, a służą między innymi do sesji ślubnych w wyjątkowym klimacie.

Anse Source d’Argent plaża

Anse Source d’Argent plaża / shutterstock.com / Mariia Kamenska

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją plaży Anse Source d’Argent są niepowtarzalne widoki, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie. Plaża jest dzika, nie posiada rozbudowanej infrastruktury, dosyć daleko jest do hoteli i kurortów. W pobliżu plaży znajduje się ich jedynie kilka. Aby dostać się na plażę, trzeba przypłynąć tutaj łodzią. Z tym nie powinno być problemu, gdyż rejsy na wyspę są jednym z ważnych punktów zwiedzania Seszeli w wielu biurach turystycznych organizujących wakacje w tym miejscu. Plaża z pewnością spodoba się osobom, które nie przepadają za zatłoczonymi kurortami i plażami, na których tłumy turystów przysłaniają niesamowite widoki. Tutaj tłumów z pewnością nie będzie, można więc spędzić czas w kameralnych i spokojnych warunkach. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli chcemy spędzić tutaj cały dzień, musimy dobrze przygotować się pod względem plażowego ekwipunku. Nie ma tutaj wypożyczalni leżaków czy sprzętu wodnego, nie ma też punktów gastronomicznych dbających o uciechy kulinarne. Pomimo to plaża cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, dla których niezwykły klimat jest ważniejszy niż dobra infrastruktura.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Anse Source d’Argent jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli wybierasz się na rodzinne wakacje na Seszele, Anse Source d’Argent z pewnością jest miejscem, które warto zobaczyć. Nawet, jeśli planujesz zamieszkać w hotelu znajdującym się na innej wyspie, dobrze jest wybrać się tutaj choćby na jeden dzień zwiedzania. Maluchom na pewno spodobają się wspaniałe skały, piaszczysta plaża i ciepłe morze. Na Seszelach można spędzić gorące wakacje praktycznie o każdej porze roku. Osoby, które jadą z małymi dziećmi, powinny jednak rozważyć wyjazd w porze suchej, która trwa tutaj od kwietnia do listopada. Wtedy jest bardzo ciepło, nie ma jednak wilgoci, która potęguje wrażenie gorąca i może być trudna do wytrzymania dla małych dzieci. Przed zarezerwowaniem wakacji w okolicy Anse Source d’Argent dobrze jest również uważnie przejrzeć ofertę biur podróży, sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się hotel i jakie ma udogodnienia dla rodzin podróżujących z maluchami.

Plaża Anse Source d’Argent

Plaża Anse Source d’Argent / shutterstock.com / ESB Professional

Nasza ocena plaży Anse Source d’Argent

Plaża Anse Source d’Argent nie bez powodu nazywana jest najpiękniejszą plażą świata. Nic więc dziwnego, że jest popularna wśród turystów odwiedzających Seszele. Warto wybrać się tutaj, by zobaczyć widoki, które znamy jedynie z filmów reklamowych czy efektownych sesji zdjęciowych. To miejsce, które spodoba się zarówno turystom ceniącym spokojne plażowanie, jak i osobom, które preferują bardziej aktywny wypoczynek. Przepiękne zdjęcia z wakacji gwarantowane, a wspomnienia na długo będą przypominać nam o wypoczynku w prawdziwym raju.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.