Plaża Anse Intendance - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Na południowym wybrzeżu wyspy Mahe znajduje się kolejna plaża, która jest często polecana turystom przybywającym na Seszele po raz pierwszy. Anse Intendance urzeka wspaniałymi widokami, jest długa i rozległa, pokryta jasnym piaskiem kontrastującym ze szmaragdową barwą oceanu. W pobliżu plaży nie ma rafy koralowej, morze nie wyrzuca więc na brzeg żadnych fragmentów muszli czy koralowców. Plaża jest czysta, bezpieczna, można po piasku bez obaw chodzić bosymi stopami. Cieszy się sporą popularnością szczególnie wśród surferów – brak rafy koralowej sprawia, że fale docierają tutaj niemal do brzegu. Z tego też względu morze nie zawsze jest odpowiednie do kąpieli. Na plaży nie ma zbyt dużej infrastruktury, jednak znajdzie się coś zarówno dla osób szukających punktów gastronomicznych, jak i tych, którym zależy na wypożyczeniu sprzętu wodnego. Anse Intendance zapewnia wspaniałe widoki i krajobrazy, które na długo pozostaną w pamięci i zachęcą do odwiedzania Seszeli podczas kolejnych wakacyjnych wypraw.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Anse Intendance

Plaże na Seszelach to wymarzone miejsce na słoneczne wakacje pod palmami. Nic więc dziwnego, że wyspy cieszą się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Jedną z plaż, które zdecydowanie warto odwiedzić jest Anse Intendanse. Z pewnością przywieziesz stamtąd wspaniałe wspomnienia i piękną opaleniznę o każdej porze roku.

Wyprawa na Seszele wymaga odpowiedniego przygotowania i dopracowania wyjazdu w najdrobniejszych szczegółach. Wybór plaży jest ważny, bo są one mocno zróżnicowane – jedne są idealne do kąpieli, inne do uprawiania sportów wodnych. Są plaże bardzo popularne i z dobrą infrastrukturą, a także takie, które są niemal dzikie i odpowiednie dla osób poszukujących kameralnego wypoczynku. Bez względu na to, na jaką plażę się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że wypoczniemy w prawdziwym raju na ziemi. Seszele to popularne turystycznie wyspy znajdujące się na Oceanie Indyjskim w odległości około 1600 kilometrów od wschodnich wybrzeży Afryki. Jest tu 115 wysp, wśród których są zarówno zamieszkane, jak i zupełnie bezludne. Dużym atutem tego kawałka świata jest również wyjątkowo sprzyjający wakacjom klimat. Seszele leżą w strefie klimatu równikowego, który zapewnia dosyć jednolitą pogodę przez cały rok. Od stycznia do grudnia na słupkach rtęci mamy około 28 stopni, a temperatura wody przez cały rok utrzymuje się na poziomie 25 stopni. Można więc zaplanować urlop nie tylko w krótkim sezonie wakacyjnym, ale również w inne miesiące roku.

Plaża Anse Intendance należy do jednych z najczęściej polecanych na Seszelach. Znajduje się na południowym wybrzeżu największej wyspy Mahe w odległości około 45 minut jazdy samochodem od stolicy Seszeli Victorii. Można więc tutaj dotrzeć bez problemu po przylocie na wyspy i zrobić sobie zarówno długie wakacje, jak i przystanek na plaży po drodze do docelowego punktu na Seszelach. Plaża jest długa i piaszczysta, znajduje się na niej miękki, niemal biały jak śnieg piasek, po którym bez obaw można chodzić na boso. Nie ma ostrych skał czy kamieni, nie pojawiają się również różne wodne stworzenia, jak jeżowce, które mogą utrudniać poruszanie się. Zejście do wody na całej długości plaży jest łagodne i bezpieczne, a dno miękkie i równie piaszczyste jak sama plaża. W pobliżu Anse Intendance nie ma rafy koralowej, która znajduje się przy wielu innych plażach. Z tego też względu fale przy plaży mogą osiągać dosyć sporą wysokość. Nie zawsze będzie to więc miejsce odpowiednie do spokojnej kąpieli, natomiast warunki są tutaj idealne dla wielbicieli surfowania i szusowania po falach.

Anse Intendance plaża

Anse Intendance plaża / shutterstock.com / haveseen

Atrakcje na plaży

Jeśli zdecydujesz się na pobyt na Anse Intendance, Seszele odkryjesz w ich najpiękniejszej wersji, pełnej wspaniałych widoków i miejsc, w których można wypocząć w spokoju i z dala od tłumów turystów. Plaża nie ma zbyt rozbudowanej infrastruktury – znajduje się tu kilka barów plażowych serwujących lokalne przysmaki, a także toalety, prysznice czy przebieralnie. W niedalekiej odległości znajdują się również wypożyczalnie sprzętu wodnego, w szczególności desek do surfingu i windsurfingu. Są również hotele, które jednak nie leżą przy samej plaży – konieczny będzie więc spacer z miejsca wypoczynku nad ocean. Brak rozbudowanej infrastruktury niektórym turystom może wydać się wadą, jednak dla większości jest to zaleta. Dzięki temu można odkrywać Seszele w ich dzikiej i niezmienionej ręką człowieka formie. A właśnie po to jedzie się na koniec świata, by uniknąć tłumów turystów i rzędów leżaków, pomiędzy którymi trudno jest się przecisnąć.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Anse Intendance jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli z całą rodziną wybierasz się na Seszele, Anse Intendance z pewnością będzie kierunkiem godnym uwagi i polecenia. Przede wszystkim, zapewnia wspaniałe widoki, mnóstwo piasku i ciepłą, krystalicznie czystą wodę. Co więcej, znajduje się w niedalekiej odległości od lotniska w stolicy – maluchy zmęczone długą podróżą samolotem nie muszą więc znosić trudów dalszej podróży na kolejne wyspy. Wokół plaży znajdziemy sporo obiektów, które są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i posiadają wiele udogodnień. Jeśli planujesz wypoczynek na Anse Intendance, uważnie sprawdzaj oferty, a także zapoznaj się z opiniami osób, które w danym obiekcie miały już okazję wypoczywać. Można dzięki temu mieć pewność, że miejsce jest pod każdym względem sprawdzone i przetestowane przez innych rodziców podróżujących ze swoimi pociechami.

Plaża Anse Intendance

Plaża Anse Intendance / shutterstock.com / haveseen

Nasza ocena plaży Anse Intendance

Nasza ocena plaży Anse Intendance może być wyłącznie pozytywna. Miejsce jest idealne do podziwiania przepięknych widoków, a także plażowania w typowo rajskich warunkach. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wielbiciele leniwego leżenia na plaży, jak i osoby, które preferują aktywny wypoczynek i uprawianie sportów wodnych. Nie bez znaczenia jest również dogodna lokalizacja, bezproblemowy dojazd oraz pogoda, która przez cały rok jest wręcz doskonała. Choć w czasie pory deszczowej zdarzają się opady, są one przelotne i krótkotrwałe. Nie przeszkadzają w słonecznym wypoczynku, można więc go zaplanować na dosłownie każdy miesiąc w ciągu roku.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.