Plaża Anse Major - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Anse Major na pewno spodoba się turystom szukającym odludnych i dzikich plaż. Znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeży wyspy Mahe. Jest dosyć trudno dostępna. Można do niej dotrzeć wodnymi taksówkami lub spacerem przez Park Narodowy Seszeli Morne. Plaża jest dosyć niewielka, to zaledwie 200 metrów linii brzegowej pokrytej jasnym piaskiem i otoczonej bujną roślinnością. Na atmosferę tego miejsca wpływają również duże klify, które zamykają z dwóch stron plażę. Zapewniają nie tylko niepowtarzalne widoki, ale również chronią wybrzeże przed falami i wiatrami. To miejsce dobre do spokojnego wypoczynku, opalania się i kąpieli w morzu. Nie posiada jednak żadnej infrastruktury – plaża jest typowo dzika i pozostawiona dokładnie w takim wydaniu, w jakim stworzyła ją natura. Jeśli wybierzesz się na Anse Major, warto zabrać ze sobą prowiant i wszystko, co jest potrzebne do wygodnego plażowania.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Anse Major

Na Seszelach można znaleźć zarówno długie na kilka kilometrów plaże, jak i niewielkie, ukryte wśród skał i zdecydowanie trudniej dostępne. Te drugie z pewnością spodobają się osobom, które szukają takich dzikich i nieodkrytych wakacyjnych klimatów. Plaża Anse Major należy do tych miejsc, do których dotrzeć jest dosyć trudno, jednak widoki są na tyle niepowtarzalne, że warto wziąć ją pod uwagę podczas planowania zwiedzania Seszeli.

Wyprawa na Seszele to prawdziwy wyjazd w nieznane i praktycznie na koniec świata. Archipelag 115 rajskich wysp znajduje się na Oceanie Indyjskim w odległości około 1600 kilometrów od wybrzeży wschodnich Afryki. Aby się tu dostać, trzeba spędzić kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin w samolocie. Jednak wakacje w takim miejscu zdecydowanie są tego warte – na Seszelach znajdziemy przepiękne plaże, bujną, egzotyczną roślinność, ciepłe morze oraz mnóstwo słońca, które świeci tutaj przez cały rok. Od stycznia do grudnia pogoda sprzyja plażowaniu, a temperatury powietrza utrzymują się na poziomie 28 stopni. Jest tu co prawda wyraźny podział na porę suchą i deszczową, jednak nawet podczas tej drugiej nie trzeba się obawiać kiepskiej pogody. Deszcze są bardzo nagłe i przelotne, świetnie oczyszczają powietrze i podlewają roślinność. Nie przeszkadzają jednak w urlopie. Podczas wakacji na Seszelach warto wybrać się na Anse Major, plażę, która na pewno spodoba się osobom szukającym dzikich i nieodkrytych miejsc.

Anse Major Seszele to typowo dzika plaża położona dosłownie na odludziu. Znajduje się w wąskiej zatoce na północno-zachodnim wybrzeżu największej wyspy Seszeli Mahe. Na plażę można dotrzeć na dwa sposoby – wielbiciele spacerów mogą wybrać się szlakiem turystycznym przez Park Narodowy Seszeli Morne. Można również dopłynąć tutaj łodzią, na co decydują się turyści nastawieni na relaks, a nie na trudy wędrowania. Plaża Anse Major nie jest zbyt duża i rozległa – to w rzeczywistości zaledwie 200 metrów wybrzeża pokrytego jasnym, niemal białym piaskiem. Nie jest też zbyt szeroka, a z trzech stron otoczona jest bujną roślinnością i wysokimi klifami, które łagodnie opadają w kierunku morza. Dzięki roślinom i klifom plaża jest chroniona przed wiatrami, dzięki czemu jest tutaj bardzo spokojnie i bez wielkich fal. Na całej długości plaży zejście do wody jest wygodne i łagodne, jest to więc miejsce idealne nie tylko do plażowania, ale również do kąpieli w oceanie, nurkowania czy innych sportów wodnych.                                                           

Anse Major plaża

Anse Major plaża / shutterstock.com / lr.s

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją plaży Anse Major jest jej dzikość i niedostępność, które sprawiają, że można czuć się tutaj jak w prawdziwym raju na ziemi. Choć dotarcie tutaj wymaga wysiłku, zdecydowanie warto go włożyć w wędrówkę do miejsca, w którym można spędzić cały dzień na plażowaniu, kąpielach w morzu, a także innych aktywnościach na świeżym powietrzu. Plaża nie posiada żadnej infrastruktury turystycznej, w jej pobliżu nie ma hoteli czy pensjonatów. Trudno też spodziewać się w okolicy barów czy restauracji z lokalną kuchnią. Jeśli ktoś planuje spędzić na plaży nieco więcej czasu, powinien zabrać ze sobą prowiant, zapasy jedzenia i picia na cały dzień. Przy plaży są bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie akcesoria trzeba mieć ze sobą – żadnych wypożyczalni na dzikiej plaży również nie ma. To, co może się wydawać mankamentem, w rzeczywistości jednak jest zaletą. Dzięki temu można na Anse Major wypocząć w bliskości z nietkniętą ręką człowieka naturą. A w takich warunkach wypoczywa się zdecydowanie najlepiej.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Anse Major jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli z całą rodziną wybierasz się na Seszele, Anse Major może nie być do końca dobrym pomysłem. Szczególnie, jeśli planujesz dotrzeć na nią drogą lądową przez klify i podczas półtoragodzinnego spaceru. Nie są to warunki odpowiednie dla dzieci i raczej zabieranie ich w taką wędrówkę nie jest zalecane. Jeśli chodzi o dotarcie drogą morską przy pomocy taksówki wodnej, będzie już zdecydowanie wygodniej, jednak to również nie jest do końca sprawdzone rozwiązanie. Anse Major to typowo dzika plaża, pozbawiona jakichkolwiek atrakcji dla najmłodszych. To, co dla zapalonych turystów wydawać się może pięknymi widokami, na maluchach nie będzie robiło wrażenia, jeśli nie będą miały szeregu udogodnień oferowanych na większych i bardziej dostępnych plażach. Zwiedzanie Anse Major warto więc sobie zostawić na samodzielną podróż lub w gronie dorosłych znajomych, ewentualnie nastolatków. Jednak podróżując z małymi dziećmi, zdecydowanie lepiej jest wybrać którąś z plaż o lepszej infrastrukturze i nieco wygodniejszym położeniu na mapie Seszeli.

Plaża Anse Major

Plaża Anse Major / shutterstock.com / byvalet

Nasza ocena plaży Anse Major

Plażę Anse Major zdecydowanie polecamy turystom, którzy stawiają na poznawanie dzikich i nieodkrytych miejsc. Można tu podziwiać przepiękne widoki, przebywać w bliskości z naturą, zrelaksować się z dala od tłumów turystów i zatłoczonych plaż. Anse Major to wyjątkowe miejsce na jednodniowy wypad. Można połączyć aktywną wędrówkę po skałach i leniwe plażowanie, którym zwieńczony będzie ten dosyć długi spacer. Jeśli planujesz wyjazd na Seszele, zadbaj o to, by Anse Major znalazła się w planie zwiedzania wysp.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.