Plaża Petite Anse - Seszele

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli wybierasz się na Seszele, plaże znajdziesz nie tylko na dużych wyspach, ale również na tych nieco mniejszych. Na La Digue warta polecenia jest plaża Petite Anse znajdująca się na wschodnim wybrzeżu wyspy. To niewielka dzika plaża, która przyciąga wspaniałymi krajobrazami, a także możliwością plażowania w odosobnieniu i z dala od tłumów turystów. Plaża pokryta jest białym piaskiem, zapewnia wygodne zejście do morza i możliwość kąpieli. Dużym atutem tego miejsca jest wyjątkowo bujna roślinność, której zieleń przybiera na intensywności przede wszystkim w porze deszczowej. Można tutaj całymi dniami się opalać, a jednocześnie bez problemu znajdziemy sporo cienia, aby schronić się przed słońcem. Petite Anse jest typowo dziką plażą pozbawioną infrastruktury. Wszystko, czego potrzebujesz do plażowania, będziesz musiał zabrać ze sobą.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Opis plaży Petite Anse

W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż świata warto wybrać się na Seszele. Te rajskie, egzotyczne wyspy to wręcz wymarzone miejsce na słoneczne wakacje w tropikalnych warunkach. Plaże są tu wyjątkowo piękne i piaszczyste, wiele z nich uważanych jest za najpiękniejsze na świecie. Wśród nich na uwagę zasługuje Petite Anse, niewielka, ale pełna uroku plaża, pozwalająca na spokojny wypoczynek z dala od tłumów.

Seszele to wyspy, które wielu turystom kojarzą się z wymarzonymi wakacjami. Wszyscy znamy je z przepięknych pocztówek, zdjęć na portalach turystycznych i w katalogach biur podróży. Wyjazd na wyspy to dosyć spora wyprawa, zarówno pod względem finansowym, jak i trudów podróży. Seszele znajdują się na dalekim Oceanie Indyjskim w odległości około 1600 kilometrów od wschodniej Afryki. Lot samolotem trwa kilkanaście godzin, jednak na miejscu zastaniemy tak piękne widoki, że szybko zapomnimy o niewygodzie w czasie lotu. Seszele to 115 wysp, wśród których znajdziemy zamieszkane i z rozbudowaną infrastrukturą, a także takie, które są niemal dzikie i pozwalają na obcowanie z przyrodą całkowicie nietkniętą ręką człowieka. Świetna jest również pogoda i to przez cały rok. Seszele leżą w strefie klimatu równikowego. Występuje tu co prawda podział na porę suchą i deszczową, ale nawet w czasie tej drugiej można wypocząć w słonecznych warunkach. Deszcze są nagłe i przelotne, dobrze oczyszczają powietrze i sprawiają, że roślinność staje się jeszcze bardziej buja i efektowna.

Plaża Petite Anse to miejsce, które na pewno przypadnie do gustu osobom lubującym się w dzikich plażach. Znajduje się na wschodnim wybrzeżu niewielkiej, ale pełnej uroku wyspy La Digue. Zachwyca wspaniałym, jasnym i miękkim piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą oceanu. Dno w większości jest piaszczyste, jednak pojawiają się tu gdzieniegdzie skały. Morze również nie zawsze jest spokojne, co sprawia, że plaża jest idealna do opalania, jednak już nie bardzo do bezproblemowej kąpieli. Chwilami fale są dosyć wysokie, co może podobać się wielbicielom sportów wodnych. Na plaży mnóstwo jest zieleni, sporo jest wzgórz porośniętych bujną roślinnością, która dostarcza cienia w czasie naprawdę upalnych dni. Plaża zachwyca wspaniałymi widokami, dzięki czemu jest popularną scenerią do sesji fotograficznych i zdjęć z wakacji.

Petite Anse plaża

Petite Anse plaża / shutterstock.com / haveseen

Atrakcje na plaży

Petite Anse Seszele to praktycznie dzika plaża, pozbawiona jakiejkolwiek infrastruktury. Nie ma tu żadnych wypożyczalni leżaków czy sprzętu wodnego, nie ma również żadnych barów czy restauracji, w których można posilić się w czasie opalania. Na wyspę dotrzeć trzeba łodzią z większych wysp z lepszą infrastrukturą. Można również dotrzeć od strony lądu, jeśli akurat przebywa się w innej części wyspy. To miejsce, które turyści chętnie wybierają na pikniki i spokojne plażowanie, oczywiście pod warunkiem, że wszystko zabiorą ze sobą. Jeśli szukasz plaży, na której można spokojnie wypocząć bez tłumów plażowiczów, Petite Anse na pewno będzie miejscem, które pod każdym względem przypadnie Tobie do gustu. Można tu nie tylko opalać się, ale również robić sobie długie spacery brzegiem morza. niezapomniane wrażenia gwarantowane.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.
Czy plaża Petite Anse jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli z całą rodziną wybierasz się na Seszele, Petite Anse niekoniecznie będzie miejscem odpowiednim, szczególnie dla małych dzieci. Na pewno jest to idealna plaża dla zaprawionych w bojach turystów, którym nie przeszkadza brak infrastruktury, gastronomii czy możliwości wypożyczenia leżaków. Dla najmłodszych może tu być jednak niekoniecznie ciekawie – plaża nie ma żadnych atrakcji dla dzieci. Owszem jest piasek i krystaliczna, szmaragdowa woda. Zwykle jest ona jednak na tyle niespokojna, że nie zachęca do wchodzenia do oceanu i do kąpieli. Petite Anse to dobre miejsce na krótką wycieczkę, jeśli jednak planujesz dłuższy wypoczynek z rodziną, zwłaszcza z małymi dziećmi, warto szukać innych, bardziej dostępnych i bezpieczniejszych plaż. W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na wakacje z najmłodszymi dobrze jest sprawdzać opinie zarówno o plażach, jak i znajdujących się w ich pobliżu hotelach. Dzięki temu można będzie mieć pewność, że wybrany obiekt pod każdym względem spełni oczekiwania i zapewni wszelkie udogodnienia dla najmłodszych.

Plaża Petite Anse

Plaża Petite Anse / shutterstock.com / Simon Dannhauer

Nasza ocena plaży Petite Anse

Plaża Petite Anse z pewnością jest jednym z tych miejsc na Seszelach, które warto odwiedzić ze względu na jej unikalny klimat i niepowtarzalne widoki. To dobry punkt na jednodniowe plażowanie w przerwie pomiędzy zwiedzaniem Seszeli. Miłośnicy spacerów i opalania się z dala od tłumów na pewno docenią urok tego niezwykłego miejsca. Brak infrastruktury może początkowo odstraszać, okazuje się jednak, że jest to zdecydowanie zaleta – dzięki temu plaża jest dzika, nietknięta ręką człowieka i można tu podziwiać naturę w jej najpiękniejszym wydaniu. Jeśli planujesz wypad na Seszele, warto więc uwzględnić Petite Anse w planie poznawania tych wyjątkowych, rajskich wysp.

Zobacz oferty już od 4 919 zł za os.