Plaża Cala en Porter - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Cala en Porter to kolejna plaża, której nazwę można często spotkać w katalogach biur podróży, a także na stronach i blogach podróżniczych. Jest to bowiem miejsce wyjątkowo urzekające, zachwycające każdego, kto ma okazję tutaj wypoczywać. Plaża znajduje się na Minorce w pobliżu wioski o tej samej nazwie. Należy do największych plaż na wyspie, choć w rzeczywistości nie jest długa. W całości pokrywa ją jasny, złocisty piasek, który zapewnia idealne warunki do plażowania i zabaw w piasku. Cala en porter to przede wszystkim piękne widoki, miejsce idealne do kameralnego wypoczynku, a także dla rodzin z dziećmi. Plaża ma dobrą infrastrukturę, która jednak jest wkomponowana w naturalne warunki. To dobre miejsce dla osób, które chcą oderwać się od zgiełku codzienności, naładować wewnętrzne baterie, zrelaksować się, a jednocześnie mieć sporo okazji do zwiedzania nowych miejsc.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Cala en Porter

Jeśli szukasz ciekawego i słonecznego miejsca na wakacje w Hiszpanii, warto rozważyć gorącą Minorkę. Ta hiszpańska wyspa przyciąga turystów pięknymi plażami, zabytkowymi miasteczkami i wspaniałym bogactwem naturalnym. Jedną z plaż, które zdecydowanie warto tu zobaczyć, jest Cala en Porter.

Hiszpania jest krajem o wyjątkowym bogactwie naturalnym, wspaniałej historii i kulturze, a także doskonałej, śródziemnomorskiej kuchni, która urzeka smakami i aromatami. Warto pamiętać, że sporo atrakcji turystycznych znajdziemy nie tylko w kontynentalnej części Hiszpanii, ale również na wyspach, które należą do tego kraju. Jedną z nich jest Minorka należąca do znajdującego się na Morzu Śródziemnym archipelagu Balearów. Minorka jest drugą co do wielkości, po Majorce, wyspą w archipelagu. Cieszy się popularnością wśród turystów nastawionych na plażowanie, a także na uprawianie sportów wodnych i zwiedzanie. Plaż jest tutaj pod dostatkiem – każdy na pewno znajdzie miejsce idealne dla siebie. Plaża Cala en porter jest jedną z większych na wyspie, jest chętnie odwiedzana nie tylko w szczycie sezonu, ale również wiosną i jesienią. Warunki do plażowania na Minorce są bowiem odpowiednie nie tylko latem, ale też poza sezonem. Śródziemnomorski klimat zapewnia sporo słońca, piękną opaleniznę, a także bezdeszczową pogodę, co gwarantuje udane wakacje.

Cala en Porter Hiszpania to idealne miejsce dla osób, które szukają plaż położonych w wyjątkowych warunkach naturalnych. Plaża znajduje się w wiosce o tej samej nazwie. Jest jedną z dłuższych na wyspie, w całości piaszczysta, pokryta jasnym, drobnym piaskiem, który pięknie kontrastuje ze szmaragdową wodą Morza Śródziemnego. Znajduje się w niewielkiej zatoce, którą otaczają dosyć wysokie klify zabudowane charakterystycznymi, niewielkimi i białymi domkami. Dzięki unikalnemu położeniu, plaża jest spokojna, nie ma tutaj wysokich fal ani wiatrów. Miejsce jest więc idealne do spokojnego, kameralnego wypoczynku, a także bezpieczne do kąpieli. Dno morskie jest piaszczyste, zejście do wody łagodne, a samo morze w tym miejscu dosyć płytkie. Warunki są świetne dla dzieci oraz dla niedoświadczonych pływaków. To także dobra miejscówka do uprawiania sportów wodnych, pływania łódkami czy kajakami.

 

Cala en Porter plaża

Cala en Porter plaża / shutterstock.com / Pawel Kazmierczak

Atrakcje na plaży

Jeśli marzy się Tobie słoneczna, magiczna Hiszpania, Cala en Porter będzie stuprocentowym spełnieniem tych marzeń. Plaża zachwyca przede wszystkim warunkami naturalnymi i widokami, które zapierają dech w piersiach nawet turystom, którzy mieli już okazję oglądać piękne plaże w innych rejonach świata. Pod względem infrastruktury plaża jest średnio wyposażona. Z pewnością nie ma tu aż tylu udogodnień, jak na największych plażach przy dużych kurortach. Ale zdecydowanie jest to plus tego miejsca – można liczyć na spokój i kameralną atmosferę. W okolicy plaży znajdziemy miejsca, gdzie można zjeść coś z regionalnych specjałów. Są też hotele oraz domki, w których można znaleźć noclegi na każdą kieszeń. Wbrew pozorom, Minorka nie jest droga i przeznaczona wyłącznie dla turystów z zasobnymi portfelami. Dużą atrakcją w okolicy Cala en Porter jest mroczna jaskinia, która owiana jest legendą o zamieszkującym ą niegdyś piracie. Obecnie jaskinia nie jest jednak straszna – w jej wnętrzu znajduje się bar, w którym organizowane są imprezy z muzyką elektroniczną. Dyskoteka w takim miejscu na pewno pozostawi niezapomniane wrażenia.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Cala en Porter jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Plaża Cala en Porter jest jednym z tych miejsc, które z czystym sumieniem można polecić dla rodzin z dziećmi. Jest tu wszystko, czego maluchy potrzebują do spokojnego i pełnego atrakcji wypoczynku. Plaża jest kameralna, nie ma tu dużych tłumów, barów plażowych ani głośnych imprez do późnej nocy. Można całymi dniami opalać się, pluskać w ciepłym morzu, spędzać czas na bieganiu po plaży. Infrastruktura jest wystarczająca, a w pobliżu można znaleźć miejsca noclegowe spełniające oczekiwania rodziców podróżujących z pociechami. Jeśli chcesz spędzić udane wakacje w słonecznej Hiszpanii, Cala en Porter na Minorce jest kierunkiem wartym rozważenia. Zanim jednak wybierzesz konkretną miejscówkę, dobrze jest sprawdzić opinie i upewnić się, czy na pewno spełnia wszystkie standardy, jakich oczekują rodzice podróżujący z dziećmi.

Plaża Cala en Porter

Plaża Cala en Porter / shutterstock.com / lunamarina

Nasza ocena plaży Cala en Porter

Plaża Cala en Porter to piękne położenie, niesamowite widoki i możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów. Miejsce zachwyci na pewno każdego, kto choć raz postanowi spędzić tu czas na plażowaniu lub innych atrakcjach. Plaża jest idealna nie tylko dla osób nastawionych na opalanie się i kąpiele w morzu, ale również dla aktywnych turystów uprawiających sporty wodne czy lubiących zwiedzać ciekawe miejsca. Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w okolicy Cala en porter, Twoje hiszpańskie wakacje będą pełne niezapominanych wrażeń. Być może Hiszpania urzeknie Cię na tyle, że zachęci do dalszego zwiedzania tego magicznego kraju.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.