Plaża Cala Macarella - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Piękną hiszpańską plażą, która zdecydowanie zasługuje na jedną z najlepszych, jest również Cala Macarella położona na południowym zachodzie wyspy Minorka na Balearach. Plaża jest piaszczysta, zapewnia wspaniałe widoki, doskonałe warunki do opalania, kąpieli, a także uprawiania sportów wodnych. W niedalekiej odległości od plaży znajduje się pełne zabytków miasteczko, w którym warto spędzić przynajmniej jeden dzień na aktywnym zwiedzaniu. Jeśli marzy się Tobie piękna i słoneczna plaża, Hiszpania w tej części ukaże się Tobie z najlepszej strony. Na Cala Macarella możesz wypocząć z dala od tłumów i wielkich kurortów, spróbować dobrej, lokalnej kuchni, uprawiać sporty wodne, a także wybrać się na spacer o zachodzie słońca. Na Minorkę możesz jechać nie tylko w szczycie sezonu, ale również wiosną i jesienią. Na pewno będzie słonecznie i ciepło, a ceny zdecydowanie niższe niż w miesiącach wakacyjnych.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Cala Macarella

Jeśli panujesz słoneczne wakacje i szukasz miejsca, gdzie na pewno będzie ciepło, polecamy plaże na gorącej Minorce. Ta hiszpańska wyspa przyciąga wspaniałymi widokami, rozległymi plażami i rajskimi klimatami, idealnymi do spokojnego wypoczynku. Plaża Cala Macarella to jedno z najpiękniejszych miejsc na Minorce. Warto wybrać się tutaj chociażby na jednodniowe plażowanie.

Hiszpańskie wakacje niektórym kojarzą się wyłącznie z kontynentalnym wybrzeżem kraju, innym z Wyspami Kanaryjskimi. Nie zapominajmy jednak, że Hiszpania to także inne wyspy, które przyciągają podróżników z całego świata. Jedną z nich jest położona na Morzu Śródziemnym Minorka, druga co do wielkości wyspa w archipelagu Balearów. Jest niewielka, ale pełna niezwykłych widoków, piaszczystych plaż i prawdziwie egzotycznych klimatów. Na Cala Macarella na Minorce znajdziesz wszystko, czego oczekujesz od swoich słonecznych wakacji. Doskonała pogoda panuje tutaj przez większą część roku – wyspa leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Latem temperatury przekraczają tutaj 30 stopni, wiosną i jesienią również jest bardzo ciepło. Nie musisz więc stawiać na wakacje latem, także w innych miesiącach jest tutaj bardzo słonecznie i pogodnie.

Cala Macarella Hiszpania to kierunek, który warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania najlepszych plaż w tej części świata. Znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy Minorka i można na nią dotrzeć wyjątkową ścieżką, która otacza całą wyspę. Plaża znajduje się niedaleko pięknego miasta Ciutadela, które było starożytną stolicą wyspy. Nie brakuje tutaj więc atrakcji zarówno dla plażowiczów, jak i miłośników zwiedzania. Sama plaża znajduje się w niewielkiej zatoce, która po obu stronach jest osłonięta skałami, a z tyłu niemal do morza wchodzi las sosnowy. Na plaży jest piaszczyście, nie ma kamieni ani żwirku, można bez obaw chodzić po piasku bosymi stopami. Zejście do wody jest łagodne, a morze w tym miejscu turkusowe, krystaliczne i bardzo ciepłe. Woda w zatoce jest płytka, nie ma wysokich fal ani wiatrów, co sprawia, że można się tutaj bezpiecznie kąpać nawet bez większych umiejętności pływackich.

Cala Macarella plaża

Cala Macarella plaża / shutterstock.com / Kite_rin

Atrakcje na plaży

Jeśli wybierzesz się na Cala Macarella, Hiszpania zaprezentuje się Tobie w najpiękniejszym i najbardziej słonecznym wydaniu. Największa atrakcją plaży jest jej niezwykłe położenie, wyjątkowy mikroklimat oraz zapierający dech w piersiach krajobraz. Co więcej, można tutaj liczyć na dobrą infrastrukturę. Można wypożyczyć leżaki i inny sprzęt plażowy, a także zjeść coś dobrego w dużym barze znajdującym się tuż przy plaży. W bliskiej odległości od plaży jest również sporo innych punktów gastronomicznych, można również liczyć na dobrą bazę noclegową. W okolicy Cala Macarella sporo jest miejsc atrakcyjnych historycznie, zabytków, dawnych traktów pieszych prowadzących przez piękne okoliczności przyrody. Jeśli ktoś nastawia się nie tylko na plażowanie, ale również na zwiedzanie, z pewnością znajdzie tutaj aktywności idealne dla siebie. Warto wybrać się przede wszystkim do starożytnej Cytadeli, która pozwala na cofnięcie się w czasie i podziwianie budowli, których czasy świetności dawno minęły, a mimo to nadal urzekają swoim ogromem i pięknem.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Cala Macarella jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

W poszukiwaniu dobrego miejsca na wakacje z całą rodziną, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę wypoczynek na Cala Macarella na Minorce. To lokalizacja dobra pod każdym względem do wypoczynku z najmłodszymi. Jest tu piaszczysta plaża, ciepłe morze, sporo dodatkowych atrakcji przy hotelach, a także doskonała pogoda. Na Minorce bywa bardzo ciepło, ale nie ma trudnych do wytrzymania upałów. W przypadku podróży z bardzo małymi dziećmi dobrze jest jednak unikać wyjazdów w szczycie sezonu – temperatury powyżej 30 stopni mogą być dla maluchów nieco za wysokie. Jeśli szukasz dobrej lokalizacji i bazy noclegowej w pobliżu Cala Macarella, z pewnością znajdziesz całe mnóstwo propozycji hoteli czy apartamentów znajdujących się niedaleko plaży. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną miejscówkę, warto się upewnić, jakie ma standardy, jak daleko znajduje się od plaży i czy jest polecana przez rodziców z dziećmi, którzy już mieli okazję wypoczywać w danym miejscu. Jadąc z maluchami wakacje zawsze warto mieć zaplanowane i dopięte na ostatni guzik.

Plaża Cala Macarella

Plaża Cala Macarella / shutterstock.com / S.Gruene

Nasza ocena plaży Cala Macarella

Jeśli jako cel wakacji interesuje Cię Hiszpania, Cala Macarella jest jednym z miejsc, które zdecydowanie sprawdzą się w stu procentach. Niewielka plaża na Minorce zapewnia wspaniałe widoki, iście wakacyjną atmosferę, mnóstwo słońca, a także sporo dodatkowych atrakcji. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno amatorzy sportów wodnych, jak i osoby, które są nastawione na zwiedzanie lub leniwe opalanie. Plaża jest polecana przez turystów, często pojawia się w rankingach najpiękniejszych plaż w Hiszpanii. Nie bez powodu – pod każdym względem jest zachwycająca, godna polecenia i zobaczenia na żywo.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.