Plaża Cala Morell - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Kolejną plażą, którą z powodzeniem można nazwać jedną z najpiękniejszych w Hiszpanii jest Cala Morell znajdująca się na wyspie Minorka. Plaża znajduje się na północy wyspy, nie jest zbyt duża, ale zapewnia wszystko, co jest potrzebne do spokojnego wypoczynku. Wybrzeże jest piaszczyste, otoczone od strony lądu wzgórzami i klifami. Znajduje się w niewielkiej zatoce, która osłania plażę od wiatru i wysokich fal. W pobliżu znajduje się bardzo dobra infrastruktura turystyczna – są bary plażowe, kafejki i tawerny z lokalnym jedzeniem. Można wynająć sprzęt do plażowania, taki jak leżaki czy parasole. Są też wypożyczalnie sprzętu wodnego. Plaża jest idealna zarówno dla osób stawiających na leniwe plażowanie i pracowanie nad wakacyjną opalenizną, jak i dla turystów, którzy lubią aktywne spędzanie wakacji.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Cala Morell

Jeśli marzą się Tobie piękne, hiszpańskie plaże, doskonałym kierunkiem podróży będzie słoneczna Minorka. Ta nieduża wyspa oferuje wszystko, co jest potrzebne do słonecznego wypoczynku. Jest tu też sporo miejsc, które warto zobaczyć w przerwach od plażowania. Jedną z plaż, które są szczególnie polecane na korzystanie ze słońca, jest Cala Morell.

Minorka jest drugą co do wielkości wyspą w archipelagu Balearów znajdującym się na Morzu Śródziemnym. Podobnie jak inne śródziemnomorskie wyspy, także i ta posiada doskonałe warunki dla turystów i cieszy się ogromną popularnością wśród przyjezdnych z całego świata. Minorka gwarantuje doskonały wypoczynek zarówno dla osób, które poszukują spokojnych, kameralnych plaż, jak i dla turystów nastawionych na uprawianie sportów wodnych i inne aktywności. Nie bez znaczenia jest również sprzyjająca pogoda nie tylko w sezonie letnim. Minorka leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, jest tu bardzo ciepło od wiosny do jesieni. Można więc zaplanować urlop niekoniecznie w lipcu i sierpniu, a i tak przywiezie się z wakacji wspaniałe wspomnienia i piękną opaleniznę. Plaża Cala Morell to doskonałe miejsce dla osób szukających niezwykłych plaż znajdujących się z dala od tłumów i kurortów.

Cala Morell Hiszpania to kierunek, który na pewno Cię nie zawiedzie. Plaża znajduje się na północy wyspy i podobnie, jak inne północne plaże, jest nieco chłodniejsza zarówno, jeśli chodzi o temperatury powietrza, jak i morza. Nie oznacza to jednak, że jest tu chłodno – warunki pogodowe zachęcają do opalania i korzystania ze sportów wodnych. Plaża jest nieduża, otoczona wysokimi skałami i bujną roślinnością, która zapewnia schronienie w wyjątkowo gorące dni. Wybrzeże jest piaszczyste, pokryte miękkim, złocistym piaskiem. Gdzieniegdzie mogą pojawiać się kamienie, jednak wcale nie przeszkadzają w korzystaniu z plaży. Woda jest przy plaży płytka, zejście do niej łagodne i bezpieczne. Można tu bez obaw kąpać się oraz korzystać ze sportów wodnych. Plaża co roku znajduje się wysoko w rankingach najpiękniejszych plaż w Hiszpanii, a osoby, które miały już okazję tutaj wypoczywać, niezmiennie powtarzają, że jest to miejsce magiczne i godne polecenia. Warto się tu wybrać, jeśli nie na całe wakacje, to choćby na jednodniowe plażowanie.  

Cala Morell plaża

Cala Morell plaża / shutterstock.com / tuulijumala

Atrakcje na plaży

Plaża Cala Morell zapewnia sporo atrakcji dla turystów o różnych preferencjach i upodobaniach. Jest sporo miejsca do plażowania, a także do spacerów brzegiem morza czy wśród wysokich skał. Warto wybrać się tutaj na spacer o zachodzie słońca, gdy kolorystyka krajobrazu jest wyjątkowo niezwykła. Na plaży znajdują się wypożyczalnie akcesoriów do opalania, takich jak leżaki czy parasole. Jest też gdzie wynająć sprzęt do sportów wodnych. Dobra jest również baza gastronomiczna – okoliczne bary i niewielkie tawerny serwują świetne, regionalne jedzenie oparte na śródziemnomorskiej kuchni. Ciekawą atrakcją na Cala Morell może być cmentarz. Choć nekropolia przy miejscu rekreacji i wypoczynku może początkowo budzić mieszane uczucia, warto przyjrzeć się jej bliżej, gdyż jest inna niż wszystkie. Miejsca na grobowce znajdują się bowiem w skalnych grotach. W przerwie między kolejnymi plażowymi atrakcjami warto wybrać się na spacer w rejon cmentarza, gdyż jest to unikat na światową skalę.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Cala Morell jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli w Twoich wakacyjnych planach jest słoneczna, rodzinna Hiszpania, Cala Morell jest jednym z miejsc, które warto rozważyć jako kierunek wypoczynku z najmłodszymi. Plaża jest bardzo dobrze przygotowana do potrzeb najmłodszych – jest tu nie tylko sporo piasku i ciepła woda, ale także wiele miejsc rekreacji dla dzieci. Place zabaw na pewno spodobają się maluchom, które będą nieco znudzone zabawami w piasku. W okolicy Cala Morell znajduje się kilka dobrych hoteli, domków wypoczynkowych oraz innych miejsc noclegowych zapewniających wypoczynek w dobrym standardzie. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną lokalizację, sprawdź dokładnie, jak daleko znajduje się hotel od plaży i czy rzeczywiście cieszy się dobrymi opiniami wśród osób, które miały już okazję wypoczywać w nim z dziećmi. W przypadku podróży z dziećmi warto bardzo dokładnie przygotować się do wyjazdu i mieć pewność, że miejsce pod każdym względem będzie spełniało oczekiwania.

Plaża Cala Morell

Plaża Cala Morell / shutterstock.com / tuulijumala

Nasza ocena plaży Cala Morell

Cala Morell na Minorce jest jednym z tych miejsc, które możemy bez cienia wątpliwości polecić praktycznie każdemu. Oferuje bowiem przepiękne widoki, możliwość spokojnego i kameralnego wypoczynku, a jednocześnie zapewnia sporo udogodnień dla osób, które mają nieco większe wymagania od plaży. Można tu spędzać czas na leniwym opalaniu, sportach wodnych, wędrówkach i zwiedzaniu. Plaża Cala Morell sprawdzi się również świetnie jako baza wypadowa do zwiedzania innych zakątków Minorki. Wybierając ją na miejsce swojego letniego wypoczynku możesz mieć pewność, że niezapomnianych wrażeń tutaj nie zabraknie.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.