Plaża Cala Pi - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Jedną z plaż, która zachwyca już od pierwszego spojrzenia jest również Cala Pi znajdująca się na południu Majorki. W okolice plaży można bez problemu dojechać z większości znajdujących się w pobliżu kurortów, jednak dostanie się na samą plażę może już być nieco kłopotliwe i pełne wysiłku. Plaża znajduje się bowiem w dole wysokiego klifu – na dół prowadzi 147 schodów, po których trzeba zejść, aby dostać się bezpośrednio na piasek. Plaża jest niewielka, ale doskonale sprawdza się jako miejsce kameralnego wypoczynku. Znajduje się w otoczeniu sosnowego lasu, ma unikalny mikroklimat, a nad całą plażą unosi się delikatny, sosnowy aromat. Plaża nie posiada rozbudowanej infrastruktury, ale znajdziemy tutaj bar plażowy czy wypożyczalnię sprzętu. Miejsce na pewno spodoba się turysto, którzy szukają bardziej niedostępnych rejonów.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Cala Pi

Majorka jest jedną z najpopularniejszych hiszpańskich wysp, która tętni życiem w sezonie wakacyjnym, a poza sezonem zapewnia spokojne warunki do wypoczynku. Wyjazd na tę gorącą wyspę to idealny pomysł na udane wakacje zarówno dla wielbicieli plażowania, jak i dla osób, które stawiają na aktywny wypoczynek. Jeśli szukasz miejsca z pięknymi widokami i zachwycającymi krajobrazami, wybierz plażę Cala Pi.

Wakacje na Majorce są dla wielu osób spełnieniem marzeń. Okazuje się też, że nie jest to opcja ani droga, ani tym bardziej trudno dostępna. Majorka znajduje się bowiem na południu Europy na Morzu Śródziemnym. Leży w hiszpańskim archipelagu Balearów. Przyciąga wspaniałymi plażami i krajobrazami, dziką naturą, a także wieloma atrakcjami turystycznymi, pięknymi zabytkami i miasteczkami, w których jest co zwiedzać, a także gdzie wypocząć. Nie bez znaczenia jest również doskonała śródziemnomorska kuchnia, której warto spróbować w niewielkich knajpkach i tawernach, a nie tylko w hotelowych restauracjach. Jeśli wybierasz się na Majorkę, możesz mieć pewność świetnej pogody i słonecznych warunków. Wyspę tę chętnie wybierają wielbiciele plażowania i osoby nastawione na wypoczynek nad morzem. Plaża Cala Pi jest jednym z tych miejsc, które warto odwiedzić, gdyż mają niepowtarzalną atmosferę i jedyny w swoim rodzaju mikroklimat.

Cala Pi Hiszpania to plaża, która nie należy do największych ani najlepiej wyposażonych, a i tak cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Znajduje się na południowym wybrzeżu Majorki w odległości około 45 kilometrów od stolicy wyspy. Dotarcie w okolice plaży jest bezproblemowe, jednak dostanie się bezpośrednio na nią wymaga już nieco wysiłku. Plaża znajduje się bowiem w dole wysokiego klifu – trzeba na nią zejść po 147 kamiennych schodkach. W dole znajduje się niewielka, piaszczysta plaża pokryta złotym piaskiem, a także zatoka wcinająca się w ląd, która zapewnia ochronę przed wiatrem i wysokimi falami. Na końcu zatoczki często cumują jachty, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego miejsca. Wysokie klify porośnięte są lasami sosnowymi, dzięki którym na całej plaży rozchodzi się wspaniały, sosnowy zapach. Stąd też pochodzi nazwa plaży – od pinos, czyli szyszek. Plaża jest popularna szczególnie wśród turystów, którzy nie decydują się na całe wakacje na jednej plaży, a chętnie odwiedzają te najpiękniejsze w danym regionie. Cala Pi na Majorce z pewnością jest miejscem, które urzeknie nawet najbardziej wymagającego podróżnika.

Cala Pi plaża

Cala Pi plaża / shutterstock.com / NycoMarre

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na plaży z pewnością jest jej położenie, wspaniały mikroklimat i zapierające dech w piersiach widoki. Wysokie skały i bujna roślinność świetnie kontrastują z jasnym piaskiem i szmaragdową wodą, zapewniając niezwykłą scenerię dla fotografii z wakacji. Choć Cala Pi jest trudno dostępna, nie oznacza to jednak, że jest całkowicie dzika i pozbawiona infrastruktury. Znajduje się tutaj bar oferujący zimne napoje i przekąski. Jest wypożyczalnia parasoli i leżaków, a także możliwość uprawiania sportów wodnych. Szczególną popularnością plaża cieszy się wśród żeglarzy. Sporą atrakcją dla spacerowiczów może być pochodząca z XVII wieku strażnica, którą wybudowano w celu ochrony i ostrzegania przed piratami. Na Cala Pi coś dla siebie znajdą zarówno turyści nastawieni na plażowanie, jak i na zwiedzanie.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Cala Pi jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie niezwykła Hiszpania, Cala Pi na pewno jest kierunkiem, który warto polecić i odwiedzić. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że miejsce jest dosyć trudno dostępne i samo dostanie się na plaże wymaga nie lada wysiłku. Zejście w dół po kamiennych schodach może być męczące, a powrót w górę jeszcze trudniejszy. Z tego też względu Cala Pi raczej nie jest polecana jako miejsce do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Osoby, które podróżują z pociechami powinny decydować się na bardziej dostępne plaże, znajdujące się przy hotelach czy większych kurortach. Są one w pełni bezpieczne, zapewniają rozbudowaną infrastrukturę i sporo udogodnień. Plażę Cala Pi najlepiej zostawić sobie na zwiedzanie na tę podróż, którą będziemy spędzać w dorosłym gronie, ewentualnie ze starszymi dziećmi. Dla maluchów raczej nie jest to najlepszy kierunek.

Plaża Cala Pi

Plaża Cala Pi / shutterstock.com / Avillfoto

Nasza ocena plaży Cala Pi

Plaża Cala Pi zachwyca widokami, które są rzadko spotykane na piaszczystych plażach Hiszpanii. Łączy bowiem w sobie idealne warunki do plażowania i kąpieli w morzu z wysokimi klifami, skałami oraz bujnym lasem sosnowym, który je porasta. Plaża robi niesamowite wrażenie i zachęca do wypoczynku. Na pewno jest to idealne miejsce dla turystów, którzy szukają spokojnych plaż znajdujących się z dala od głośnych, imprezowych miejsc. Cala Pi zapewnia kameralny wypoczynek i relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Choć posiada infrastrukturę dla turystów, bliżej jej do dzikiej plaży. Warto wybrać się tutaj na wypoczynek, niekoniecznie na całe wakacje – jeden dzień plażowania w tym miejscu na pewno jest warty uwzględnienia go w planie zwiedzania Majorki.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.