Plaża Islas Cies - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Plażowanie na Islas Cies to propozycja dla osób, które szukają wyjątkowych klimatów. Wyspy te są unikalne nie tylko ze względu na lokalizację – leżą na północnym zachodzie Hiszpanii, ale również ze względu na politykę ich władz, które dbają o zachowanie jak najbardziej pierwotnego wyglądu wysp. Nie ma szansy, aby to miejsce zostało zadeptane przez falę napływających turystów – każdego dnia na Islas Cies może przebywać łącznie 2200 turystów i te warunki są bardzo ściśle przestrzegane. Wyspy zachwycają wspaniałym krajobrazem, dziewiczą przyrodą i bajowymi plażami. Warto potraktować je nie jako miejsce do kilkudniowego plażowania, a przede wszystkim jako atrakcję turystyczną, którą warto odwiedzić podczas zwiedzania tej części Hiszpanii.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Islas Cies

Choć wszyscy kojarzymy Hiszpanię z Wyspami Kanaryjskimi i Balearami, w których skład wchodzi chociażby Majorka, w rzeczywistości znajdują się tutaj także mniej znane wyspy. Islas Cies to propozycja dla turystów, którym zależy na wyjątkowo spokojnym i kameralnym wypoczynku. Można tutaj podziwiać przepiękną przyrodę, a jednocześnie naładować wewnętrzne baterie podczas wakacji w słonecznym klimacie.

Islas Cies to kilka wysp zlokalizowanych na północnym zachodzie Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim. Jeśli szukasz ciekawego i oryginalnego kierunku podróży, ten z pewnością zachwyci Cię swoją egzotyką. Wyspy nie są jeszcze zadeptane przez turystów. Lokalne władze bardzo dbają o to, by turystyka nie zaburzyła warunków naturalnych. Dzięki temu nie ma tutaj tłumów, wielkich kurortów, głośnych miejsc, mocno rozbudowanej infrastruktury. Dla osób, które lubią przecierać nowe szlaki i podróżować z dala od najpopularniejszych kurortów, Islas Cies wydają się więc idealną wakacyjną opcją.

Islas Cies Hiszpania to propozycja dla turystów, którzy nie szukają wyłącznie słońca i plażowania, a także dla osób, które miały już okazję zwiedzić bardziej komercyjne rejony Hiszpanii, jak chociażby Wyspy Kanaryjskie czy Majorka. Islas Cies zachwycają widokami – pięknymi plażami, zachodami słońca, które zapewniają wspaniałą scenerię dla fotografii z wakacji, a także błękitną wodą. Znajdują się tutaj sosnowe lasy, wysokie klify tuż nad morzem, co sprawia, że widoki na plażach są zachwycające. Nie brakuje tutaj niewielkich miasteczek, w których czas płynie zdecydowanie wolniej, małych portów, a także miejsc stworzonych do spokojnego wypoczynku. Wybierając się na plaże na Islas Cies możesz mieć pewność, że spędzisz urlop w warunkach, które zapewnią Tobie relaks, naładowanie wewnętrznych baterii i spokój, o który trudno w wielkich kurortach.

Islas Cies plaża

Islas Cies plaża / shutterstock.com / lunamarina

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją na plażach Islas Cies są wyjątkowe widoki i spokój. Każdego dnia na wyspach przebywać może zaledwie 2200 turystów i te limity są dosyć restrykcyjnie przestrzegane. Jeśli więc ktoś marzy o spacerach po pustych, hiszpańskich plażach, tutaj poczuje się doskonale. Wyspy są też jedną z największych na świecie kolonii ptaków morskich, które są prawdziwą atrakcją dla wielbicieli podziwiania natury w jej naturalnym środowisku. Plaże na Islas Cies nie posiadają rozbudowanej infrastruktury, nie są nastawione komercyjnie na turystów, trzeba więc liczyć się z tym, że nie ma tu wszystkich wygód, jakich oczekujemy od plażowania. Warto zabrać ze sobą sprzęt plażowy czy chociażby ręcznik do opalania, gdyż na miejscu nie funkcjonują wypożyczalnie. Można natomiast znaleźć niewielkie knajpki i bary, w których serwowane jest lokalne jedzenie w bardzo smacznym i świeżym wydaniu. Na Islas Cies najlepiej będą się czuli turyści, którzy stawiają na aktywny wypoczynek i rekreację, lubią wędrówki po plażach i szukają miejsc innych niż wszystkie.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Islas Cies jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojego wypoczynku jest słoneczna Hiszpania, Islas Cies to z pewnością propozycja dla osób, które szukają spokojnego wypoczynku. Jednak nie do końca będzie to miejscówka odpowiednia dla rodzin z dziećmi. Przede wszystkim dlatego, że nie jest to miejsce nastawione na komercyjny wypoczynek. Jest tu niewielu turystów, a co za tym idzie – także dosyć słaba infrastruktura. Jest to oczywiście zaleta dla osób, które szukają dzikich plaż, nietkniętych ręką człowieka. Jeśli jednak podróżujesz z całą rodziną i szukasz plaży idealnej do opalania, zabawy w piasku, pluskania w wodzie i innych aktywności na świeżym powietrzu, lepiej jest wybrać Wyspy Kanaryjskie czy Baleary. Wybór jest plaż jest tam spory, a udogodnień zdecydowanie więcej niż na Islas Cies.

Plaża Islas Cies

Plaża Islas Cies / shutterstock.com / karengoncalvese

Nasza ocena plaży Islas Cies

Plaże na Islas Cies to z pewnością niezapomniane widoki, które na długo pozostają w pamięci. Choć wyspy są niewielkie i dużo mniej popularne niż najpopularniejsze w Hiszpanii miejsca turystyczne, warto wziąć je pod uwagę podczas planowania urlopu w tym kraju. Plaże w tym miejscu są wyjątkowe – niektóre piaszczyste i ciągnące się aż po horyzont, inne nieduże, zamknięte z jednej strony wysokimi klifami i sosnowymi lasami, a z drugiej wodą w pięknym, szmaragdowym i błękitnym odcieniu. Na Islas Cies można wypocząć w warunkach, których nie znajdziemy w popularnych kurortach, wybrać się na spacer po pustej plaży, podziwiać widoki, zrobić sobie sesję fotograficzną bez obaw, że w kadrze będziemy mieć tłumy innych plażowiczów. Islas Cies to najlepszy wybór, jeśli marzysz o oderwaniu się od rzeczywistości, samotnym i spokojnym wypoczynku, podziwianiu natury i przebywaniu w wyjątkowej bliskości z nią. Warto więc zaplanować przynajmniej jeden dzień na zwiedzanie tego wyjątkowego miejsca.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.