Plaża Playa Sa Boadella - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Jeśli szukasz pięknej plaży w kontynentalnej części Hiszpanii, doskonałym wyborem będzie Playa Sa Boadella znajdująca się na Costa Brava. Plaża jest długa i piaszczysta, pokryta w całości złocistym piaskiem, bez kamieni i żadnych ostrych elementów. Ma łagodne i bezpieczne zejście do wody, która w tym miejscu jest nie tylko idealnie czysta, ale również płytka. To dobre miejsce do kąpieli dla osób, które nie czują się zbyt dobrze w głębokiej wodzie. Nieco dalej w głąb morza warunki są natomiast idealne do surfowania i innych sportów wodnych. Playa Sa Boadella posiada dobrą infrastrukturę i można znaleźć tu wszystko, co jest nam potrzebne podczas plażowania – od wypożyczalni leżaków przez bary i restauracje z dobrym jedzeniem aż po solidną bazę hotelową z miejscami noclegowymi na każdą kieszeń.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Playa Sa Boadella

Wybrzeże Costa Brava w Hiszpanii kojarzy się z wakacjami, słońcem, plażowaniem i mnóstwem atrakcji nad wodą. I nic w tym dziwnego – jest to jedno z najbardziej słonecznych miejsc w tym kraju, które co roku przyciąga turystów z całego świata. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno zapaleni plażowicze, jak i amatorzy sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Playa Sa Boadella będzie doskonałym kierunkiem dla każdego, kto rozważa wypad na Costa Brava.

Wybrzeże Costa Brava znajduje się w północno-wschodniej części Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym. Słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, a także z wielu miejsc atrakcyjnych pod względem historycznym i kulturowym. Niedaleko stąd chociażby do Barcelony, jednego z najpiękniejszych miast nie tylko Hiszpanii, ale również całej Europy. Costa Brava zachwyca nie tylko przepiękną przyrodą czy starymi miastami, ale też doskonałą pogodą. Panuje tu typowy klimat śródziemnomorski, a więc jest ciepło i słonecznie przez większą część roku. Można wybrać się tutaj n a urlop nie tylko w szczycie sezonu wakacyjnego. Na Costa Brava jest całe mnóstwo plaż o różnym uksztaltowaniu terenu i warunkach naturalnych. Jedne są w stu procentach piaszczyste i ciągnące się po horyzont, inne są zamknięte wysokimi górami, klifami czy skałami. Plaża Playa Sa Boadella należy do tych drugich – bardziej dziewiczych i nienaruszonych ręką człowieka. Jest niejako wkomponowana w naturalne warunki, dzięki czemu idealnie wpisuje się w potrzeby turystów szukających wspaniałych widoków i bliskości przyrody.

Playa Sa Boadella Hiszpania to miejsce polecane w wielu katalogach podróżniczych, a także przez turystów, którzy już mieli okazję wypoczywać w tym miejscu. Plaża jest nieduża, piaszczysta, ukryta wśród wzgórz i skał porośniętych roślinnością. Sporo jest tu zieleni, która dostarcza schronienia w słoneczne dni. Wybrzeże jest typowo piaszczyste, można tu bez obaw chodzić po plaży bosymi stopami, bez konieczności noszenia specjalnych butów z gumową podeszwą. Zejście do wody jest na całej długości plaży łagodne i bezpieczne, a samo dno miękkie, pozbawione wodorostów, kamieni czy muszli. Woda w morzu jest nie tylko ciepła, ale również bardzo spokojna. Dno przez długi czas jest płytkie, a więc warunki do kąpieli są doskonałe także dla osób, które nie czują się dobrymi pływakami oraz dla małych dzieci. Nie ma tu wysokich fal ani pływów. Nieco dalej w głąb morza warunki są natomiast dobre do żeglowania i sportów wodnych. Na plaży z pewnością coś dla siebie znajdą amatorzy leniwego opalania się i przewracania z boku na bok na piasku, jak i aktywni turyści, którzy w czasie wakacji nie chcą bezczynnie leżeć, a chcą skorzystać z jak największej ilości atrakcji.

Playa Sa Boadella plaża

Playa Sa Boadella plaża / shutterstock.com / LUMIKK555

Atrakcje na plaży

Wśród największych atrakcji Playa Sa Boadella warto wymienić przede wszystkim świetne warunki naturalne i widoki, które zachwycają już od pierwszego wejrzenia. Jedno spojrzenie na plażę daje gwarancję, że będzie to miejsce, w którym można wypocząć, naładować wewnętrzne baterie oraz oderwać się od rzeczywistości. Rajska Playa Sa Boadella ma dosyć dobrą infrastrukturę dla turystów, choć jest ona niejako wkomponowana w warunki naturalne. Nie ma tutaj dużych restauracji czy hoteli tuż nad morzem, ale zdecydowanie jest to plus tego miejsca. Hotele i inne miejsca noclegowe znajdują się w pewnej odległości od plaży. Bary, tawerny czy kafejki są niewielkie, klimatyczne, ale serwują doskonałe jedzenie oparte na lokalnych surowcach i sprawdzonych przepisach. Przy plaży można wypożyczyć zarówno akcesoria plażowe, jak i sprzęt do sportów wodnych. Playa Sa Boadella jest regularnie polecana przez turystów, można więc mieć pewność, że miejsce pod każdym względem spełnia oczekiwania i wysokie standardy.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Playa Sa Boadella jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojego wyjazdu w stronę słońca jest Hiszpania, Playa Sa Boadella na pewno będzie miejscem, w którym wypoczniesz i będziesz czerpać z wakacji pełnymi garściami. To także idealna lokalizacja dla osób, które podróżują z całymi rodzinami. Na Playa Sa Boadella młodsze i starsze dzieci czują się jak ryby w wodzie – mają tu pod dostatkiem miękkiego piasku, mogą pluskać się w ciepłym, płytkim morzu, a także korzystać z wielu plażowych atrakcji. Przed zarezerwowaniem wakacji w Hiszpanii, podobnie jak w przypadku wszystkich innych wyjazdów, dobrze jest bardzo dokładnie sprawdzić lokalizację i wybrany obiekt, a także upewnić się, czy jest polecany przez rodziny z dziećmi. Często bowiem bywa tak, że hotel reklamujący się jako idealny do rodzinnego wypoczynku, wcale nie spełnia standardów, a jakość obsługi pozostawia wiele do życzenia. najlepiej wybierać miejsca sprawdzone i polecane, wtedy można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Plaża Playa Sa Boadella

Plaża Playa Sa Boadella / shutterstock.com / lunamarina

Nasza ocena plaży Playa Sa Boadella

Playa Sa Boadella z całą pewnością jest miejscem godnym uwagi i wartym polecenia. Wspaniałe widoki, idealna lokalizacja, mnóstwo słońca i plażowych atrakcji, a także świetna infrastruktura zapewniają komfortowy wypoczynek. Bez względu na to, czy nastawiasz się na plażowanie czy na aktywne uprawianie sportu czy wędrówki po okolicy, na Playa Sa Boadella na pewno spędzisz udane i niezapomniane wakacje.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.