Plaża Cofete Beach - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Na hasło plaże Hiszpania mogą nam przychodzić na myśl miejsca pełne turystów, leżaków i parasoli plażowych, w których jest dosyć głośno i gwarnie. Tymczasem wiele plaż zupełnie odbiega od tego stereotypu – niektóre są bardzo spokojne, inne całkiem wyludnione. Jedną z tych ostatnich z pewnością jest Cofete Beach znajdująca się na wyspie Fuerteventura. Plaża rozciąga się na długości kilkunastu kilometrów, jest pozbawiona roślinności i jest terenem całkowicie dzikim. Aby się na nią dostać od popularnych na wyspie kurortów, potrzeba kilka godzin jazdy samochodem. Wyprawa jednak zdecydowanie jest tego warta – na miejscu czekają na nas niezwykłe widoki. Jako że jest to typowo dzika plaża, trudno spodziewać się tutaj jakiejś turystycznej infrastruktury. Jeśli postanowisz wybrać się na Cofete Beach, warto zabrać ze sobą prowiant i wszystko, co jest potrzebne na cały dzień plażowania czy wędrówki brzegiem morza.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Cofete Beach

Hiszpańskie Wyspy kanaryjskie cieszą się nieustannie ogromnym zainteresowaniem turystów poszukujących słońca i egzotycznych klimatów. To miejsce, gdzie można spędzić czas nie tylko na plażowaniu, ale również na podziwianiu wspaniałego bogactwa naturalnego. Wybierając się na Kanary, warto zaplanować czas na zobaczenie Cofete Beach na Fuerteventurze, jednej z najciekawszych i najbardziej niedostępnych wysp w tym rejonie.

Fuerteventura jest wyjątkowo ciekawą wyspą wśród Wysp Kanaryjskich, bo zdecydowanie inną niż wszystkie. Przede wszystkim, wyróżnia ją ukształtowanie terenu – jest to wyspa wulkaniczna, która powstała w wyniku wylewającej się magmy zastygającej w niesamowitych kształtach i strukturach. Na wyspie nie ma wiele roślinności, jednak nie jest to problemem – warunki naturalne i tak są na tyle efektowne, że przyciągają turystów i zachęcają do zwiedzania różnych zakątków wyspy. Warto również pamiętać, że Fuerteventura jest najcieplejszą Wyspą Kanaryjską, gdyż położoną najbliżej Afryki. Jej plaże nadają się do wypoczynku przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim. Plaża Cofete Beach to obowiązkowy punkt zwiedzania Fuerteventury – można tutaj poczuć się jak na prawdziwym odludziu, a jednocześnie podziwiać widoki, jakich nie ma gdzie indziej.

Cofete Beach Hiszpania to miejsce przede wszystkim dla zapalonych podróżników, dla których niestraszna jest długa wyprawa i droga donikąd. Plaża nie jest bowiem miejscem łatwo dostępnym, znajduje się w dosyć dużej odległości od dużych kurortów o popularnych turystycznie lokalizacji. Cofete Beach położona jest w południowej części Fuerteventury na północy półwyspu Jandia. Można tutaj dojechać samochodem z wąską, krętą drogą prowadzącą przez pasma górskie. Na piechotę z większych miejscowości może być tutaj za daleko. To, co zachwyca już od pierwszego wejrzenia, jest wielkość plaży. Można na nią spojrzeć z góry na ciekawym punkcie widokowym znajdującym się na trasie prowadzącej do tego miejsca.

Cofete Beach ciągnie się na długości 12 kilometrów i sprawia wrażenie niekończącej się. Jest pokryta w całości jasnym, złocistym piaskiem, który jest gładki i miękki – nie ma konieczności noszenia butów do wody. Można w tym miejscu bez obaw biegać po plaży boso. Na całej długości jest łagodne zejście do morza, a woda przy brzegu płytka. Trzeba jednak brać pod uwagę wysokie fale, które pojawiają się w tym miejscu, a także pływy. Plaża jest raz węższa, raz szersza, w zależności od tego, czy mamy przypływ czy odpływ. Na plaży nie ma praktycznie żadnej roślinności – jeśli ktoś nastawia się na typowe plażowanie, musi mieć świadomość, że raczej nie da się tutaj znaleźć żadnego cienia.

Cofete Beach plaża

Cofete Beach plaża / shutterstock.com / Unai Huizi Photography

Atrakcje na plaży

Największą atrakcją Cofete Beach jest jej dzikość i niedostępność, dzięki czemu wygląda zupełnie inaczej niż popularne plaże na Kanarach. Nie ma tutaj tłumów turystów, zdarzają się pojedynczy plażowicze, którzy tak samo uciekli od zgiełku i hałasu zatłoczonych plaż przy kurortach. Jako, że jest to typowo dzika plaża, trudno jest również liczyć na jakiekolwiek udogodnienia czy dodatkowe atrakcje. Nie ma tutaj żadnej infrastruktury, co dla wielu osób jest zaletą – można przebywać na łonie natury i obcować z przyrodą, która nie została dotknięta ręką człowieka. Jeśli szukasz miejsca, które urzeknie Cię swoim pięknem i zafascynuje na długo, Cofete Beach na pewno będzie w tej kwestii idealne. Osoby, które szukają choćby niewielkiej infrastruktury, mogą wybrać się do pobliskich wiosek rybackich, które są także przygotowane na przyjmowanie turystów. Znajdują się w nich niewielkie restauracje i tawerny, w których można zjeść coś z lokalnej kuchni, a także wypożyczalnie sprzętu wodnego. Cofete Beach jest idealna dla surferów, którzy lubią szusowanie po wysokich, ale łagodnych falach.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Cofete Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli marzy się Tobie rodzinna Hiszpania, Cofete Beach na Wyspach Kanaryjskich może nie do końca wpisać się w te oczekiwania. Z pewnością jest to miejsce idealne dla podróżników i osób, które nie boją się długiej trasy i niewygód podczas podróży. Dla rodzin z dziećmi Cofete Beach jest jednak zbyt odległa i niedostępna. Nie ma tutaj żadnej infrastruktury, a i dotarcie na plażę zajmuje wiele czasu. Turystom z dziećmi, którzy chcą wypocząć na Wyspach Kanaryjskich, zdecydowanie polecamy plaże położone bliżej cywilizacji, a także posiadające dobrą infrastrukturę. A na Cofete Beach warto się wybrać wtedy, gdy będziemy podróżować bez pociech.

Plaża Cofete Beach

Plaża Cofete Beach / shutterstock.com / inigolai-Photography

Nasza ocena plaży Cofete Beach

Cofete Beach na Fuerteventurze to miejsce wyjątkowe – przepiękna, rozległa i dzika plaża z widokami, które na długo pozostają w pamięci. Nie jest stworzona do idealnego plażowania, jednak zdecydowanie warto wybrać się tutaj na jednodniową wycieczkę. Niezapomniane wrażenia gwarantowane. Jeśli planujesz wakacje na Fuerteventurze, zaplanuj jeden dzień na zobaczenie właśnie Cofete Beach.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.