Plaża Alcudia Beach - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Plaża Alcudia Beach to jedna z propozycji, która na pewno spodoba się wielbicielom opalania się w wyjątkowych, słonecznych klimatach. Znajduje się na Balearach, na gorącej Majorce. Plaża położona jest w północnej części wyspy i jest jedną z najdłuższych plaż w okolicy. Rozciąga się na długości 3,5 kilometra. Ta długość sprawia, że plaża – choć modna i bardzo popularna – nie jest zatłoczona. Na takiej ilości piasku można bez problemu znaleźć dla siebie miejsce z dala od innych plażowiczów. Plaża Alcudia Beach posiada bardzo dobrą infrastrukturę, jest idealna zarówno dla amatorów opalania się, jak i wielbicieli sportów wodnych. W przerwie pomiędzy godzinami plażowania można wybrać się na zwiedzanie okolicy, w której atrakcji na pewno nie zabraknie. Coś dla siebie znajdą osoby lubiące zwiedzać zabytki, a także amatorzy próbowania regionalnych specjałów kuchni hiszpańskiej w śródziemnomorskim wydaniu.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Alcudia Beach

Wakacje w Hiszpanii mogą być spełnieniem marzeń zarówno dla wielbicieli zwiedzania, jak i miłośników plażowania. Do wyboru mamy wspaniałe plaże nie tylko na kontynencie, ale również na hiszpańskich wyspach. Wśród najpopularniejszych wysp z pewnością warto wymienić Majorkę, która tętni życiem szczególnie w sezonie wakacyjnym. Jedną z plaż, którą koniecznie trzeba tam odwiedzić, jest Alcudia Beach.

Majorka jest słoneczną hiszpańską wyspą położoną na Morzu Śródziemnym w archipelagu Balearów. To miejsce, które cieszy się ogromną popularnością wśród osób nastawionych na plażowanie i korzystanie z pełnymi garściami ze słonecznych warunków, ciepłego morza i doskonałej infrastruktury w mniejszych i większych kurortach. Na Majorce doskonały jest również klimat – typowo śródziemnomorski z temperaturami latem przekraczającymi 30 stopni. W takich warunkach można złapać piękną opaleniznę, spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych i licznych atrakcjach oferowanych dla turystów o różnych zainteresowaniach. Jeśli celem Twoich wakacji jest plaża Alcudia Beach, możesz mieć pewność, że będzie to urlop pełen wyłącznie pozytywnych wrażeń.

Alcudia Beach Hiszpania to gwarancja udanych wakacji nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale również wiosną i jesienią. Warunki pogodowe są tutaj bardzo dobre przez większą część roku. Sama plaża znajduje się w pobliżu miejscowości o tej samej nazwie położonej na północy Majorki. O jej wyjątkowości może świadczyć fakt, że od dawna co roku jest wyróżniana odznaczeniem Niebieskiej Flagi, a więc symbolem, który gwarantuje bezpieczny i komfortowy wypoczynek dla plażowiczów. Plaża rozciąga się na długości ponad 3,5 kilometra. Jest piaszczysta, w całości pokryta jasnym, miękkim piaskiem pozbawionym żwiru i kamyczków. Zejście do wody jest łagodne i bezpieczne, a morze w tym miejscu przez długi czas płytkie. Można więc bez obaw się kąpać, ale nie tylko. Plaża Alcudia Beach jest podzielona na trzy strefy – dla plażowiczów i kąpiących się w morzu, dla surferów, a także dla amatorów sportów wodnych. W tej ostatniej strefie popularne są przede wszystkim rowery wodne, kajaki, a także wyjątkowo modny w ostatnim czasie paddle surfing.

Alcudia Beach plaża

Alcudia Beach plaża / shutterstock.com / lunamarina

Atrakcje na plaży

Jedną z największych atrakcji plaży Alcudia Beach jest jej świetne położenie, duża powierzchnia i możliwość podziwiania wyjątkowych widoków. Plaża posiada świetną infrastrukturę dla turystów. Znajduje się tutaj praktycznie wszystko, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku – prysznice, toalety, przebieralnie, parkingi, wypożyczalnie sprzętu plażowego oraz akcesoriów do sportów wodnych. Nie brakuje barów plażowych, w których można zjeść specjały pysznej, hiszpańskiej kuchni w śródziemnomorskim wydaniu. W niedalekiej odległości od plaży znajdziemy hotele o różnych standardach, dopasowane do potrzeb turystów o różnych oczekiwaniach. Alcudia to także bardzo dobre miejsce dla wielbicieli zwiedzania i zabytków. W pobliskim miasteczku Alcudia można znaleźć całe mnóstwo obiektów godnych uwagi i przyjrzenia się z bliska. Miasteczko pełne jest średniowiecznych zabudowań, zachwyca urokliwym starym miastem, kilkoma kościołami i muzeami, w których można poznać historię miasta, okolic, a także całej Majorki. Wybierając się na wakacje w okolice Alcudia Beach można połączyć leniwy wypoczynek z aktywnym zwiedzaniem.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Alcudia Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twoich wakacji jest Hiszpania, Alcudia Beach będzie miejscem, które na pewno się Tobie spodoba, także wtedy, gdy podróżujesz z całą rodziną. Wyjazd z dziećmi na Majorkę to doskonały pomysł, aby zapewnić im całe mnóstwo słonecznych atrakcji. Plaża Alcudia Beach jest piaszczysta, idealna do zabaw w piasku, a ciepłe morze zachęca do pluskania się w nim nawet całymi dniami. Nie bez znaczenia jest również świetna infrastruktura, dzięki której można spędzić wakacje w komfortowych warunkach. Dla rodzin z dziećmi dużym atutem będzie również spory park rozrywki, który można znaleźć w niedalekiej odległości od plaży. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tam sporo aktywności na miarę swoich upodobań. W okolicy Alcudia Beach znajduje się dobra baza hotelowa i gastronomiczna, co również ma wpływ na wybór wakacyjnego kierunku. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretną lokalizację, upewnij się, czy faktycznie miejsce spełnia standardy wypoczynku z najmłodszymi.

Plaża Alcudia Beach

Plaża Alcudia Beach / shutterstock.com / lunamarina

Nasza ocena plaży Alcudia Beach

Plaże na Majorce są doskonałym celem wakacyjnych podróży, a Alcudia Beach to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu turystom spragnionym słońca, pięknych widoków i wszelkich słonecznych atrakcji. Plaża jest idealna zarówno pod względem krajobrazowym, jak i infrastruktury, która zapewnia wypoczynek w dobrych warunkach. To miejsce, w którym coś dla siebie znajdą zapaleni plażowicze, miłośnicy sportów wodnych, a także turyści, którzy są nastawieni na rekreację i zwiedzanie. Wybierając Alcudia Beach masz gwarancję świetnej pogody i wrażeń, które zbudują niezapomniane wspomnienia z urlopu w Hiszpanii.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.