Plaża Las Teresitas Beach - Hiszpania

Skopiuj link do tej plaży

Las Teresitas Beach to kolejna plaża na teneryfie, która cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Zapewnia wspaniałe widoki, doskonałe warunki do wypoczynku na plaży, a także rozbudowaną infrastrukturę dla wymagających plażowiczów. Można tutaj spędzać całe dnie na opalaniu się, pływaniu w ciepłym oceanie, a także na uprawianiu sportów wodnych. Las Teresitas Beach to jedno z tych miejsc, które chce się odwiedzać podczas każdych kolejnych wakacji i z pewnością nigdy się nie znudzi. Na hasło Hiszpania najpiękniejsze plaże, Las Teresitas Beach jest jednym z miejsc, które przychodzi na myśl jako pierwsze.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Opis plaży Las Teresitas Beach

Wyspy Kanaryjskie to jeden z tych wakacyjnych kierunków, które nigdy się nie nudzą i nieustannie przyciągają turystów z całego świata. Wśród najpopularniejszych wysp na Kanarach z pewnością warto wymienić Teneryfę. Jest tu całe mnóstwo przepięknych plaż, które zachwycają wspaniałymi widokami i doskonałymi warunkami do plażowania. Jedną z nich jest Las Teresitas Beach.

Wakacje na Wyspach kanaryjskich to gwarancja słońca i mnóstwa atrakcji bez względu na porę roku. Archipelag znajduje się na Oceanie Atlantyckim i bliżej mu pod względem położenia do Afryki niż do Europy, a co za tym idzie – także pogoda jest tutaj zdecydowanie bardziej afrykańska. Na Teneryfie coś dla siebie znajdą zarówno turyści szukający miejsca do spokojnego plażowania, jak i osoby nastawione na rekreację i aktywny wypoczynek. Plaża Las Teresitas Beach to miejsce szczególnie polecane, które można znaleźć w katalogach biur podróży, a także w rankingach najpiękniejszych plaż Hiszpanii. Wypoczynek w tym miejscu na pewno będzie pełen wrażeń i pozostawi wyłącznie wyjątkowe wspomnienia. Co więcej, możesz tu spędzić ciepłe wakacje nie tylko w szczycie sezonu, ale również w innych miesiącach. Świetne warunki pogodowe i mnóstwo słońca sprawią, że nawet z wakacji w zimie przywieziesz piękną opaleniznę.

Las Teresitas Beach Hiszpania to propozycja dla turystów, którzy szukają idealnego miejsca na wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Plaża znajduje się w północnej części Teneryfy, niedaleko jej stolicy. Bez problemu można tutaj dotrzeć wynajętym autem, a także komunikacją publiczną. Plaża, choć mocno reklamowana i polecana praktycznie na wszystkich stronach podróżniczych, nie jest zatłoczona i można tutaj znaleźć sporo miejsc z dala od innych plażowiczów. Las Teresitas Beach jest dosyć długa i rozległa, ma ponad kilometr wybrzeża i około stu metrów szerokości. Znajdują się tutaj kamienne falochrony i pomosty, które chronią plażę przed wysokimi falami i wiatrem. Jest to więc miejsce idealne do spokojnego wypoczynku. Cała plaża pokryta jest jasnym, złocistym piaskiem, po którym bez obaw można chodzić na boso. Nie ma tu kamieni ani muszli, nie trzeba więc nosić specjalnych butów do wody. Wybrzeże na całej długości jest łagodne i zapewnia bezpieczne zejście do wody, a ocean w tym miejscu ma nie tylko piękną barwę, ale również jest ciepły, płytki, idealny do kąpieli.

Las Teresitas Beach plaża

Las Teresitas Beach plaża / shutterstock.com / Balate Dorin

Atrakcje na plaży

Na Las Teresitas Beach coś dla siebie znajdą turyści poszukujący różnorodnych wakacyjnych atrakcji. Z pewnością jest to miejsce idealne dla plażowiczów, którzy nastawieni są na całodniowe leżenie na plaży. Można tu również spędzać czas aktywnie na wędrówkach po złocistym piasku nad brzegiem oceanu. Plaża zachwyca wysokimi palmami rosnącymi tuż nad wodą – są nie tylko doskonałą scenerią dla fotografii z wakacji, ale również zapewniają sporo cienia w wyjątkowo upalne dni, gdy leżenie na pełnym słońcu bywa zbyt męczące. Plaża posiada dobrą infrastrukturę turystyczną. Są tutaj przebieralnie, prysznice, toalety. Nie brakuje również miejsc, gdzie można coś zjeść. Bary plażowe, niewielkie restauracje i nadmorskie kafejki zapewniają nie tylko doskonałe jedzenie, ale również wyjątkowe widoki na ocean. Przy plaży działają wypożyczalnie leżaków i parasoli, a także sprzętu pływającego. Można wynająć łódkę, żaglówkę czy deskę do pływania i skorzystać z wodnego szaleństwa w ciepłej wodzie.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.
Czy plaża Las Teresitas Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Jeśli celem Twojego wakacyjnego wyjazdu jest Hiszpania, Las Teresitas Beach jest miejscem, które warto rozważyć także na urlop z dziećmi. Plaża posiada wszystko, co jest potrzebne maluchom do wakacyjnego szczęścia – mnóstwo piaszczystego terenu, łagodne zejście do wody, kąpieliska stworzone dla najmłodszych, a także sporo dodatkowych atrakcji w okolicy. Na całej Teneryfie można znaleźć parki rozrywki, place zabaw i miejsca, w które warto wybrać się z pociechami w czasie wakacji na Wyspach Kanaryjskich. W okolicy Las Teresitas Beach bardzo dobra i wyjątkowo rozbudowana jest infrastruktura hotelowa. Wiele jest obiektów przeznaczonych dla rodzin z dziećmi, spełniających najwyższe standardy i posiadających wiele udogodnień dla maluchów. Wybierając wypoczynek w tej lokalizacji możesz mieć pewność, że nic nie stanie na przeszkodzie w korzystaniu pełnymi garściami ze słonecznego urlopu w raju.

Plaża Las Teresitas Beach

Plaża Las Teresitas Beach / shutterstock.com / Anyarnia

Nasza ocena plaży Las Teresitas Beach

Las Teresitas Beach na Teneryfie to jedna z najpiękniejszych plaż nie tylko na wyspie, ale na całych Wyspach Kanaryjskich. W naszej ocenie można ją z czystym sumieniem polecić każdemu – rodzinom z dziećmi, zapalonym plażowiczom, amatorom kąpieli i sportów wodnych. Coś dla siebie znajdą również wielbiciele spacerów i wędrówek w pięknych okolicznościach przyrody. Plaża Las Teresitas Beach zachwyca wspaniałymi widokami, jest bezpieczna, spełnia wysokie standardy, jeśli chodzi o czystość i infrastrukturę. Każdy, kto miał okazję spędzać tu wakacje, poleca tę plażę innym, a często sam wraca podczas kolejnych wakacji.

Zobacz oferty już od 999 zł za os.