Plaża Bikini Beach - Malediwy

Skopiuj link do tej plaży

Maafushi to niewielka wyspa koralowa w archipelagu Malediwów Północnych, której nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza „Wyspę Białego Piasku”.

Znajduje się w atolu Alif Dhaal na Malediwach, w naturalnej lagunie pomiędzy wyspami Malé i Velidhoo. Bikini Beach, główna atrakcja wyspy, jest plażą, na której można nosić bikini. Malediwy, jako kraj muzułmański, są jednym z niewielu krajów, w których ludzie mogą nosić bikini na wyznaczonych plażach. To sprawia, że niektóre najpiękniejsze plaże Malediwów mają pewne ograniczenia wizerunkowe. Przy głównej plaży na Maafushi znajdują się restauracje i kawiarnie, a także pensjonaty i szkoły nurkowania. Bikini Beach jest oddzielona od ulicy naturalnym płotem z krzewów, a dla szukających cienia znajdują się tu palmy. Plaża ma czysty, biały piasek, który doskonale odbija promienie słoneczne i minimalizuje ryzyko poparzeń słonecznych. Temperatura około 30°C przez cały rok sprawia, że jest to idealne miejsce do opalania, szczególnie dla chcących odpocząć i wygrzać się w słońcu osób. Bikini Beach jest idealnym miejscem nie tylko dla par i przyjaciół, ale również dla rodzin z dziećmi.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Opis plaży Bikini Beach

Malediwy to wakacyjna destynacja, którą można odwiedzać niezliczoną ilość razy. To zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Jeśli Malediwy pozostają dla Ciebie nieodkrytą częścią świata, czas to zmienić! Z pewnością kojarzysz piękne długie piaszczyste plaże w otoczeniu turkusowej wody. Tak wyglądają światowej klasy plaże na Malediwach. Przed wyjazdem warto jednak mieć na uwadze, że Malediwy są krajem muzułmańskim. Nadmierne obnażanie ciał nie jest więc dobrze widziane. Lokalne władze wychodzą naprzeciw turystom tworząc tzw. Bikini Beach, czyli publiczne plaże, gdzie paradowanie w bikini jest w pełni dozwolone! Poznaj jedną z nich!

Jeśli po raz pierwszy planujesz podróż na Malediwy koniecznie odwiedź wyspę Maafushi. Jest to lokalna wyspa z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, odpowiednią dla podróżnych z całego świata. Posiada ona wszystkie udogodnienia, jakie może zaoferować wyspa wypoczynkowa. Co istotne, jej główną atrakcją jest plaża Bikini Beach! Jak już wspomniano Malediwy to kraj muzułmański, gdzie nie zawsze mile widziany jest negliż i wypoczynek w bikini. Z tego powodu władze tworzą oazy, w których turyści moją w pełni korzystać z uroków tego bajecznego miejsca. Malediwy Bikini Beach to jedyna publiczna plaża na wyspie, na której turyści oraz miejscowi mogą bez skrępowania i konsekwencji nosić bikini. Plaża Bikini Beach znajduje się w samym sercu turystycznej części Maafushi, co dodatkowo wpływa na jej atrakcyjność. Wszelkie restauracje, kawiarnie, hotele, pensjonaty i szkoły nurkowania są dosłownie tuż za rogiem.

Plaża Maafushi jest popularna jako miejsce na relaks i odpoczynek. Spokojna, błękitna woda, kołyszące się palmy i biały piasek z pewnością rozproszą wszelkie troski! Maafushi Bikini Beach Malediwy ma wszystko: białą piaszczystą plażę, turkusową wodę, palmy i rafę koralową. Zrelaksuj się z kokosowym drinkiem w ręce, wybierz się na przejażdżkę skuterem wodnym lub ciesz się zachodem słońca. Beztroskie wakacje w raju na plaży Bikini Beach w Maafushi czekają.

Bikini Beach plaża

Bikini Beach plaża / shutterstock.com / Sven Hansche

Atrakcje na plaży

Jak już wiadomo plaża Bikini Beach to jedyna plaża publiczna w Maafushi, która oferuje możliwość maksymalnego korzystania ze słońca. Na tym jednak nie koniec. Dla wszystkich miłośników wody Bikini Beach Malediwy w Maafushi ma jeszcze więcej do zaoferowania. Pływaj lub baw się w płytkim morzu lub odkrywaj rafę koralową. Prawie każdy hotel i pensjonat w pobliżu plaży oferują sprzęt do nurkowania do wypożyczenia za darmo. Po około 50 metrach pływania akwarela morza zmienia kolor z jasnoniebieskiego na ciemnoniebieski, wskazując początek wysuniętej rafy, biegnącej równolegle do plaży Bikini Beach. Chociaż jest to jedna z raf dotkniętych bieleniem koralowców, nadal bez problemu dostrzeżesz różnobarwne rybki i nienaruszone majestatyczne koralowce. Aby zobaczyć inne morskie zwierzęta i organizmy, takie jak żółwie morskie, płaszczki lub delfiny, zarezerwuj specjalną wycieczkę u jednego z dostawców znajdujących się w pobliżu plaży Bikini. 

Jeśli nurkowanie to za mało i potrzebujesz większej dawki adrenaliny, możesz również wypożyczyć skuter wodny lub kajak. Do popularnych i chętnie uczęszczanych atrakcji należą narty wodne czy też bananowa łódź. Aby zarezerwować ww. atrakcje nie musisz wybierać się do centrum. Centra sportów wodnych znajdują się bezpośrednio przy plaży Bikini. 

Ponieważ Malediwy położone są blisko równika, słońce zachodzi około godziny 18:00 przez cały rok. Tę okazję turyści świętują każdego wieczoru. Ciesz się pięknym zachodem przy koktajlu na plaży lub zrób idealne zdjęcie na przystani niedaleko plaży Bikini. Jeśli chcesz cieszyć się zachodem słońca sam na sam z ukochaną osobą, koniecznie wypożycz SUP-a lub kajak. Wiosłujcie razem wprost do zachodu słońca. Gdy tylko słońce zniknie za horyzontem, plaża Bikini Beach Malediwy zamienia się w idealne miejsce na romantyczną kolację. Pobliski hotel ustawia kilka stołów na drobnym białym piasku, często ozdobionych romantycznymi lampkami i płatkami róż.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Czy plaża Bikini Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Bikini Beach w Maafushi to plaża idealna dla rodzin z dziećmi! Przede wszystkim jest to plaża bezpieczna z uwagi na dużą liczbę turystów. Dookoła plaży znajdują się ekskluzywne resorty oraz hotele. Ponadto płytka linia brzegowa jest szczególnie przyjazna dla najmłodszych. Morze w tym miejscu jest niezwykle spokojne oraz płytkie. O ile dzieci nie są fanami biernego leżakowania na słońcu, o tyle plaża Bikini Beach oferuje wiele atrakcji takich jak kajaki czy snorkeling. Ponadto wzdłuż plaży rozpościerają się hamaki, które z pewnością przypadną każdemu do gustu. W przypadku nagłego głodu wystarczy udać się do baru lub restauracji znajdujących się tuż przy plaży Bikini Beach Malediwy.

Plaża Bikini Beach

Plaża Bikini Beach / shutterstock.com / Maridav

Nasza ocena plaży Bikini Beach

Z uwagi na fakt, iż jest to jedyna publiczna Bikini Beach w Maafushi, może być ona nieco zatłoczona w szczycie sezonu letniego. Niemniej jednak zasługuje ona na jedną z najwyższych ocen. Plaża ta jest przyjazna turystom bez względu na wiek i potrzeby. Każdy znajdzie tu kawałek raju. Jesteś fanem aktywnego wypoczynku i sportów wodnych? Uwielbiasz leżeć w pełnym słońcu i podziwiać jego zachód? Malediwy Bikini Beach w Maafushi jest dla Ciebie!

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.