Plaża Landaa Giraavaru Beach - Malediwy

Skopiuj link do tej plaży

Landaa Giraavaru znana jest przede wszystkim ze swojego naturalnego piękna oraz z tego, że jest jednym z najbardziej przystępnych cenowo kurortów plażowych na Malediwach. Wyspa oferuje równie imponujące zakwaterowanie na wodzie i na lądzie oraz możliwości aktywnego spędzania czasu, w tym snorkelingu, nurkowania, pływania łodzią i odwiedzania wylęgarni żółwi.

Oszałamiające plaże Landaa Giraavaru na Malediwach mają wiele do zaoferowania – chodzi przede wszystkim o możliwość wypoczynku. Ta Plaża Malediwy posiada ekskluzywny ośrodek na wyspie, który został zaprojektowany z myślą o ekskluzywności, elegancji i świadomości ekologicznej oraz z myślą o szeregu najwyższej klasy udogodnień rekreacyjnych, które stawiają poprzeczkę znacznie wyżej niż inne ośrodki na Oceanie Indyjskim. W Landaa Giraavaru znajdziesz niezapomniane otoczenie, które zachęca do relaksu, oświecenia i absolutnego odprężenia.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Opis plaży Landaa Giraavaru Beach

Landaa Giraavaru to jedna z wysp Malediwów, położona w północno-wschodniej części atolu Baa. Znana jest ona także pod nazwą Four Seasons Resort. Dzieje się tak, z uwagi na fakt, iż do 2004 roku cała wyspa stanowi dom dla luksusowego resortu Four Seasons. W związku z tym, na terenie resortu znajduje się: 18 hektarów wyspy, 102 wille, prywatne baseny, egzotyczny ogród, liczne restauracje, hotelowa infrastruktura oraz przepiękna, prywatna piaszczysta plaża. Zapraszamy w egzotyczną podróż po plaży Landaa Giraavaru Malediwy. 

Wyspa Landaa Giraavaru Malediwy - a więc i plaża - znajdują się na terenie „Rezerwatu Biosfery UNESCO Baa Atoll”, wyznaczonego przez UNESCO w 2011 roku. Turyści resortu Cztery Pory Roku mają także do dyspozycji długą piaszczystą plażę rozciągającą się wzdłuż wyspy. Cała laguna to aż 2 kilometry piaszczystego raju! Idylliczny obraz przyciąga turystów z całego świata.

Płytkie wody otaczającego wyspę oceanu są szczególnie bogate w koralowce, ryby i ważną populację rekinów wielorybich oraz mant. Powyższe sprawiło, że wody te zyskały reputację atolu wyjątkowo atrakcyjnego pod względem nurkowania. Ekosystem wód charakteryzuje się bardzo dużym pokryciem koralowym. Ponadto okoliczne wody są schronieniem dla wielu dużych zwierząt morskich, takich jak żółwie, delfiny, mureny oraz tuńczyki. 

Landaa Giraavaru Beach plaża

Landaa Giraavaru Beach plaża / shutterstock.com / Shen max

Atrakcje na plaży

Oprócz tego, że plaża Landaa Giraavaru należy do jednej z najbardziej bajecznych wysp na świecie, jest ona częścią luksusowego kurortu. To sprawia, że oprócz piękna, oferuje ona szereg atrakcji. Dla fanów kąpieli słonecznych hotel zapewnia leżaki, ręczniki, hamaki oraz łóżka plażowe. Dla zmęczonych słońcem, zbawienna jest pobliska egzotyczna roślinność i słomiane parasole lub leżanki.

Będące częścią resortu centrum sportów wodnych oferuje swoim gościom sprzęt do nurkowania, snorkelingu, żaglówki, kajaki oraz sprzęt do windsurfingu. Jeśli jesteś fanem aktywności nad wodą, koniecznie spróbuj wakeboardu, dryfowania na SUPie, przejażdżki bananem, czy też nart wodnych. Jeśli oczekujesz dodatkowej dawki adrenaliny, wybierz się na zorganizowaną wycieczkę katamaranem z specjalnie przygotowanymi posiłkami i wieloma atrakcjami na pokładzie! Bogactwo wodnej fauny sprawia, iż nurkowanie z żółwiami, delfinami stanie się codziennością. Landaa GiraavaruMalediwy to prawdziwy raj dla miłośników atrakcji!

Dla swoich gości hotel przygotował szereg zajęć na świeżym powietrzu oraz program animacji na plaży Landaa Giraavaru. Sesje jogi, zajęcia fitness oraz tańce na piasku to tylko nieliczne z nich. Dla szukających wieczornych wrażeń osłodą będą drinki w beach barze i jednej z czterech restauracji.

Warto także dodać, że resort pozostawił do dyspozycji gości urocze wille, które w swojej infrastrukturze zawierają prywatne baseny oraz bezpośrednie zejście na plażę lub do morza. Luksusowy nocleg na plaży? Z kurortem Cztery Pory Roku to możliwe!

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Czy plaża Landaa Giraavaru Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Odpowiedź może być tylko jedna – TAK! Plaża Landaa Giraavaru Malediwy należąca do resortu to idealne miejsce dla letniego wypoczynku z dziećmi. Składa się na to kilka czynników. Z uwagi na fakt, iż plaża Landaa Giraavaru jest częścią luksusowego kurortu, jest ona miejscem niezwykle bezpiecznym. Na plaży Malediwy Landaa Giraavaru nie musisz obawiać się o swoją pociechę.

Ponadto wybrzeże jest niezwykle łagodne. Szeroka oraz płytka laguna sprawia, że dzieci swobodnie mogą korzystać z uroków turkusowej i ciepłej wody. Co więcej, resort oferuje szereg atrakcji dzięki, którym nikt nie będzie się nudzić. Wraz z rodzicami dzieci mogą korzystać z wodnych atrakcji takich jak kajaki, narty wodne, wake board, standing paddle, przejażdżka bananem. Z kolei na piaszczystym lądzie odbywają się liczne zajęcia taneczne, animacje i zabawy. Z myślą o najmłodszych turystach na plaży codziennie organizowane są gry, zabawy oraz liczne animacje. Dla nieco starszych dzieci także przewidziano pakiet rozrywek. Wszystko to pod okiem wykwalifikowanych animatorów i miniklubów. Na terenie samego resortu funkcjonują także liczne place zabaw, wypożyczalnie sprzętów sportowych, boiska do gier oraz baseny. Powyższe sprawia, że plaża Landaa Giraavaru Malediwy to raj dla każdego bez względu na wiek i upodobania.  

Plaża Landaa Giraavaru Beach

Plaża Landaa Giraavaru Beach / shutterstock.com / Rink Snap

Nasza ocena plaży Landaa Giraavaru Beach

Jeśli marzy Ci się słoneczna kąpiel na plaży Malediwy Landaa Giraavaru, konieczne będzie wykupienie noclegu w resorcie Cztery Pory Roku. Warto zaznaczyć, że doba hotelowa to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Ceny za noc zaczynają się od 1400 USD w sezonie niskim. Mimo, iż jest to dość wygórowana oferta, zdecydowanie jest ona warta przeżycia. Oprócz tego, że nocleg ma miejsce z luksusowych willach znajdujących się na plaży lub bezpośrednio w wodzie, mieszkańcy kurortu mają do dyspozycji całą jego infrastrukturę.

Długie godziny na pięknej plaży, nurkowanie wśród rafy koralowej, rowerowe przejażdżki wśród egzotycznej roślinności, baseny, luksusowe restauracje to zaledwie namiastka tego czego turysta może doświadczyć w kurorcie. Pragniesz wakacji marzeń? Koniecznie spędź je na plaży Landaa Giraavaru Malediwy.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.