Plaża Cocoa Island Beach - Malediwy

Skopiuj link do tej plaży

Północny region Atolu Male jest pięknym rajem Malediwów. Idylliczna, tropikalna sceneria z rozległymi połaciami palm kokosowych. To tutaj znajduje się wyspa zwana Cocoa Island, na której znajdują się najpiękniejsze plaże Malediwów. Nieskazitelna plaża z białym piaskiem jest idealna do relaksu i spróbowania swoich sił przy nurkowaniu, oczywiście we wsparciu doświadczonego zespołu nurków. To wszystko żeby na własne oczy zobaczyć pobliskie koralowce i życie morskie.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Opis plaży Cocoa Island Beach

Malediwy to niewielki kraj, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Położony na Oceanie Indyjskim – składa się aż ze 1190 niewielkich wysp, które powstały na 26 atolach koralowych. To właśnie one stały się również miejscem bogatym w zapierające dech krajobrazy i rajskie plaże. Spośród tysięcy z nich na szczególną uwagę zasługuje m.in. plaża Cocoa Island, o której opowiemy poniżej.

Cocoa Island Malediwy to nieduża wysepka, która jeszcze na początku lat 80-tych była prywatną własnością Erica Klemma – słynnego artysty i fotografa. To właśnie on odnalazł wysepkę w trakcie jednej ze swoich sesji zdjęciowych. I tak oto artysta zakochał się w wyspie od pierwszego wejrzenia, a następnie stał się jej posiadaczem. Ambicje pchamy to jednak ku temu, by stworzyć na wyspie coś wyjątkowego. Wybór padł więc na wybudowanie ekologicznego kurortu, który miał być strzałem w dziesiątkę dla osób poszukujących ciszy i spokoju. Ponadto miał on również miał on stwarzać okazję do poprzebywania w otoczeniu dziewiczej przyrody i nawiedzenia się z uroków rajskiej wyspy. w tym celu zbudował więc on 4 drewniane bungalowy, które zapoczątkowały historię kurortu. Obecnie jednak Eric Klemm nie jest jego właścicielem. Utracił on do niego prawa 20 lat później, kiedy wygasła dzierżawa wyspy. To właśnie wtedy fotograf postanowił wrócić na stały ląd, a wyspa znalazła się m w posiadaniu firmy COMO Hotels & Resorts.

Dziś to właśnie ten resort stanowi główną atrakcję wyspy Cocoa Island. Ten niezwykle malowniczy resort ma więc bezpośredni dostęp do plaży Cocoa Island, która otacza wyspę z każdej strony. Podobnie jak inne plaże na wyspach należących do Południowego Atolu Male – jest ona pokryta delikatnym, drobnym piaskiem, który przyjemnie masuje stopy. Ze względu na jasny kolor nie nagrzewa się on tak szybko, co przekłada się na komfort plażowiczów. Co więcej, plaża Cocoa Island jest świetnie skomunikowana ze stolicą kraju – wyspą Male. Na Cocoa Island Malediwy można dostać się bezpośrednio z międzynarodowego lotniska. Ponadto z Male kursują tam również łodzie motorowe i hydroplany. Taka przeprawa może zająć nie więcej niż 40 minut.

Cocoa Island Beach plaża

Cocoa Island Beach plaża / shutterstock.com / twilllll

Atrakcje na plaży

Plaża Cocoa Island jest ulokowana dookoła Wyspy Kokosowej, która ma zaledwie 360 m długości i 84 m szerokości. Stanowi ona zatem bardzo mały kawałek lądu, który z każdej strony jest otoczony turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego. To właśnie w nim znajduje się gigantyczna rafa koralowa, która stanowi schronienie dla milionów gatunków ryb i innych stworzeń morskich. Na wschodnim wybrzeżu wyspy znajduje się urocza, piaszczysta mierzeja. Z kolei na północy wyspy plaża jest dzika i niemalże całkowicie opustoszała. Największe inwestycje poczynione w zachodniej części Wyspy Kokosowej – wybudowano tam kurort, w którym znajduje się m.in. duży basen widokowy oraz luksusowe domki na wodzie.

Woda w lagunie jest spokojna oraz przybiera wspaniały, turkusowy kolor. Przez cały rok panują na niej doskonale warunki na nurkowanie i snorkeling. Malediwy Cocoa Island otacza domowa rafa, która jest bardzo gęsto zaludniona przez różnorodne zwierzęta morskie. Turyści odwiedzający plaże Cocoa Island Malediwy mogą spotkać w ich wodach rekiny rafowe, gigantyczne żółwie morskie, płaszczki oraz wiele ciekawych okazów rybek. Do kąpieli zachęca również woda, której temperatura przez cały rok wynosi około 28-30 stopni. Warto wspomnieć tu też o możliwości wypożyczenia na plaży sprzętu do nurkowania. Dla niedoświadczonych nurków istnieje natomiast opcja skorzystania z pomocy doświadczonego instruktora. Stacjonujący w tutejszym ośrodku nurkowania instruktorzy, udzielają zarówno kursy mistrzowskie, jak i akompaniamenty.

Na końcu warto także wspomnieć o atrakcjach dla niepływających. Mogą oni poopalać się na uroczych plażach Wyspy Kokosowej bądź skorzystać z usług świadczonych na terenie resortu, na terenie którego znajdę się aż 36 wystających z wody bungalowów w formie tradycyjnych łodzi rybackich. Ponadto na terenie resortu znajduje się także luksusowa restauracja Ufaa. Przez cały dzień można w niej zamówić pyszne dania kuchni południowoindyjskiej oraz potrawy europejskie. Coś dla siebie w karcie znajdą także wegetarianie. Z kolei w barze Faru serwowane są wyśmienite drinki. Ponadto każdego wieczoru na wyspie odbywają się zajęcia z jogi, a po zmroku – imprezy rozrywkowe.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Czy plaża Cocoa Island Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Tak, wyspa Cocoa Island przystosowana jest do potrzeb rodzin z dziećmi – zwłaszcza resort, jaki się na niej znajduje. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że na wyspie – poza jej naturalnymi skarbami, nie ma zbyt wiele atrakcji, które mogłyby dzieci zainteresować.

Plaża Cocoa Island Beach

Plaża Cocoa Island Beach / shutterstock.com / sadat hossen

Nasza ocena plaży Cocoa Island Beach

Plaża Cocoa Island to zdaniem naszych ekspertów miejsce warte zobaczenia. Zwłaszcza dla osób, które pasjonują się nurkowaniem, snorklowaniem oraz odpoczynkiem na plaży. Malediwy Cocoa Island to plaże, które zachwycają przepiękną naturą, kolorami wody oraz drobny, mięciutkim piaskiem. Nic więc dziwnego, że bardzo często plaża Cocoa Island zajmuje bardzo wysokie miejsca w rankingach najpiękniejszych plaży świata.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.