Plaża Fulhadhoo Beach - Malediwy

Skopiuj link do tej plaży

Fulhadhoo to malownicza wyspa, na której znajduje się Fulhadhoo Island Resort & Spa, położony w ciepłych tropikalnych wodach Malediwów. Idealne rajskie otoczenie, gdzie natura i luksus łączą się w doskonałej harmonii. Miejsce, w którym goście przenoszeni są do świata wolnego od trosk i pełnego pięknych krajobrazów. Malediwy plaże słyną z tego rodzaju widoków. Bez wątpienia jest to jeden z największych powodów, dla których turyści co roku odwiedzają wybrzeża tego archipelagu bogatego w najpiękniejsze plaże na Malediwach.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Opis plaży Fulhadhoo Beach

Ta mała wyspa na atolu Baa uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp na Malediwach. Plaża Fulhadhoo znajduje się także na liście trzydziestu najlepszych plaż na świecie. A to za sprawą nieskazitelnie czystej, turkusowej laguny oraz piasku miękkiego i drobnego jak mąka. Widok ten jest już wizytówką Malediwów, dlatego trudno wyobrazić sobie inne widoki. Fulhadhoo to plaża, którą warto odwiedzić lub leniwie spędzić na niej cały swój urlop.  Dużą jej zaletą jest także czystość. Plaża Fulhadhoo jest pod tym względem naprawdę zadbana i nie można jej nic zarzucić, mimo że Malediwy zmagają się z problemem śmieci już od bardzo dawna. 

Na plaży znajdują się leżaki oraz kilka łóżek z baldachimami i na tym właściwie kończy się widoczna działalność człowieka w tym miejscu. Reszta to już tylko i aż cuda natury, które chwycą za serce każdego turystę. Tropikalny klimat plaży da się odczuć dzięki bujnej roślinności, drzewom, krzewom, ale także palmom. Zwłaszcza te ostatnie nadają temu miejscu jeszcze bardziej dziki i egzotyczny charakter. 

Fulhadhoo Beach plaża

Fulhadhoo Beach plaża / shutterstock.com / alionabirukova

Atrakcje na plaży

Plaża Fulhadhoo to prawdziwy raj dla fanów piaszczystych plaż. Tak miękkiego, białego i drobnego piasku nie znajdą nigdzie indziej na świecie. To miejsce, w którym możesz odpocząć, czując się jak gdzieś na końcu świata. Niewielka liczba mieszkańców sprawia, że plaża nie jest zatłoczona, może znaleźć miejsce tylko dla siebie. 

Na Fulhadhoo zrobisz także bajkowe zdjęcia, które przypomną Ci o Twoich pięknych wakacjach kilka tygodni czy miesięcy po powrocie. Sceneria plaży Fuldhadhoo sprawia, że zdjęcie nie potrzebują żadnych dodatkowych przeróbek ani filtrów - bogata, żywa kolorystyka Malediwów nie będzie wymagała żadnej korekty oraz poprawek. Malediwy to prawdziwy raj dla fotografów oraz estetów, także ze względu na niezwykłe rafy koralowe. Ten archipelag słynie własnie z rajskich raf koralowych, które można zauważyć nurkując czy snurkując. Zresztą sporty wodne mają się świetnie na Malediwach - nurkowanie w tak przejrzystej i czystej wodzie może być bardzo odkrywcze. Kto wie, może napotkasz na swojej drodze baby sharks? 

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Czy plaża Fulhadhoo Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Niski poziom wody na Fulhadhoo to gwarancja bezpieczeństwa najmłodszych. Dlatego plaża Fulhadhoo jak najbardziej sprzyja wakacjom z dziećmi. Będą one mogły bez obaw korzystać z uroków wakacji, zażywać kąpieli wodnych i bawić się miękkim piaskiem, nie zamartwiając przy tym swoich rodziców.

Plaża Fulhadhoo Malediwy położona jest w otoczeniu drzew i krzewów, dzięki czemu w każdej chwili można schronić się pod nimi przed nadmiarem promieni słonecznych. Zachowanie umiaru w zażywaniu kąpieli słonecznych jest szczególnie ważne w przypadku dzieci, dlatego warto korzystać z dobrodziejstw natury na plaży Fuldhadhoo. 

Na Malediwach woda oscyluje wokół 28 stopni, co sprzyja wodnym szaleństwom z dziećmi, niezależnie od pory roku. A jeśli Ci się poszczęści, będziesz miał okazję pokazać swojemu dziecku niezwykłych mieszkańców wyspy Fulhadhoo - błyszczące, kolorowe ryby oraz żółwie, które nie boją sie ludzi i podpływają naprawdę blisko! 

Plaża Fulhadhoo Beach

Plaża Fulhadhoo Beach / shutterstock.com / alionabirukova

Nasza ocena plaży Fulhadhoo Beach

Spokojna, zaciszna plaża Fulhadhoo z dala od cywilizacji, biała piaszczysta plaża i mieniąca się w słońcu przejrzysta laguna. To główne zalety tego zakątka. Z pewnością warto dodać go na swoją podróżniczą listę. Zjawiskowe atole, tak charakterystyczne dla Malediwów to widok, które każdy powinien doświadczyć przynajmniej raz w życiu. Nawet najbardziej profesjonalne ujęcia fotografii zamieszczone w Internecie nigdy nie oddadzą prawdziwego piękna i dostojności natury tej rajskiej wyspy, dlatego trzeba odwiedzić ją osobiście. Dostępność sportów wodnych i niesamowite rafy koralowe sprawią, że ani przez chwile nie będziesz się tutaj nudzić. Kuchnia bogata w ryby oraz przekąski z dodatkiem kokosa z pewnością odmienią Twoją kulinarną rutynę. Spełnij swoje marzenie i pozwól sobie na odrobinę luksusu dzięki wakacjom na Malediwach i koniecznie odwiedź najpiękniejszą plażę Fulhadhoo. 

Z pewnością Cię ona nie rozczaruje. Mało tego, zapewni doznania i przeżycia, które trudno będzie powtórzyć w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.  

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.