Plaża Hulhumale Beach - Malediwy

Skopiuj link do tej plaży

Ta urocza wyspa o powierzchni 300 akrów położona 12 kilometrów od wybrzeża Malediwów położona pośrodku błękitnego oceanu czeka na to, abyś ją odwiedził. To wspaniałe miejsce, aby wygrzać się w słońcu i cieszyć się tutejszą atmosferą. Błogosławiona czystymi turkusowymi wodami, wypełniona fascynującą starożytną historią, ekscytującą rozrywką i zachwycającymi przygodami wraz z ciszą i wiatrem zmian. Na tej małej wyspie znajduje się zarówno ośrodek wypoczynkowy, jak i przejrzysta, błękitna laguna, którą można zwiedzać.

Hulhumale zdobyło wielu swoich oddanych wielbicieli, dzięki imponującym zabytkom i oszałamiającemu widokowi na ocean. Co więcej, ta wyspa ma wyjątkowo spokojny charakter. W porównaniu do zatłoczonego i głośnego Male – czyli stolicy Malediwów na plaży w Hulhumale można spokojnie wypocząć. Dla tych, którzy będą mieli możliwość być w tym magicznym mieście, słowo odpoczynek nie oznacza spania i wylegiwania się na plaży przez całe dnie. Malediwy plaża Hulhumale, jest jedną z najbardziej fascynujących rzeczy, jakie można kiedykolwiek zobaczyć, piasek odbijający słońce i lekka oceaniczna bryza sprawią, że to będzie wręcz duchowe przeżycie, które pozytywnie wpłynie na trwający wypoczynek i pozwoli odpocząć. Wystarczy tylko usiąść na leżaku, przy otwartym basenie, przed swoim hotelem all inclusive i cieszyć się tym niesamowitym spektaklem, każdego wieczoru.

Podsumowując, kurorty turystyczne Hulhumale są bezpieczną przystanią dla par, rodzin i osób szukających spokojnej ucieczki od zgiełku życia. Spokojne laguny, białe piaszczyste plaże i idylliczne otoczenie oferują doskonały obraz dla każdego, kto chce spędzić wakacje w spokoju, z rodziną lub przyjaciółmi. Ośrodki wypoczynkowe w Hulhumale są również świetnym miejscem na organizację wszelkiego rodzaju uroczystości rodzinnych, w tym wesel i imprez firmowych. Dodatkowo, znajdują się tu najpiękniejsze plaże na Malediwach oraz centrum biznesowe z obiektami handlowymi i rekreacyjnymi. Zakłada się, że w przyszłości Hulhumale stanie się społecznym, kulturalnym i biznesowym centrum Malediwów.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Opis plaży Hulhumale Beach

Hulhumale to niewielka wyspa położona w południowej części atolu Kaafu na Malediwach. Została ona wytworzona w sposób sztuczny poprzez wypompowanie piasku z dna morskiego w 2004 roku. Pomimo tego, że powierzchnia Hulhumale to zaledwie 4 kilometry kwadratowe, jest ona czwartą pod względem wielkości wyspą na Malediwach. Obecnie zamieszkuje ją ok. 50 tysięcy mieszkańców. Docelowo mają znaleźć się na niej mieszkania dla 240 tysięcy osób. Największą wizytówką wyspy jest położona we wschodniej jej części plaża o długości ponad 4 km, która każdego roku przyciąga spragnionych egzotyki turystów z całego świata. Wzdłuż plaży Hulkumale rozciąga się nowoczesna zabudowa miejska przyciągająca wzrok podróżnych różnorodnością kolorystyki.

Dojazd na plażę Hulhumale z lotniska jest bardzo prosty. Port lotniczy znajduje się na sąsiedniej wyspie. Aby dostać się z niej na Hulhumale wystarczy pokonać jedynie długi most. Autobusy odjeżdżają z lotniska co 30 minut i dowożą turystów do hoteli rozlokowanych wzdłuż plaży.

Hulhumale Beach plaża

Hulhumale Beach plaża / shutterstock.com / Zoegraphy

Atrakcje na plaży

Wzdłuż plaży Hulhumale rozciąga się malownicza, piaszczysta laguna z wodą o barwie turkusowej. Przy plaży zlokalizowane są liczne lokale gastronomiczne, począwszy od tanich barów, po ekskluzywne restauracje. Znajdują się tu knajpy z kuchnią indyjską, chińską, japońską, a nawet pakistańską. Aby do nich dotrzeć wystarczy przejść na drugą stronę biegnącej wzdłuż plaży ulicy. Jest tu również wiele hoteli o różnym standardzie. W najciekawszych miejscach, pośród licznych palm, znajdują się ławki oraz siatkowate krzesła. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży można wypożyczyć sprzęt do kitesurfingu albo kajak. Niektóre hotele mają w swojej ofercie przejażdżki motorówkami, nurkowanie, snurkowanie, obserwację delfinów, a także łowienie ryb. Infrastruktura turystyczna znajduje się przede wszystkim w południowej części wyspy. Plaże na północy są bardziej dzikie.

Malediwy Humhumale idealnie nadaje się do kąpieli. Woda jest tu krystalicznie czysta i o każdej porze roku osiąga przyjazną dla człowieka temperaturę. Podczas kąpieli trzeba uważać na koralowce znajdujące się w wodzie. Ze względu na wysoką temperaturę i duże nasłonecznienie Hulhumale Malediwy to doskonałe miejsce do plażowania. Należy jednak zaznaczyć, że zakazane jest tu opalanie się w strojach kąpielowych. Wynika to z tego, że Malediwy to kraj muzułmański. Plażowiczki powinny mieć więc na sobie strój zasłaniający większą część ciała niż w Europie. Na wyspie Humhumale znajduje się tylko jedna lokalizacja dla kobiet opalających się w strojach kąpielowych. Jest ona położone w ustronnym miejscu i ciężko ją znaleźć. Osoby, które chciałyby zaznać kąpieli słonecznych, powinny raczej wybrać na miejsce wakacyjnego wypoczynku inną plażę.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Czy plaża Hulhumale Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Wybierając się na wyspę Hulhumale, można zabrać ze sobą dzieci. Na wyspie znajdują się nowoczesne place zabaw, a tutejsze hotele oferują liczne atrakcje dla najmłodszych odwiedzających. Hulhumale, w porównaniu do stolicy Malediwów Male, stanowi wręcz oazę spokoju. Na plażach nie ma tak dużych tłumów jak w Male. Nie spotkamy tu też grup imprezowiczów. W takich warunkach dużo łatwiej upilnować swoje pociechy.

Wiele rodzin decydujących się na wyjazd z dziećmi przykłada dużą wagę do kwestii czystości. Wadą Hulhumale Malediwy jest to, że plaża nie należy do najczystszych. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre hotele posiadają swoje prywatne plaże, które sprzątane są na bieżąco, aby zapewnić turystom jak największy poziom higieny. Właśnie taką plażę najlepiej wybrać, podróżując z dziećmi.

Plaża Hulhumale Beach

Plaża Hulhumale Beach / shutterstock.com / Shevchenko Andrey

Nasza ocena plaży Hulhumale Beach

Hulhumale Malediwy to doskonała destynacja dla miłośników egzotyki. Urokliwa laguna, tropikalna roślinność, przeźroczysta turkusowa woda sprawiają, że miejsce to zachwyca turystów swoim pięknem. Jest to jedna z ciekawszych plaż na Malediwach. Infrastruktura turystyczna na Hulhumale znajduje się na dobrym poziomie. Dotyczy to zarówno obiektów noclegowych, jak też lokali gastronomicznych, w których możemy skosztować kuchni z różnych krajów azjatyckich. Plaża Hulhumale nie należy do bardzo zatłoczonych, więc każdy turysta szukający spokoju podczas wakacji, będzie się tu czuł doskonale. Dużą zaletą plaży Hulhumale jest również obecność lokalnego folkloru. Plaża ta odwiedzana jest chętnie przez lokalnych mieszkańców. Przyjeżdżając na Hulhumale Malediwy, mamy pewność, że nie będą otaczali nas wyłącznie turyści, jak to często ma miejsce w przypadku wielu popularnych destynacji, ale również poznamy nową, nieznaną nam kulturę.

Plaża Hulhumale nie jest na pewno dobrym wyborem dla osób, które chciałyby poświęcić swoje wakacje na intensywną rozrywkę. Miejsce to jest idealne dla rodzin z dziećmi lub starszych osób, ale nie sprawdzi się dobrze na huczne imprezy. Dla wielu osób wadą będzie zakaz spożywania alkoholu i brak możliwości opalania się w skąpych strojach. Niektórzy turyści łamią zakaz opalania w bikini. Nikt nie jest za to karany więzieniem. Powinniśmy jednak uszanować lokalną kulturę i stosować się do obowiązujących zakazów.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.