Plaża Mudhdhoo Beach - Malediwy

Skopiuj link do tej plaży

Na ciepłych wodach w otoczeniu plaż Malediwów leży wyspa Mudhdhoo. Ten prywatny i ekskluzywny tropikalny raj oferuje zapierające dech w piersiach widoki oraz odosobnione położenie, które sprawi, że poczujesz się spokojny. Malediwskie kurorty, takie jak Mudhdhoo Island Resort, są niczym wyborne wino – to połączenie wiekowych tradycji z nowoczesnymi wygodami. Ta rajska plaża na Malediwach została zaprojektowana tak, aby ukoić zmysły i przenieść Cię w inny świat wolny od niepowodzeń i stresu.

Mudhdhoo to mała wyspa położona na północ od wyspy Thulhaadhoo w Atolu Laamu na Malediwach. Znajduje się w odległości 3 kilometrów od Thulhaadhoo i można się na nią dostać wyłącznie łodzią. Wyspa Mudhdhoo, z jej nieskazitelnie czystą wodą i piaskiem, stała się popularnym miejscem turystycznym zarówno wśród miejscowych, jak i obcokrajowców. Wyspa była kiedyś pełna palm i krzewów. Przy tej plaży można bezpiecznie surfować.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Opis plaży Mudhdhoo Beach

Malediwy to wyjątkowo piękny kraj składający się z 26 atoli i prawie 1300 wysp, a to wszystko w otoczeniu Oceanu Indyjskiego. Mudhdhoo to jedna z wysp położona na atolu Baa, który w 2011 r. został wpisany na listę rezerwatów UNESCO. Na obszarze tym występuje bogata różnorodność życia podwodnego - ok 1200 rodzajów ryb rafowych oraz ponad 250 gatunków koralowców. Wyspa Mudhdhoo otoczona jest pierścieniem malowniczej rafy i turkusową laguną, ponadto może pochwalić się białymi, piaszczystymi plażami oraz krystalicznie czystą wodą. To wszystko sprawia, że odwiedzający ją turyści czują się tu jak w tropikalnym raju. 

Mudhdhoo Beach plaża

Mudhdhoo Beach plaża / shutterstock.com / Donlawath S

Atrakcje na plaży

Mudhdhoo na Malediwach oferuje prywatną plażę oraz jeden z największych w okolicy basenów bez krawędzi, który zajmuje powierzchnię 750 km. Niezapomnianą atrakcją jest jedyne w swoim rodzaju Spa Devarana, które zostało umiejscowione wśród koron drzew pośrodku gaju kokosowego. Znajduje się tam sześć gabinetów zabiegowych, w których można skorzystać mi.in z łaźni tureckiej oraz relaksujących masaży w otoczeniu śpiewu ptaków i szumu pobliskich drzew. Na plaży znajduje się również siłownia, oświetlone korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki (również plażowej), bilard, kino, centrum fitness, biblioteka, można też skorzystać ze sprzętu do pływania, do nurkowania oraz z dostępnych na miejscu rowerów. Znajdziemy tu bary oraz restauracje, które serwują wiele wykwintnych dań kuchni międzynarodowej, jak również lokalne przysmaki. 

Przejrzyste i czyste wody to idealne warunki do nurkowania z możliwością obserwacji egzotycznej fauny - można tu spotkać płaszczki, błazenki, wiele gatunków kolorowych rybek, żółwie, ale też wieloryby, czy rekiny rafowe. Poszukiwacze większych wrażeń mogą też odwiedzić niedaleko położoną Zatokę Hanifaru, która znana jest z miejsc lęgowych rekinów siwych i wielorybich.

Ale nie tylko nurkowanie i sporty wodne dostarczają wielu wrażeń oraz radości, czasami wystarczy zwykły spacer po plaży, aby napawając się widokiem krabów, nietoperzy, czy kolorowych papug móc odpocząć i poczuć się wyjątkowo w tym egzotycznym miejscu.  

Jednak największą atrakcją wyspy Mudhdhoo jest niewątpliwie to, że przy sprzyjających okolicznościach można zobaczyć tu jedno z najbardziej bajkowych zjawisk na świecie - święcącą niebieską plażę A to wszystko za sprawą lingulodinium polyedrum  - mikroskopijnych roślinnych organizmów, u których ruchy wody wywołują bioluminescencję. Przepływające obok ryby lub ruchy ludzkich stóp, czy dłoni powodują ich podrażnienie i w efekcie lucyferyna (substancja zawarta w ich ciele) zmienia się w oksylucyferynę, która daje piękne turkusowe światło. Przy dużej ilości tych żyjątek, zgromadzonych w jednym miejscu, mamy możliwość obejrzenia niezwykłego świetlnego spektaklu. Co ciekawe, takie zjawisko można czasami zaobserwować również w Polsce, ostatni raz miało to miejsce w Zatoce Puckiej w okolicach Rewy, gdzie małe organizmy planktonowe (bruzdnice) świeciły zielonym światłem. 

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Czy plaża Mudhdhoo Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Zdecydowanie plażę Mudhdhoo można polecić dla rodzin z dziećmi. Wspólne pływanie, zabawy na plaży, wycieczki rowerowe, poznawanie nowych gatunków roślin i zwierząt, to z pewnością sprawi, że najmłodsi również będą mieli dużo zabawy i frajdy ze wspólnego wyjazdu. Na wyspie dodatkowo maluchy mają do dyspozycji bardzo dobrze wyposażony plac zabaw oraz mini klub, w którym pod opieką wykwalifikowanych opiekunów prowadzone są różnego rodzaju ciekawe zajęcia dla dzieci w wieku 4-12 lat. Dzieci młodsze mogą przebywać na terenie kluby tylko pod opieką rodzica lub opiekuna. Ponadto, jeżeli jest taka potrzeba, to za dodatkową opłatą można wynająć opiekunkę dla dziecka na określoną liczbę godzin. Także nie ma tu czasu na nudę, a wyspa jest przyjazna zarówno dla małych, jak i dużych poszukiwaczy przygód. 

Plaża Mudhdhoo Beach

Plaża Mudhdhoo Beach / shutterstock.com / Donlawath S

Nasza ocena plaży Mudhdhoo Beach

Malediwy z wyspą Mudhdhoo to idealne miejsce dla miłośników egzotycznych klimatów, opalania się oraz wszelkich wodnych atrakcji, począwszy od pływania łódką, a na nurkowaniu w pobliskich rafach kończąc. Wspaniałe zachody słońca, piękny nadmorski krajobraz, nowoczesna infrastruktura turystyczna, która zapewnia dużą prywatność, spokój, ciszę oraz niezwykłe widoki, to wszystko sprawia, że miejsce jest wyjątkowe. Wypoczynek na wyspie na pewno będzie udany, a fantastyczne wspomnienia z pobytu pozostaną w pamięci na długo.

Warto się pospieszyć, bo z napływających informacji, jakie pojawiają się w mediach wynika, że rajskie wyspy w niedługim czasie zatoną. Czy to tylko taki chwyt marketingowy, czy jednak prawda, nie wiadomo...Na pewno faktem jest to, że prawie 80% wysp na Malediwach znajduje się tuż nad powierzchnią oceanu. Zachodzące szybko zmiany klimatyczne na świecie - ocieplenie klimatu, silne i gwałtowne deszcze oraz stale podnoszący się poziom wód oceanicznych stanowi dla nich poważne zagrożenie. Na pewno nie stanie się to z dnia na dzień, niemniej jednak warto wybrać się w ten przepiękny zakątek świata już teraz i spędzić tam wymarzone wakacje. 

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.