Plaża Dhigurah Island Beach - Malediwy

Skopiuj link do tej plaży

Wyspa Dhigurah to mała wyspa kurortowa położona na południowym skraju Atolu Ari, około 110 km na południe od Male. Jest to prawdziwy raj podwodnych przygód z niesamowitą różnorodnością życia morskiego i ekscytującym doświadczeniem w postaci nurkowania w wodach oceanu, tuż przy jednej z plaż Malediwów. Ponadto występują tu rzadkie czarne rekiny rafowe, ogromne żółwie i płaszczki, co gwarantuje wiele niezapomnianych emocji nurkowych w pobliżu miejsca jakim jest plaża Malediwy Dhigurah. Trzeba mieć jednak na uwadze, że przy tej plaży żyją prawdziwe rekiny.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Opis plaży Dhigurah Island Beach

Dhigurah Island to niewielka wyspa położona w południowej części atolu Ari. Znajduje się ona ok. 100 km na południowy-zachód od stolicy Malediwów Male. Swoim kształtem wyspa przypomina maczugę. Rozciąga się ona na długości ponad 3 km i jest jedną z najdłuższych wysp na Malediwach. W skrajnym miejscu jej szerokość osiąga niemal 300 m. Północna część Dhigurah Island jest zdecydowanie szersza. Tam właśnie znajduje się niewielka, licząca ok. 600 mieszkańców, osada. Jej mieszkańcy, poza oferowaniem usług turystom, zajmują się głównie rybactwem. Im dalej na południe, tym wyspa staje się coraz węższa, a zamiast zabudowań pojawia się las. Południowy skrawek wyspy o długości niemal 900 m, to niezalesiony, pokryty piaskiem cypel. Malediwy Dhigurah Island ze wszystkich stron otacza plaża. Wyjątkiem jest tu północny skraj wyspy, gdzie znajduje się niewielki port.

Na plaży Dhigurah Island przez cały rok panuje tropikalna pogoda. Temperatura powietrza waha się tu pomiędzy 27, a 30 stopni C. Najlepiej odwiedzić wyspę w między listopadem, a marcem, kiedy trwa pora sucha. W październiku i listopadzie na plażach zbierane są duże ilości planktonu, co sprawia, że ocean przybiera specyficzny odcień, który nocą oświetla wodę.

Dhigurah Island Beach plaża

Dhigurah Island Beach plaża / shutterstock.com / Kertu

Atrakcje na plaży

Dhigurah Island stanowi jeden z najpiękniejszych zakątków Malediwów, niezwykle cenny pod względem przyrodniczym. Aż dwie trzecie obszaru wyspy stanowi tropikalny las. Wyspa znana jest z tego, że wody wokół niej zamieszkuje przez cały rok największy przedstawiciel rekinów - rekin wielorybi osiągający 12 metrów długości. Można zobaczyć go nawet spacerując po plaży. Występują tu również niezwykle rzadkie czarne rekiny rafowe, płaszczki, olbrzymie żółwie, manty, błazenki, różne gatunki papug oraz wiele innych rzadko spotykanych gatunków.

Dhigurah Island Malediwy to doskonałe miejsce do plażowania. Należy jednak zaznaczyć, że zakazane jest tu opalanie się w strojach kąpielowych. Wynika to z tego, że Malediwy to kraj muzułmański. Plażowiczki powinny mieć więc na sobie strój zasłaniający większą część ciała niż w Europie. Jedynym wyjątkiem jest niewielka plaża bikini znajdująca się w szczególnie ciekawej części wyspy na jej południowym skraju, mniej więcej godzinę drogi spacerem od osady. Plaża ta przypomina mierzeję. Ocean po obu jej stronach na dużej szerokości jest bardzo płytki, dlatego miejsce to świetnie nadaje się do pływania. Woda wokół plaży jest krystalicznie czysta, a jej temperatura sprawia, że idealnie nadaje się do pływania. Duża odległość od ośrodków miejskich gwarantuje, że plaża Dhigurah Island jest idealnym miejscem do obserwowania gwieździstego nieba.

Infrastruktura turystyczna na Dhigurah Island jest skromna. Turyści mogą zamieszkać w kilku hotelach, z których większość posiada trzy gwiazdki. Restauracje znajdują się w hotelach. W wiosce funkcjonuje też kilka kawiarni. Plaże znajdujące się nieopodal obiektów noclegowych wyposażone są w leżaki. Na wyspie znajduje się centrum nurkowe organizujące dla turystów wycieczki podwodne, safari naukowe, a także pikniki na piaszczystych ławicach. Bez problemu można zaopatrzyć się w sprzęt do nurkowania lub kajak. Do wypożyczenia dostępny jest również sprzęt do wakeboardingu, żeglarstwa, nart wodnych i innych sportów wodnych.

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.
Czy plaża Dhigurah Island Beach jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi?

Malediwy Dhigurah Island nie posiada rozbudowanej infrastruktury turystycznej stworzonej pod przyjazdy rodzin z małymi dziećmi. Oczywiście nie oznacza to, że miejsce to nie nadaje się na rodzinny wypoczynek. Przede wszystkim plaże otaczające wyspę przypadną do gustu rodzicom, którzy chcieliby zorganizować dzieciom wypoczynek na wzór skautowski. To świetne miejsce do nauki dzieci sportów wodnych i wspólnego urządzania pikników. Wyspa ze względu na niewielką ilość odwiedzających wyspę turystów i mały rozmiar, może sprawiać wrażenie bezludnej, co będzie dla dzieci dodatkową atrakcją. Dużą zaletą, jeśli chodzi o podróże z dziećmi, będzie panująca na wyspie czystość. Plaże są tu dużo bardziej czyste niż w większych kurortach położonych na Malediwach, przez co zapewniają wysoki komfort pobytu i bezpieczeństwo dla dzieci.

Plaża Dhigurah Island Beach

Plaża Dhigurah Island Beach / shutterstock.com / Kertu

Nasza ocena plaży Dhigurah Island Beach

Dhigurah Island to idealne miejsce dla osób chcących zaznać spokoju w samotności. Wyspa położona jest z dala od zgiełku cywilizacji. Turyści odwiedzają ją rzadko, a plaże nigdy nie są zapełnione. Największą wadą Dhigurah Island jest bardzo słabo rozbudowana infrastruktura turystyczna. Zdecydowanie nie jest to miejsce dla osób lubiących wypoczynek w luksusowych warunkach. To co dla wielu osób jest wadą, dla innych może być jednak zaletą. Jeżeli ktoś stawia kontakt z przyrodą na pierwszym miejscu, Dhigurah Island Malediwy będzie idealnym wyborem. Jako wadę plaży Dhigurah Island można wskazać zakaz spożywania alkoholu i brak możliwości opalania się w skąpych strojach, co wynika z zasad panującej tam religii. Na wyspę raz dziennie ze stolicy Malediwów kursuje motorówka. Podróż trwa ok. dwóch godzin. Istnieje też możliwość przylotu niewielkim samolotem. 

Zobacz oferty już od 6 001 zł za os.