Gdzie jechać wiosną na wakacje Zobacz najlepsze kierunki na wczasy na wiosnę

Gdzie jechać wiosną na wakacje? ☀️ Zobacz najlepsze kierunki na wczasy na wiosnę

Wiosna to najlepszy moment na wakacje w ciepłych krajach – sezon wciąż jeszcze się nie rozpoczął, zatem ceny wyjazdów są niższe, a kolejki do lokalnych atrakcji nie zbyt długie. Z kolei my – już zmęczeni widokiem codziennej szarugi. Przełamaniem ponurej aury, która towarzyszyła nam przez ostatnie długie tygodnie, będą z powodzeniem wakacje w słonecznym kraju. Sprawdź, który kierunek wybrać.

Marzec

Większość marca objęta jest jeszcze kalendarzową zimą, ale już jesteśmy w stanie dostrzec pierwsze oznaki budzenia się przyrody do życia, na co z utęsknieniem czekaliśmy od dobrych kilku miesięcy. Jednak nim zawieje cieplejszy wiatr, musimy jeszcze trochę poczekać, bowiem temperatury marcowe nie rozpieszczają – szczególnie nocą, kiedy to zdarzają się jeszcze mrozy. Jednak istnieje wiele krajów, które ugoszczą nas swoim ciepłem nawet o tej porze roku.

Jeśli spragniony jesteś wypoczynku na gorącym piasku, powinieneś celować w kontynent afrykański. Jest to idealna pora na zwiedzanie państw i wysp afrykańskich – bardzo słoneczną i gorącą pogodę zastaniesz w Egipcie, Tunezji oraz na Mauritius. Jeśli chcesz mieć gwarancję udanego wypoczynku i zastanawiasz się gdzie na wiosnę na wakacje, pewną, sprawdzoną opcją będzie również Dubaj.    

Egipt

Egipt
Egipt / iStock.com / Konoplytska

Egipt – temperatura w marcu oscyluje tutaj w granicach 22,3°C – 26,6°C, ale zdarzają się i skoki do 29°C. Zatem statystycznie nie są to jeszcze upały, ale przyjeżdżając tu wprost z Polski, gdzie panują nadal iście zimowe warunki  atmosferyczne, trudno jest nie poczuć różnicy na własnej skórze. Są to warunki idealne, by już móc ogrzać się po mroźnych tygodniach spędzonych w naszym kraju, ale jednocześnie nie na tyle upalne, by kontrast między zmianą odczuwalnej temperatury między oboma poszczególnymi krajami był nieprzyjemny.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Takie warunki sprzyjają spokojnemu, niespiesznemu zwiedzaniu – można wykorzystać na nie zarówno cały dzień (bez konieczności chowania się w cień w godzinach południowych), jak i nocą, która jest już całkiem ciepła. A zwiedzać zdecydowanie jest co – Egipt to jeden z największych krajów w całej Afryce, sowicie ozdobiony zróżnicowaną przyrodą (w niektórych miejscach nadal dziką!) z bogatą historią i gościnnymi, chętnie dzielącymi się nią mieszkańcami.

Dubaj

Dubaj
Dubaj / iStock.com / frantic00

Dubaj to doskonały kierunek dla zmarźluchów, którzy mają dosyć trwającej w Polsce zimowej szarugi. Po przyjeździe z dużym prawdopodobieństwem zastaną Cię tu temperatury bliskie 29°C – brzmi jak opcja na wakacje wiosną dla osoby spragnionej rychłego wygrania się w upalnym słońcu. Choć paradoksalnie są one jednymi z niższych możliwych panujących w tym kraju. W lipcu bowiem byłoby to już 40°. Zatem nic w tym dziwnego, że najwięcej wycieczek biura podróży oferują w pierwszych miesiącach w roku.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Dla nas, Europejczyków, marcowa dubajska pogoda i tak identyfikowana jest już jako upał, ale wciąż na tyle  znośny, by móc zachować złoty środek pomiędzy wylegiwaniem się na ciepłej plaży (bez obaw o nagle załamanie pogody), a zwiedzaniem możliwym praktycznie przez całą dobę. No, może z małą przerwą na obiad w lokalnej restauracji – tamtejsza kuchnia, mieszana z libańską, zachwyca rozmaitością smaków lub – dla ochłody – nurkowanie wśród rad kolarowych.

Tunezja

Tunezja
Tunezja / iStock.com / CIPhotos

Choć temperatura w Tunezji nie należy do tych upalnych, wciąż jest to dobry wybór, jeśli chodzi o wczasy na wiosnę. Jednak wciąż jest tu zimą bardzo ciepło, a pogoda nie psuje wypoczynku w promieniach słońca. Uśredniona temperatura w Tunezji w marcu wynosi 16 stopni, a do tego mamy statycznie 24 (na 31) słoneczne, bezchmurne dni, co przekłada się na warunki optymalne zarówno dla aktywnego zwiedzania, jak i spokojnego odpoczywania nad basenem czy na plaży. Nawet jeśli nie w skąpym bikini, to i tak nieco bardziej zakryty ubiór nie przeszkadza w łapaniu pięknej opalenizny na twarzy.

od:
1 598 zł
Wakacje w Tunezji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Tunezji!

Sam kontakt z piaskiem i wodą również działa wyjątkowo relaksująco – a to z plażowych kurortów przy Morzu Śródziemnym Tunezja słynie przecież najbardziej. Dużym plusem wybrania tego terminu na wakacje wiosną w Tunezji, jest… brak tłumów. Marzec wypada poza sezonem, co przekłada się również na niższe ceny w miejscowościach turystycznych.

Mauritius

Mauritius
Mauritius / iStock.com / Nuture

Uważa się, że Mauritius jest całorocznym kierunkiem wycieczki – to wyspa z łagodnym klimatem zwrotnikowym morskim, umożliwiającym efektywne wypoczywanie w dowolnym miesiącu. Jednak chcąc trafić na optymalne warunki pogodowe jednocześnie ponosząc niskie koszty za wakacje, warto rozważyć marzec na Mauritiusie, zastanawiając się gdzie wiosną na wczasy najbardziej opłaca się pojechać.

od:
4 998 zł
Wakacje na Mauritius

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Mauritius

Pory roku na Mauritiusie są dwie (ciepłe i wilgotne lato od listopada do kwietnia oraz nieco chłodniejsza zima od czerwca do września) – odwrotne do tych panujących aktualnie w Polsce. Zatem marzec mieści się w porze letniej -podczas gdy w Polsce wciąż zmagamy się z ponurymi marcowymi dniami, na Mauritiusie temperatura zachwyca aż 28 stopniami. Przy czym pamiętać trzeba o dużej wilgotności i występowaniu ryzyka deszczu, ale statystycznie są to 3 do 10 deszczowe dni. Pozostałe natomiast będą słoneczne i powinny wystarczyć na spacery po lokalnych targach, by spróbować lokalnych świeżych owoców, takich jak kokosy, ananasy czy banany oraz by zwiedzić atrakcje w okolicy. Tym bardziej, że kolejki o tej porze roku (poza sezonem dla tego kierunku podróży) nie powinny być długie.

Sprawdź jeszcze gdzie jechać na wakacje w marcu

Kwiecień

Kwiecień jest miesiącem, w którym wiosna w Polsce dopiero się rozgaszcza. Coraz częściej dostrzegamy przebłyski promieni słonecznych, jednak temperatura wciąż daleka jest od rozpieszczającej – zamiast podmuchów ciepłego powietrza, częściej możemy doświadczyć arktycznego chłodu – nocą zdarzają się jeszcze przymrozki, a nawet opady śniegu. Standardowa temperatura w ciągu dnia w kwietniu oscyluje w granicach 12°C. W naszym kraju zdecydowanie jeszcze się nie ogrzejemy. Dlatego jest to doskonały moment, by zaplanować wakacje wiosną. Są bowiem kraje, w których – podczas gdy u nas nie jest najcieplej – bywa wręcz upalnie.

Z racji, że w Ameryce Północnej nie ma jeszcze pory deszczowej, jest to ostatni moment, gdy można pozwolić sobie na zwiedzanie w przyjemnych warunkach Dominikany, ale także Kuby czy Meksyku. Wczasy na wiosnę warto zaplanować również w Katarze.

Katar

Katar
Katar / iStock.com / boule13

Kwiecień to dobry moment na wakacje w Katarze, w którym już miesiąc wcześniej skończyła się chłodna pora roku (trwająca 3,1 miesiąca, podczas której temperatura wynosiła średnio 14-22 stopnie). Wówczas zaczął się okres ciepły – Katar w kwietniu to miejsce wprost stworzone dla miłośników intensywnego plażowania. Słupki rtęciowe pokazują wówczas do 30°C. To miesiąc, w którym dopiero zaczynają się upały, zatem pogoda nie uniemożliwia całodniowej aktywności pod gołym niebem, a jednocześnie pozwala wygrzać zmarznięte ziało po naszej polskiej zimie.

od:
3 910 zł
Wakacje w Katarze

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Katarze

Mimo że jest gorąco, to również powietrze jest dość suche, co przekłada się na większy komfort podczas chociażby zwiedzania tego orientalnego i bogatego kraju – nawet gdy trafi się akurat na wyjątkowo mocne fale upałów. Również zażywanie kąpieli słonecznych nie jest utrudniane przez wątpliwe warunki pogodowe, bowiem możesz mieć niemalże całkowitą pewność, że tutejsze plaże ogrzewane są słońcem na bezchmurnym niebie przez średnio 29 dni w ciągu tego miesiąca. Zabierz tylko ze sobą mocny krem z filtrem!

Meksyk

Meksyk
Meksyk / iStock.com / SergeYatunin

Kwiecień jest również jednym z dwóch najcieplejszych miesięcy w Meksyku (obok maja). Średnia temperatura, jaka zastaniesz tu w tym miesiącu to 23°C, a najwyższą odnotowana 35°C. Pogoda w Meksyku latem rzadko (praktycznie nigdy) tu nie zawodzi. Choć trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w zależności od regionu, może się ona trochę różnić. Tym samym temperatura odczuwalna w północnej i środkowej części Meksyku leżącej w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego w kwietniu prawdopodobnie będzie nieco inna niż w okolicy choćby Półwyspu  Kalifornijskiego (klimat skrajnie suchy).

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

Jednak wszystkie części kraju łączy to, że charakteryzują się umiarkowanymi warunkami atmosferycznymi – jeśli zatem marzy Ci się wypoczynek bez obaw o nagle zepsucie planów spowodowane nieoczekiwaną zmianą pogody, Meksyk jest odpowiedzią na Twoje pytanie, gdzie na wakacje na wiosnę w ciepłe kraje najbardziej warto się udać.

Dominikana

Dominikana
Dominikana / iStock.com / nantonov

W kwietniu słonecznie jest również na Dominikanie. Nawet mimo niskiego sezonu turyści nie mogą narzekać tu na brak atrakcji. A wszystko to w akompaniamencie przepięknej pogody, która aż prosi o spacer wzdłuż szerokiej plaży pokrytej nagrzanym piaskiem.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Kierunek ten można polecać praktycznie w ciemno – jest gwarancją, że wczasy na wiosnę będą udane. Oprócz plażowania na dominikańskich plażach kuszącą opcją dla wczasowiczów są również kąpiel w ciepłym Morzu Karaibskim z krystaliczną wodą oraz sporty wodne, m.in. nurkowanie, snorkeling czy pływanie łódkami. Temperatury na Dominikanie sięgają do 30°C. Odrobiny cienia można szukać pod palmami ulokowanymi nad brzegiem morza.

Kuba

Kuba
Kuba / iStock.com / Jean-Claude Caprara

Podczas gdy w kwietniu w Polsce wiosna dopiero stawia pierwsze kroki, to na Kubie jest już środek sezonu letniego. To okres, gdy warunki panujące na Kubie najbardziej sprzyjają udanemu wyjazdowi. Nie ma bowiem wówczas huraganów i obfitych deszczów. Średnia temperatura powietrza wynosi aż 29°C, natomiast wody 26°C. Deszcz zastać możemy zaledwie przez 3-4 dni w tym miesiącu.

od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Kuba znajduje się w Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim, co wróży nie tylko wspaniałą pogodę, ale również typowe dla Karaibów piaszczyste plaże rozciągające się nawet do kilku kilometrów. Oprócz nich wśród odwiedzić również słynne Hawanę i Santiago, gdzie średnia temperatura wynosi 25 stopni.

Zobacz także gdzie na wakacje w kwietniu warto pojechać

Maj

Maj to ostatni miesiąc tuż przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym – bilety wciąż dostaniemy w niższej cenie. Biura podróży mają w tym okresie wiele promocji i okazji last minute. Dlatego to dobry moment na zaplanowanie, jak spędzimy wakacje w ciepłych krajach wiosną. Dobry plan to warunek konieczny, by majówka za granicą byka udana.

Przed wyborem kierunku, oprócz cen biletów lotniczych, kieruj się również prognoza pogody przewidywanej dla danego kraju – w niektórych, podobnie jak w Polsce, będzie to wciąż aura zimowa. Natomiast piękną wakacyjną opaleniznę, którą będziemy prezentować jeszcze przed nadejściem lata w Polsce, przywieziemy sobie z Azji. W maju warto wybrać się do Turcji, Omanu oraz Izraela. Także Cypr nie rozczaruje nas w tym okresie temperaturami powietrza. W Polsce wiosna dopiero będzie rozkwitać, a Ty znajdziesz się w idealnym miejscu i idealnej porze na plażowanie i kąpiele w morzu.

Cypr

Cypr
Cypr / iStock.com / tupungato

Cypr w maju jest już gotowy na przyjęcie turystów. To zdecydowanie lepsza pora na odwiedzenie wyspy niż późniejsze miesiące obejmujące kalendarzowe lato. Średnia temperatura w tym miesiącu wynosi wtedy 23 stopnie. Woda jest nadal dosyć chłodna, ale już pozwala na pierwsze kąpiele – jej temperatura sięga do 20°C. Wiosenne wakacje warto wybrać w Pafos lub Larnace.

od:
1 099 zł
Cypr na wakacje!

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Cyprze!

Cypr to trafny wybór zarówno jeśli jedziesz na luźny wyjazd ze znajomymi, jak i z rodziną i dziećmi – szeroki wachlarz atrakcji oraz dużą liczba zabytków zapewnia udany pobyt niezależnie od grupy wiekowej. Największą zaletą wybrania tego kierunku, są niskie koszty całego wyjazdu – Ceny obowiązujące na Cyprze nie należą do wysokich.

Turcja

Turcja
Turcja / iStock.com / frantic00

W maju warto wybrać się także na słoneczne wakacje do Turcji. Majówka w Turcji to idealny moment na zwiedzanie, nawet to obejmujące dłuższe trasy – bowiem temperatura wciąż nie należy jeszcze do upalnych, ale jest już na tyle ciepło, by promyki słońca mogły umilać spacery wzdłuż Stambułu.

od:
1 300 zł
Wakacje w Turcji

Zobacz najlepsze oferty na wakacje w Turcji!

W Turcji w maju jest, uśredniając, temperatura powietrza 23°C-25°C w cieniu, a wody około 19°C, więc morze jest już odpowiednie nagrzane do kąpieli. Świeże tureckie powietrze, zielone tereny oraz plaże w Turcji zachęcają by spędzić maj na wycieczkach rowerowych i na spacerach, ale także wygrzewając się na piasku.

Oman

Oman
Oman / iStock.com / 2Good2BeReal

Jeśli zastanawiasz się, gdzie wiosną na wakacje się wybrać i jesteś fanem upałów z prawdziwego zdarzenia, Oman powinien być satysfakcjonującym wyborem. Bowiem majowa temperatura sięga tam aż  średnio 38 stopni. Natomiast zdarzały się i dni, w których było to… 50°C. Natomiast w nocy niewiele mniej 30°C.  Temperatura wody w dzień to około 29°C.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Jeśli byłeś jedną z tych osób, które pogody w Polsce miały już serdecznie dość, taki przyjemny przeskok w górach rozgrzewający całe ciało, powinien naładować Twoje baterie.

Pod względem turystycznym kraj nie jest mocno zatłoczony, więc tym bardziej warto sprawdzić, co ma do zaoferowania ten egzotyczny kierunek.

Izrael

Izrael
Izrael / iStock.com / RudyBalasko

To jeden z ciekawszych kierunków na wakacje wiosną. Choć do niedawna kojarzył się turystom z miejscami przesiąkniętymi kultem religijnym. A tak naprawdę jest to kraj posiadający również piękne plaże, różnorodność przyrodniczą, rozbudowaną architekturę czy w końcu pyszną, tradycyjną kuchnię, której warto skosztować.

od:
3 999 zł
Wakacje w Izraelu

Sprawdź najlepsze oferty na wycieczki objazdowe w Izraelu

W maju temperatura w Izraelu nie jest jeszcze tak upalna, jak latem, ale już na tyle wysoka (wynosi 26 stopni), by móc czerpać w pełni z aktywnego plażowania. A później szukać ochłody w surfowaniu w Morzu Śródziemnym. Warunki te sprzyjają również zwiedzaniu, w którym na pewno warto uwzględnić Jerozolimę i rezerwat En Gedi.

Czytaj też gdzie najlepiej jechać na wczasy w maju

Czerwiec 

Choć, czerwiec zawiera dwie graniczące pory roku, tj. jego ostatni tydzień rozpoczyna w Polsce kalendarzowe lato, wciąż nie daje nam gwarancji doskonałej pogody, decydującej przecież w dużej mierze o udanym urlopie. Dużo bardziej bezpiecznym pomysłem, gdzie na wiosnę na wakacje (również tą późną), będzie udać się w inne rejony świata, co do których nie ma wątpliwości, że przywitają nas słońcem i wysokimi liczbami na słupku rtęciowym, które zachęcają do wypoczynku – zarówno leniuchowania na plaży, jak i zwiedzania.

Semestr szkolny jeszcze się nie skończył, zatem wciąż masz szanse na uniknięcie tłumów, a przy tym na złapanie dobrej okazji cenowej. Szczególnie, jeśli masz możliwość spakować się i pojechać w ciągu kilku dni – w takim razie to właśnie dla Ciebie stworzona została opcja last minute, dzięki której możesz oszczędzić nawet połowę kwoty za wycieczkę.

Bułgaria

Bułgaria
Bułgaria / iStock.com / Larysa Pashkevich

Czerwiec to jeden z tych miesięcy, obok lipca i sierpnia, w których w Bułgarii jest najcieplej.

Jeśli w Twojej głowie nieustannie krążą słowa, takie jak wakacje, wiosna i nie wiesz, jak je połączyć, rozwiązaniem może być właśnie ten kierunek. Większość czerwca wciąż obejmuje kalendarzową wiosnę. Co prawda Bułgaria jest jednym z popularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków, ale z racji, że wakacje w szkole jeszcze się nie zaczęły, trafisz tam tuż przed sezonem. To ostatni moment, by na spokojnie pozwiedzać oraz w pełni czerpać z ciepłej, słonecznej pogody charakterystycznej dla klimatu umiarkowanego występującego w tym kraju.

od:
1 358 zł
Wakacje w Bułgarii!

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne do Bułgarii

Czerwcowa temperatura w Bułgarii po stronie wybrzeża waha się w granicach 24-26 stopni Celsjusza, jeśli chodzi o powietrze i 18-22 stopnie, jeśli mowa o wodzie. Natomiast w głębi lądu będzie to około 21°C, choć uzależnione jest to w dużej mierze od wysokości nad poziomem morza. Varna, Burgas, Słoneczny Brzeg – to tylko część ożywiających po ziemie destynacji, które w czerwcu oferuje Ci wybrzeże. Każda z nich obfituje w bułgarską kulturę, z której można czerpać, ucząc się o świecie.

Albania

Albania
Albania / iStock.com / master2

Jesteś fanem wakacji łączących leniwe plażowanie z aktywnym zwiedzaniem? W takim razie, na odpowiedź gdzie na wakacje wiosną w ciepłe kraje, odpowiedź sugerowana dla Ciebie, brzmi: Albania. Piękne plaże w Albanii otaczające miejscowości, w których z kolei nie brakuje znanych na całym świecie zabytków, a wszystko to okraszone wspaniałym bałkańskim klimatem gwarantującym ciepło przez 290 dni w roku.

od:
1 498 zł
Wakacje w Albanii!

Zobacz najciekawsze oferty biur podróży na wakacje w Albanii.

Plaże są tu piaszczyste i kamieniste i niekoniecznie przesadnie zatłoczone. Brzmi to jak plan na idealny wypoczynek? Biorąc pod uwagę panującą wtedy temperaturę – 23 stopnie można przypuszczać, że z dużym prawdopodobieństwem taki właśnie będzie, jeśli zdecydujesz się na podróż właśnie do tego kraju.

Grecja

Grecja
Grecja / iStock.com / adisa

W Grecji średnie temperatury powietrza wynoszą w czerwcu 24-28 stopni. W nocy natomiast jest to spadek do 16-19°C. Jeśli chodzi o wodę w morzu, jest ona już jak najbardziej zdatna do pływania: 19-22 stopnie są ku temu wystarczające i dotyczy to praktycznie całego miesiąca, zatem bez względu na to, czy planujesz wypad na weekend, czy też krótszy pobyt, zarówno Kreta, Kos, Zakynthos czy też Mykonos przywitają Cię słońcem i podarują tym samym piękną opaleniznę.

od:
1 394 zł
Niezapomniane wakacje w Grecji!

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Grecji!

Łagodny śródziemnomorski klimat to gwarancja stabilności pogody, która nie powinna zepsuć Ci planu dnia. Czerwiec jest dopiero swoistym wstępem do greckiego upalnego lata, ale i tak czerwcowe temperą są wówczas jednymi z najwyższych, w porównaniu do pozostałych regionów Europy. Piaszczyste plaże Grecji w akompaniamencie gęstych sosnowych lasów i rwących rzek to tylko część zalet greckich wysp, spośród których część wydaje się wręcz jeszcze nie tknięta ręką człowieka.

Hiszpania

Hiszpania
Hiszpania / iStock.com / Cristian Mircea Balate

Hiszpania to kolejny kierunek wakacji, który nigdy Cię nie zawiedzie. Pogoda w czerwcu jest tu umiarkowana i dosyć przewidywalna, choć nieco różna, w zależności od regionu kraju. Idąc dalej, na północy nad Zatoką Biskajską będzie to około 21°C, a w Madrycie 26°. W nocy temperatura sięga 15°C.

od:
1 299 zł
Wakacje w Hiszpanii

Zobacz oferty na wakacje w Hiszpanii

Jest to miesiąc, w którym wiosna przeobraża się w gorące lato i można obserwować to na każdym kroku. Mnóstwo słońca, letnie festiwale, które prezentują definicję prawdziwej hiszpańskiej fiesty w całej okazałości – naprawdę warto się tu znaleźć późną wiosną.

Sprawdź również dokąd wybrać się jeszcze na wakacje w czerwcu.

Gdzie najlepiej pojechać w marcu?

W marcu, gdy szaruga widoczna za oknem w Polsce nie odpuszcza, warto postawić na Afrykę i wybrać się do upalnego Egiptu, ogrzać na Mauritius bądź w Tunezji, a także odwiedzić Dubaj.

Dokąd wybrać się w kwietniu na urlop?

Aby spędzić kwiecień w słonecznej aurze i zdobyć pierwszą opaleniznę, koniecznie należy zwrócić uwagę na kierunki lotu, takie jak Katar czy też różne regiony Ameryki: Meksyk, Kuba, a może Dominikana? Wszędzie przywitają Cię promienie gorącego słońca.

Jakie kierunki najlepsze na wypoczynek w maju?

Maj to dobry moment na odwiedzenie, tuż przez sezonem kierunków nie dalekich od Europy: Cypru i Turcji, ale także by zaczerpnąć kąpieli słonecznych w Omanie czy Izraelu.

Co wybrać na wczasy w czerwcu?

Czerwiec to ostatni dzwonek, jeśli zależy Ci na wakacjach jeszcze przed pełnią sezonu w gorącej już Bułgarii i Albanii, a także wpaść na fiestę do Hiszpanii lub na grecką Kretę.