Ferie zimowe 2025 - kiedy są i gdzie jechać na ferie 2025

Ferie zimowe 2025 – kiedy są i gdzie jechać na ferie 2025? ☀️

Ferie zimowe to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców czy opiekunów. Początek roku, który nie rozpieszcza w naszym kraju piękną pogodą i słońcem sprawia, że odczuwamy zmęczenie, nostalgię, pragnąc słońca i ciepłych temperatur. Nic więc dziwnego, że doskonałym pomysłem jest spędzenie rodzinnych ferii, pełnych przygód i niezliczonych atrakcji, w jednym z najpopularniejszych, ciepłych krajów świata. Kiedy wypadają ferie 2025 w poszczególnych województwach? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Terminy ferii zimowych 2025

Ferie zimowe 2025 – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie- od 20 stycznia do 2 lutego.

Ferie zimowe 2025 w zależności od podziału administracyjnego w naszym kraju, występują w różnych terminach. Dla takich województw jak: kujawsko- pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie czy wielkopolskie, ferie w 2025 roku będą od 20 stycznia do 2 lutego.

Ferie zimowe 2025 – podlaskie, warmińsko-mazurskie- od 27 stycznia do 9 lutego 

Województwo podlaskie oraz warmińsko-mazurskie jest drugie w kolejności, co do ferii zimowych w naszym kraju. Terminy ferii zimowych 2025 w tych województwach przypadają od 27 stycznia do 9 lutego. To właśnie w tym czasie warto zaplanować wymarzony wypoczynek. 

Ferie zimowe 2025 – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie- od 3 do 16 lutego 

Kiedy są ferie zimowe w 2025 roku w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim oraz zachodniopomorskim? Zimowe wytchnienie dla uczniów przypada w tym rejonie od 3 lutego do 16 lutego. 

Ferie zimowe 2025 – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie- od 17 lutego do 2 marca 

Uczniowie pochodzący z województwa lubuskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego, będą w 2025 roku czekać na swoje ferie zimowe najdłużej. Kiedy są ferie zimowe 2025 w tych województwach? Wyczekiwany moment przerwy w nauce będzie przypadać od 17 lutego do 2 marca.

Gdzie pojechać na ferie 2025? Nasze propozycje na wczasy za granicą w okresie ferii

Tajlandia

Tajlandia jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków świata przez polskich turystów, zwłaszcza na przełomie początkowych miesięcy w roku. Nic więc dziwnego, że wakacje w Tajlandii to idealny pomysł na wypoczynek w związku z feriami zimowymi 2025.

Tajlandia / iStock.com / SCStock

To prawdziwy raj na ziemi, który zachwyca swoim krajobrazem najbardziej wymagających turystów. W Tajlandii doskonałą formę spędzania czasu znajdą dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Kraj zlokalizowany w południowo- wschodniej Azji cieszy piękną, niezawodną pogodą, bez względu na miesiąc, w którym się do niej wybierzemy. Co więcej, Tajlandię można nazwać miejscem turystycznym o niezwykle uniwersalnym charakterze. Przypadnie ona do gustu każdemu, bez względu na jego indywidualne upodobania turystyczne. Jednym słowem- każdy odnajdzie coś dla siebie. Co więcej, cechą charakterystyczną jest niezwykle interesująca, ciekawa i bogata flora oraz fauna. Wyjątkowa roślinność sprawia, że cała rodzina będzie mogła wykonać pamiątkowe, niezwykle egzotyczne zdjęcia w związku z wyjazdem na zimowe ferie 2025.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Najciekawszym miejscem, które warto odwiedzić będąc w Tajlandii, jest rajski archipelag Ko Phi Phi, przez niektórych okrzyknięty najpiękniejszym miejscem świata. To miejsce pełne pięknych, tajskich plaż.

Tajlandia to także kraj dla prawdziwych łasuchów- możemy w niej skosztować pysznej, aromatycznej, egzotycznej kuchni, która uważana jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych na całym świecie.

Oman

Oman będzie doskonałym krajem na zimowe ferie 2025 jeśli szukamy kraju, w którym będziemy mogli poczuć niespotykany w żadnej innej części świata, orientalny klimat. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc, reprezentatywnych dla krajów Bliskiego Wschodu. Co charakterystyczne, Oman zagwarantuje nam niezwykle wysokie temperatury. Na Półwyspie Arabskim odnotowywane są jedne z najwyższych temperatur na świecie.

Oman
Oman / iStock.com / Rhombur

Suchy klimat zwrotnikowy pozwala na odczuwanie ciepłego, upalnego powietrza. Dla ochłody do naszej dyspozycji pozostaje Morze Arabskie oraz urokliwa Zatoka Ormiańska. Co ważne, w okresie stycznia- marca, w którym przypadają ferie zimowe, w Omanie nie napotykamy jeszcze upałów, które utrudniałyby komfortowy wypoczynek. Będąc na wakacjach w Omanie, koniecznie należy odwiedzić jego stolicę- Maskat. To właśnie w niej będziemy mogli poznać bogatą, różnorodną kulturę kraju.

od:
4 500 zł
Wakacje w Omanie!

Sprawdź i wybierz najlepszą ofertę

Do najciekawszych plaż z całą pewnością zaliczyć można Jebel Akhadar, Salala czy Wahiba Sands. Bardzo dużą atrakcją jest połączenie pięknych plaż z monumentalnymi górami. 

Meksyk

Wczasy w Meksyku to doskonały wybór na ferie zimowe dla całej rodziny. Państwo znajdujące się w Ameryce Północnej, to ciekawa propozycja, zarówno pod względem aktywnego wypoczynku, jak również leniwego spędzania czasu.

Meksyk
Meksyk / iStock.com / SHansche

To tak rozległy i ciekawy kraj, że z całą pewnością całe ferie będą wypełnione po brzegi wieloma ciekawymi atrakcjami. Co więcej, może okazać się, że na pobyt w Meksyku warto przeznaczyć więcej czasu. Odwiedzając Meksyk, obowiązkowo powinniśmy zobaczyć jego najbardziej popularne kurorty, takie jak m.in.: Cancun czy Tulum.

od:
4 994 zł
Wakacje w Meksyku

Sprawdź najlepsze oferty na wakacje w Meksyku

To właśnie w Tulum zwiedzić można ruiny starożytnych świątyni Majów. Chcąc poznać kulturę współczesną, lokalne przysmaki i sposób życia lokalnej ludności, warto wybrać się do stolicy- Mexico City. 

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie nie tylko doskonale brzmią, ale także oferują niezwykle ciekawe doznania turystyczne, zwłaszcza na przełomie stycznia- marca. Wyspy Kanaryjskie zawsze będą doskonałym, sprawdzonym sposobem na udane ferie zimowe. Położne są na Oceanie Atlantyckim, przez co wyprawa będzie jedną z najciekawszych, na które możemy zabrać nasze pociechy na zimowy wypoczynek.

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie / iStock.com / Balate Dorin

Co ważne, Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, przez co nie będziemy mieć żadnych problemów z dopełnieniem wszelkich formalności oraz zorganizowaniem całego wyjazdu. W praktyce oznacza to, że by spędzić wymarzone ferie zimowe na popularnych Wyspach Kanaryjskich, nie musimy posiadać paszportu- do legalnego, w pełni komfortowego podróżowania, wystarczy nam jedynie aktualny dowód osobisty. Dzięki temu nie będziemy musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z wyrobieniem paszportów dla siebie i swoich dzieci.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Wyspy Kanaryjskie charakteryzują się bardzo łagodnym i przyjemnym klimatem. Popularne wyspy leżą w strefie klimatu zwrotnikowego. Co więcej, możemy na nich liczyć także na przyjemny, zimny powiew wiatru, przez zimny Prąd Kanaryjski. Pomimo tego, także w styczniu – marcu, gdy u nas panuje zima i ujemne temperatury, na Wyspach Kanaryjskich pogoda zagwarantuje ciepło, słońce i temperatury oscylujące w granicach około 20°C. Będą to z całą pewnością wymarzone ferie zimowe nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców czy opiekunów. Miejsce bowiem oferuję wiele form spędzania czasu wolnego. Możemy postawić na plażowanie i leniwy odpoczynek, a hiszpańskie plaże należą do jednych z najpiękniejszych na świecie. Dla aktywnych osób i dzieci możemy liczyć na ciekawą turystykę oraz poznawanie wyjątkowo atrakcyjnych, klimatycznych zabytków i miejsc. Z całą pewnością warto wybrać się na wakacje Fuerteventura, urlop na Lanzarote, wakacje na Teneryfie oraz wybrać się na urlop na Gran Canarię. Będąc na Wyspach Kanaryjskich, warto poznać lokalne ukształtowanie terenu, kulturę oraz dobytek gromadzony przez lokalną ludność. 

Dominikana 

Dominikana
Dominikana / iStock.com / Preto_perola

Dominikana z całą pewnością to jeden z najbardziej egzotycznych kierunków świata, jakie możemy wybrać na wypoczynek w związku z feriami zimowymi. To część świata, gdzie zimy po prostu nie ma. Dominika położna jest na wyjątkowo malowniczej, popularnej wyspie Haiti.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Zdecydowanie główną atrakcją są wyjątkowe, niespotykane nigdzie indziej czyste, piaszczyste plaże Dominikany. Co więcej, na Dominikanie można także spróbować swoich sił w różnych sportach wodnych, co stanowi niebywałą atrakcję dla dzieci. 

Kuba

Kuba to wyspa, która charakteryzuje się piękną pogodą przez cały rok. Także w styczniu, lutym i na początku marca, kiedy polskie dzieci mają w swojej edukacji zimową przerwę, Kuba jest doskonałym pomysłem na rodzinny wyjazd pełen wrażeń, słońca i oderwania od smętnej pogody, która panuje w naszym kraju w tej części roku.

Kuba
Kuba / iStock.com / iskrinka74

Wybierając wakacje na Kubie, możemy liczyć na wysokie temperatury, nieustające słońce i letni urlop. Niebywałym walorem Kuby jest jej dostęp do Morza Karaibskiego. Wyspa posiada ogromną liczbę kubańskich plaż, przez co turyści zawsze mogą czuć się na wyspie niezwykle swobodnie i komfortowo. Co więcej, autem Kuby jest niespotykana, różnorodna architektura, która na długo pozostaje w pamięci.

od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Na wyspie, przechadzając się lokalnymi uliczkami, możemy napotkać wyjątkowe modele samochodów, które w innych częściach świata można zobaczyć jedynie jako muzealne eksponaty. Wyjazd all inclusive na Kubę będzie więc prawdziwą frajdą także dla małych fanów motoryzacji.

Sprawdź również kiedy są:

Kiedy ferie 2025 w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim?

Województwo kujawsko- pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie jako pierwsze będzie miało zimową przerwę w nauce. Dzieci mogą liczyć na atrakcyjne wyjazdy od 20 stycznia do 2 lutego.

Kiedy ferie 2025 w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim?

Kiedy ferie 2025 będą w województwie podlaskim oraz warmińsko- mazurskim? Dzieci z tego rejonu Polski będą wypoczywać od 27 stycznia do 9 lutego.

Kiedy ferie 2025 w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, zachodniopomorskim?

Województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie są przed ostanie w kolejce do ferii zimowych. W 2025 roku przypadają od 3 do 16 lutego.

Kiedy ferie 2025 w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim?

Kiedy ferie zimowe 2025 przypadają w południowo- wschodniej części Polski? Na wypoczynek dzieci mogą liczyć od 17 lutego do 2 marca.