Ferie zimowe 2030 - kiedy są i gdzie jechać na ferie 2030

Ferie zimowe 2030 – kiedy są i gdzie jechać na ferie 2030? ☀️

Okres ferii zimowych to jeden z najprzyjemniejszych okresów w całym roku. Na ferie z utęsknieniem czekają nie tylko dzieci, ale także ich rodzice, którzy są entuzjastami szusowania na nartach po znanych górskich stokach. Można jednak ferie spędzić w zupełnie inny sposób. Jeśli ktoś pragnie uciec przed śniegiem i mrozem, może na ten czas zaszyć się w gorących kurortach. Kiedy zaczynają się ferie 2030 i gdzie można się wybrać w pojedynkę lub z całą rodziną? Podpowiadamy!

Terminy ferii zimowych 2030

Warto już teraz zorientować się, kiedy są ferie zimowe 2030, aby metodycznie przygotować się do dłuższych eskapad. Jeśli chodzi o terminy ferii zimowych 2030, w każdym województwie wygląda to nieco inaczej. Dzieci mają standardowo dwutygodniową przerwę od zajęć szkolnych, lecz na zimowiska udają się rotacyjnie, czyli w niektórych regionach Polski ferie już będą się kończyły po to, aby w innych dopiero mogły się rozpocząć. Ten system sprawdza się od lat, dzięki czemu możliwe jest rozładowanie ruchu turystycznego w znanych miejscowościach i ośrodkach kolonijnych. Wiele rodzin decyduje się jednak na spędzanie ferii poza granicami kraju, co staje się coraz modniejszą i łatwiej dostępną formą spędzania ferii zimowych, czy letnich wakacji.  

Ferie zimowe 2030 – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Jeśli ktoś zastanawia się, kiedy wypadają ferie 2030 w stolicy, nad polskim morzem lub w okolicach Wrocławia i Opola, powinien zapoznać się z terminarzem, aby niczego nie przegapić. Ferie zimowe 2030 w województwie mazowieckim, opolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim rozpoczynają się już 14 stycznia, a kończą się 27 stycznia. W tym okresie uczniowie z Warszawy, Wrocławia czy Opola nie muszą chodzić do szkoły, mogą natomiast skorzystać z uroków zimy w Polsce, bądź wyjechać z opiekunami w miejsce, gdzie przez cały rok świeci słońce. W ten sposób można cieszyć się feriami tak samo, jak wakacjami w lipcu i sierpniu. Jeśli mieszkasz w którymś ze wskazanych regionów, już teraz możesz planować zimowy wyjazd w roku 2030 i zbierać na niego fundusze. 

Ferie zimowe 2030 – podlaskie, warmińsko-mazurskie

Odpowiedź na pytanie, kiedy ferie zimowe 2030 jest bardzo istotna, jeżeli ktoś chciałby wyrwać się z kieratu codziennych obowiązków i udać na drugi koniec globu. Taką eskapadę trzeba planować z dużym wyprzedzeniem, więc warto już teraz rozpocząć przygotowania. Mieszkańcy Podlasia oraz województwa warmińsko – mazurskiego swoje ferie 2030 mogą planować między 21 stycznia a 3 lutego. To idealna okazja, aby zwiedzić regiony świata, w których nigdy wcześniej się nie było. W ciągu dwóch tygodni można efektywnie wypocząć i tak rozplanować czas, aby starczyło go na realizowanie wszystkich aktywności. 

Ferie zimowe 2030 – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

W województwach takich jak śląskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie i lubelskie zimowe szaleństwo w 2030 roku będzie trwało od 28 stycznia do 10 lutego. Ferie zimowe 2030 staną się idealną okazją do tego, aby nauczyć się jeździć na nartach czy desce snowboardowej. Na tych, którzy nie przepadają za zimą, ale również chcieliby się zrelaksować, czekają zagraniczne hotele z ciepłą wodą i egzotycznymi plażami. Warto znać terminy ferii zimowych 2030 już teraz. Poza tym, o wyjeździe na ferie 2030 nie można decydować w ostatniej chwili, gdyż wszystkie kurorty i atrakcyjne ośrodki turystyczne mogą być już zajęte przez innych żądnych przygód podróżników. Istnieją takie miejsca, które przeżywają prawdziwe turystyczne oblężenie praktycznie w każdym okresie, więc, aby tam się dostać, lepiej zorganizować się zawczasu. Sprawdź, kiedy ferie zimowe 2030 wypadają u Ciebie i bukuj bilety na wymarzony wyjazd!

Ferie zimowe 2030 – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

Jeśli dokładnie wiesz, kiedy są ferie zimowe 2030 w Twoim miejscu zamieszkania, możesz solidnie się do nich przygotować. Dzieci i dorośli z województw takich jak: małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, lubuskie i kujawsko-pomorskie mogą pakować walizki już 11 lutego 2030. Ich ferie zimowe 2030 zakończą się z kolei z dniem 24 lutego. Mieszkańcy Krakowa bądź Poznania mogą wypocząć w górach lub nad morzem. Podczas, gdy jedni wolą, gdy mróz szczypie w policzki, inni nie wyobrażają sobie ferii inaczej, aniżeli na rozgrzanym piasku z zimną lemoniadą w ręku. Niezależnie od tego, jakie formy wypoczynku preferuje Twoja rodzina, sprawdź już dziś terminy ferii zimowych 2030 dla swojego miejsca zamieszkania i planuj wszystko odpowiednio wcześniej, aby nic ważnego nie umknęło Twojej uwadze. 

Gdzie pojechać na ferie 2030? Nasze propozycje na wczasy za granicą w okresie ferii

Wiele osób zwiedziło już niemal całą Polskę wzdłuż i wszerz i pragnie odmiany. Poza tym, gwarancją pięknej pogody w okresie zimowym są wyłącznie wczasy zagraniczne. Jeśli planujesz wyjechać do innego kraju na ferie 2030, to doskonale trafiłeś! Poniżej znajdziesz propozycje kilku ciekawych miejsc na mapie świata, które pozwolą Ci spędzić niezapomniane ferie zimowe 2030 w nieszablonowy sposób. Dowiedz się, kiedy ferie 2030 odbywają się w Twoim obszarze zamieszkania i zarezerwuj ten termin na emocjonujący wypad w nieznane! 

Egipt

Egipt
Egipt / iStock.com / Diy13

Większość ludzi majestatyczne fortyfikacje zbudowane przez starożytne cywilizacje zna wyłącznie ze stron podręczników do historii. Jeżeli marzy Ci się, aby zobaczyć na żywo Sfinksa czy piramidy lub zrobić sobie zdjęcie na pustyni, czy przejechać się na grzbiecie wielbłąda, to wszystko jest w Twoim zasięgu. Wybierz wakacje w Egipcie, podczas gdy pogoda w Egipcie zapewni przyjemną temperaturę i możliwość korzystania z hotelowych basenów.

od:
1 939 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Gdy wiesz, kiedy są ferie zimowe 2030, zyskujesz czas na przygotowania. Zakup potrzebnego sprzętu, czy planowanie tras wycieczek. Polacy często narzekają, że nie stać ich na zagraniczne wojaże, ale terminy ferii zimowych 2030 pozwalają na swobodne wybranie się w niższych kosztach na wakacje all inclusive do Egiptu

Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie
Wyspy Kanaryjskie / iStock.com / Freeartist

Popularne wśród rodaków Wyspy Kanaryjskie kuszą wysoką temperaturą i słońcem przez cały rok. Wyspy zlokalizowane na Oceanie Atlantyckim formalnie należą do Hiszpanii, więc przez cały czas pozostajesz w strefie europejskiej. Oznacza to, iż na ferie 2030 polecisz bez zbędnych formalności.

od:
2 699 zł
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Sprawdź najlepsze oferty!

Wystarczy do tego wyłącznie dowód osobisty okazany na lotnisku, nie potrzeba wiz, ani wypełniania tysiąca dokumentów. Kiedy ferie 2030 spędza się w ciepłym klimacie, można powrócić do codziennych obowiązków z przepiękną opalenizną, a pogoda na Wyspach Kanaryjskich z pewnością sprawi, że Twoje wakacje na Kanarach będą wspomnieniem na długie lata.

Kuba

Kuba
Kuba / iStock.com / chriss73

Nie bez powodu o tym kraju mówi się „Kuba, wyspa jak wulkan gorąca”. To tu, w cieniu dziewiczych palm można spędzić cudowne ferie zimowe 2030. W stolicy Kuby, Hawanie czekają ciekawe zabytki architektoniczne, lokale gastronomiczne oraz kluby dyskotekowe. Jeszcze do niedawna nie tak łatwo można było dostać się na wakacje na Kubę, dla wielu turystów z Polski ten obszar był niedostępny, więc tym bardziej warto odwiedzić tę niezwykłą wyspę. Zobacz terminy ferii zimowych 2030 w Twoim mieście i zaplanuj w tym czasie podróż all inclusive na Kubę, aby cieszyć się ciepłymi kąpielami oraz opalenizną w czasie, gdy w Polsce temperatury mogą spadać poniżej zera.

od:
4 500 zł
Hawana – najlepsze oferty wakacyjne

Zobacz najlepsze oferty na Kubie!

Ta propozycja jest idealna dla osób, które kochają podróże, lecz nie znoszą chłodniejszych dni. Zimą także można skutecznie odpocząć i wygrzać się na kubańskiej plaży, trzeba tylko wiedzieć, że warto tu przyjechać. Ferie 2030 w egzotycznym kraju to zawsze świetne rozwiązanie!

Malediwy

Malediwy
Malediwy / iStock.com / SHansche

Jeśli wiesz już kiedy ferie zimowe 2030 przypadają w Twoim województwie, możesz zacząć studiować mapy. Jedną z często wybieranych opcji są wakacje na Malediwach. Przeciętnemu człowiekowi kojarzą się z przejrzystą wodą i piaszczystą plażą, lecz całe ich piękno można dostrzec tylko na żywo. Każdy kto ma dość spędzania zimowych wakacji w kraju ze względu na mróz czy słotę, powinien zafundować sobie taki wyjazd przynajmniej raz w życiu.

od:
5 100 zł
Niesamowite Malediwy w zasięgu ręki!

Zobacz oferty wakacji na Malediwach

Ferie 2030 spędzone na Malediwach gwarantują ogrom wrażeń dla całej rodziny. Zdjęcia wykonane w malowniczych sceneriach będą sympatyczną pamiątką z wycieczki, którą dzieciaki będą mogły pochwalić się w szkole. Chcesz spędzić zimowy wypoczynek w oryginalny sposób? Sprawdź, kiedy są ferie zimowe 2030 w Twojej miejscowości i leć w tym czasie na Malediwy!

Jamajka

Jamajka
Jamajka / iStock.com / Igor Tichonow

Jamajka to Wyspa leżąca na Morzu Karaibskim w strefie klimatu równikowego, która co roku przyciąga rzesze turystów i miłośników gorącego słońca. Wyjazd na Jamajkę to świetny patent na ferie zimowe 2030 we dwoje bądź z grupą najbliższych osób.

od:
7 919 zł
Niesamowite wakacje na Jamajce

Zobacz najlepsze oferty Jamajka

Na Jamajce urzekają strzeliste palmy kołysane przez ciepły wiatr oraz wody o szmaragdowym kolorze. Można tam poczuć się niczym gwiazda szklanego ekranu. Kiedy ferie 2030 w Polsce kojarzą się z zimnem i dyskomfortem, można zamienić je na ciepły jamajski klimat. 

Kenia

Kenia / iStock.com / nantonov

Ostatnią z interesujących propozycji na ferie 2030 z dala od Polski jest wizyta na Czarnym Lądzie. Kenia to jeden z najczęściej odwiedzanych przez Europejczyków krajów afrykańskich. Można tam zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku, udając się na safari. Życie i zwyczaje miejscowych plemion także jest pasjonujące. A zwiedzanie i wypoczywanie w czasie kiedy pogoda w Kenii jest zachwycająca to dodatkowy atut wakacji w Kenii.

od:
3 559 zł
Niezapomniane wakacje w Kenii!

Sprawdź najlepsze oferty turystyczne do Kenii.

Wygrzewanie się w afrykańskim słońcu, zamiast jazdy na sankach czy nartach, to doskonała alternatywa na ferie zimowe 2030 dla tych, którym łatwo marzną ręce i uszy. Spędzaj ferie w nietypowy sposób i ciesz się nowymi doświadczeniami!

Sprawdź również kiedy są:

Kiedy ferie 2030 w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, zachodniopomorskim?

Ferie zimowe 2030 na Mazowszu, w okolicach Wrocławia, Opola i w województwie zachodniopomorskim trwają od 14 do 27 stycznia.

Kiedy ferie 2030 w województwie podlaskim, warmińsko- mazurskim?

W województwie podlaskim i warmińsko- mazurskim zimowe ferie w 2030 roku planowane są na okres od 21stycznia do 3 lutego.

Kiedy ferie 2030 w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim?

W 2030 roku ferie zimowe wypadają między 28 stycznia a 10 lutego w województwach takich jak: łódzkie, śląskie, podkarpackie, lubelskie i pomorskie.

Kiedy ferie 2030 w województwie kujawsko- pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim?

Zimowe ferie 2030 w województwie lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim i kujawsko- pomorskim zaczynają się 11 lutego, a kończą 24 lutego.