Ferie zimowe 2029 - kiedy są i gdzie jechać na ferie 2029

Ferie zimowe 2029 – kiedy są i gdzie jechać na ferie 2029? ☀️

Ferie zimowe 2029 spędzone w ciepłych krajach? Dlaczego nie? W czasie, kiedy większość osób planuje wakacje z dziećmi w sezonie letnim, nie brak, jest także chętnych do podróżowania zimą. Kiedy u nas codziennie na szybach wita nas mróz, w wielu częściach świata pogoda jest wręcz idealna do spędzenia ferii zimowych. Gdzie najlepiej pojechać i kiedy są ferie zimowe 2029? Poniżej opiszemy kilka słonecznych miejsc podróży, które są warte zobaczenia.

Terminy ferii zimowych 2029

Terminy ferii zimowych 2029 są zupełnie inne w określonych województwach. Dobrze jest je poznać, aby móc odpowiednio zaplanować swój wypoczynek. 

Ferie zimowe 2029 – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Jeśli mieszkamy w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim lub śląskim, na ferie 2029 za granicę będziemy się mogli wybrać w terminie 15 do 28 stycznia.  

Ferie zimowe 2029 – podlaskie, warmińsko-mazurskie

Ferie zimowe 2029 w województwie podlaskim lub warmińsko-mazurskim przypadają na termin 22 stycznia do 4 lutego. 

Ferie zimowe 2029 – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

W województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim ferie zimowe 2029 przypadają na termin 29 stycznia do 11 lutego. 

Ferie zimowe 2029 – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie rozpoczynają ferie najpóźniej ze wszystkich, czyli 12 lutego. Przerwa ta potrwa do 25 lutego. 

Gdzie pojechać na ferie 2029? Nasze propozycje na wczasy za granicą w okresie ferii

Tajlandia

Jeżeli ferie zimowe 2029 zamierzamy spędzić w bardzo egzotycznych warunkach, powinniśmy rozważyć wakacje w Tajlandii. Jest to idealna propozycja ucieczki od zimowych chłodów w naszym kraju. Tajlandia położona jest w południowo-wschodniej Azji w strefie klimatu zwrotnikowego, jej część południowa leży zaś w klimacie równikowym. Zimą jest tam bardzo ciepło, a nawet i wręcz upalnie, można zatem liczyć na wypoczynek w sprzyjających warunkach pogodowych.

Tajlandia
Tajlandia / iStock.com / CandyRetriever

Ferie w Tajlandii są idealnym pomysłem dla wszystkich, bez względu na ich upodobania wakacyjne. Są tam piękne, tajskie plaże, bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, wiele atrakcji, przepiękna roślinność, jak również egzotyczna, wręcz doskonała kuchnia, którą uważa się za jedną z najlepszych na całym świecie. Co jest warte zobaczenia w Tajlandii? Na pewno ciekawym miejscem będzie rajski archipelag Ko Phi Phi z pięknymi plażami.

od:
4 300 zł
Najlepsze oferty na wakacje w Tajlandii

Sprawdź najciekawsze oferty wakacyjne

Polecanym kierunkiem jest także Chiang Mai, czyli region bogaty we wspaniałe świątynie, zabytki oraz inne cuda architektury. Z ferii spędzonych w Tajlandii można z całą pewnością przywieźć niezapomniane wspomnienia, oraz chęć powrotu do tej azjatyckiej destynacji jeszcze wielokrotnie w ciągu swojego życia. 

Egipt

Kiedy ferie zimowe 2029 już się rozpoczną, warto pomyśleć o urlopie w Egipcie. To miejsce, gdzie możemy liczyć zdecydowanie na piękną, przede wszystkim pełną słońca pogodę. Kraj ten jest wybierany przez turystów praktycznie o każdej porze roku, niemniej jednak podróżujący z naszej strefy klimatycznej, wybierają ten kierunek właśnie w okresie ferii zimowych. W Egipcie panują wówczas idealne warunki pogodowe, aby udać się na wakacje. Dla rodowitych mieszkańców tamtego kraju styczeń i luty są już zbyt zimne, ale osoby przybywające z klimatu umiarkowanego są zadowolone z 15 stopni w nocy, ponieważ jest to sporo więcej, aniżeli u nich nawet w najcieplejszy zimowy dzień.

Egipt
Egipt / iStock.com / Tunatura

Egipt jest bez wątpienia kierunkiem podróży, gdzie na wakacje, kiedy ferie 2029 się rozpoczną, można wybrać się zupełnie w ciemno. To idealny czas na wyjazd w poszukiwaniu ciepłych promieni słonecznych. Można spędzić wyjazd na kąpielach w morzu, plażowaniu, jak również na wypoczynku czy relaksie. To również świetny okres na podróżowanie z bliskimi i szukanie ofert last minute do Egiptu. W styczniu i lutym w Egipcie jest ciepło, nie ma jednak uciążliwych upałów, które ciężko wytrzymać osobom mieszkającym na co dzień w klimacie umiarkowanym. W kraju tym możemy jednakże nie tylko wypoczywać, ale też spędzać aktywnie czas wolny. Ten rejon kuli ziemskiej wybierany jest przez osoby będące miłośnikami sportów wodnych — windsurfingu, kitesurfingu czy nurkowania.

od:
1 514 zł
Wakacje w Egipcie

Sprawdź oferty na wakacje w Egipcie

Nie możemy również zapomnień, iż Egipt to kraj mający za sobą kilka tysięcy lat wspaniałej historii. Warto zatem w czasie spędzanych tam ferii zimowych w 2029 roku znaleźć nieco czasu na wyjazdy do Kairu, Gizy i Luksoru, aby móc zobaczyć majestatycznie prezentujące się piramidy. Zapierające dech w piersiach są także rejsy po Nilu i wycieczka z przewodnikiem celem zobaczenia Sfinksa. Jeżeli marzymy o pływaniu statkiem po Nilu warto, abyśmy wybrali się do Marsa Alam albo do pobliskich kurortów — wówczas będziemy mieć tam blisko. Jeśli zaś pragniemy poznać wspaniały świat starożytności, idealnym celem podróży będą wakacje w Hurghadzie. Egipt jest miejscem, gdzie z pewnością warto się wybrać na ferie zimowe 2029. Doskonałą pogodę mamy gwarantowaną. 

Emiraty Arabskie

Emiraty Arabskie są bardzo popularnym kierunkiem na wypoczynek podczas ferii zimowych wybieranym przez osoby mieszkające w klimacie umiarkowanym. Najlepszym wyborem jest opcja all inclusive, tym bardziej w styczniu czy lutym. W każdym miejscu możemy liczyć tam na wypoczynek w komfortowych warunkach w pełnym przepychu otoczeniu oraz w luksusowych hotelach. Na turystów w różnym wieku czeka tam wiele atrakcji, zwykle takich, jakich nie można doświadczyć nigdzie indziej poza tym miejscem. Całe Emiraty Arabskie są po prostu krainą luksusu i bogactwa, gdzie chociaż przez chwilę możemy się poczuć naprawdę po królewsku. 

Emiraty Arabskie
Emiraty Arabskie / iStock.com / ElenVD

Przez cały rok w Emiratach Arabskich możemy liczyć na piękną, słoneczną pogodę i temperaturę zimą taką, jak w naszej strefie klimatycznej w okresie letnim. Ferie zimowe 2029 są idealnym czasem na podróżowanie do tego zachwycającego kraju. Pogoda w Emiratach Arabskich umożliwia odprężający wypoczynek głównie od początku listopada, aż do końca kwietnia. W tym czasie temperatura powietrza osiąga wartości do 30°C w dzień, nocą zaś może ona spadać do 15°C.

od:
2 199 zł
Wakacje w Emiratach Arabskich i Dubaju

Sprawdź najlepsze oferty wakacyjne

Najchłodniejszy miesiąc to styczeń, ale wówczas temperatura dochodząca do 24°C przez Europejczyków będzie uznana wręcz za idealną. W sezonie letnim, który trwa od początku maja do końca października, Emiraty Arabskie nie są zaś polecane jako kierunek podróży. W miesiącach tych temperatury na wybrzeżu mogą przekraczać 40°C, a na obszarach pustynnych dochodzą nawet do 50°C, dlatego nasza kalendarzowa zima jest idealnym terminem, aby się tam wybrać. 

Wyspy Zielonego Przylądka 

Wyspy Zielonego Przylądka są idealnym miejscem na podróż dla tych osób, które chcą odpocząć od mroźnej pogody, jaka zimą panuje w naszej strefie klimatycznej. Można wówczas cieszyć się licznymi atrakcjami, plażami na Wyspach Zielonego Przylądka z białym piaskiem i egzotyką. Znajdą tam coś dla siebie nie tylko zwolennicy beztroskiego leniuchowania nad brzegiem oceanu, ale także ci, którzy preferują zdecydowanie aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wyspy Zielonego Przylądka
Wyspy Zielonego Przylądka / iStock.com / Raphael Amesoeder

W styczniu i lutym temperatury na Wyspach Zielonego Przylądka sięgają ponad 30°C, co jest na pewno zachęcające dla przeciętnego Europejczyka, który o tej porze roku musi na co dzień chodzić w ciepłych częściach garderoby ze względu na dokuczliwe niskie temperatury. 

Rajski archipelag jest idealnym kierunkiem podróży zimą. Przede wszystkim z uwagi na piaszczyste plaże, egzotyczny klimat, turkusową wodę oraz naprawdę wysokie temperatury przez cały rok.

od:
3 799 zł
Wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka!

Sprawdź najlepsze oferty

Na wybranych wyspach znaleźć można wiele hoteli oraz doskonale rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, inne zaś ciągle pozostają dzikie i kameralne. Na Wyspach Zielonego Przylądka każdy zatem będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Kierunek zachęca do wyjazdów przede wszystkim właśnie w miesiącach zimowych, kiedy w Polsce warunki atmosferyczne nie napawają nas optymizmem i chęcią do wychodzenia z domu. Wycieczka all inclusive na Wyspy Zielonego Przylądka jest świetnym pomysłem na wypoczynek nad ciepłym morzem z udziałem intensywnych promieni słonecznych w rajskiej scenerii. 

Dominikana

Jeżeli na ferie zimowe 2029 zamierzamy się wybrać w egzotyczne części kuli ziemskiej, gdzie można spędzać czas na błogim plażowaniu i korzystaniu z licznych atrakcji, idealnym kierunkiem będzie Dominikana. Kraj ten zlokalizowany jest na Karaibach i zajmuje niewielką część wyspy Haiti. Warto zwrócić uwagę na znajdujące się tam piaszczyste, przepiękne plaże Dominikany, które mają do zaoferowania atrakcje nie tylko dla plażowiczów, ale też dla osób preferujących aktywne spędzanie czasu wolnego.

Dominikana / iStock.com / Preto_perola

Ferie zimowe 2029 spędzone na Dominikanie to gwarancja pięknej opalenizny i możliwości przebywania w naprawdę rajskich warunkach. Kraj ten położony jest w strefie klimatu suchego zwrotnikowego, gdzie jest ciepło o dowolnej porze roku. W styczniu i lutym możemy liczyć tam na temperatury dochodzące do 30 stopni Celsjusza.

od:
3 949 zł
Wakacje na Dominikanie

Zobacz najlepsze oferty na wakacje na Dominikanie

Ferie spędzone na Dominikanie na pewno przypadną do gustu wszystkim tym osobom, które pragną przełamać coroczną tradycję i zamiast spędzić czas wolny na ośnieżonym stoku, wolą oglądać rajskie, przepiękne widoki podczas podróży na drugi koniec świata.

Sprawdź również kiedy są:

Kiedy ferie 2029 w województwie lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim?

Ferie w 2029 roku w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim oraz śląskim, rozpoczynają się 15 stycznia, kończą zaś 28 stycznia.

Kiedy ferie 2029 w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim?

Ferie 2029 w województwie podlaskim oraz warmińsko mazurskim odbywają się w terminie od 22 stycznia do 4 lutego.

Kiedy ferie 2029 w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim, wielkopolskim?

W wymienionych województwach trzeba będzie poczekać na ferie zimowe 2029 do 29 stycznia. Dobiegną zaś końca 11 lutego.

Kiedy ferie 2029 w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, zachodniopomorskim?

W województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim, zachodniopomorskim ferie zimowe 2029 organizowane są najpóźniej, a mianowicie w terminie od 12 do 25 lutego.